EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

luckap123
23. bře 2012

@kulenka nebo ti praskla nějaká žilka,je to tam dole už hodně prokrvený..určitě to bude o.k. dej si pauzu a v pondělí zkus jít třeba na 8,5 a uvidíš

kulenka
23. bře 2012

@luckap123 Jj, udělám to tak 🙂
Ono těch 9 je proti 5,5 kde jsem začínala, taky úspěch, o kterém jsem ani nesnila 😀

vendy26
24. bře 2012

@kulenka Neboj bude to ok, u mě už je to taky naprosto v pohodě... Jak psala @luckap123 bude to nejspíš nějaká žilka...

Holky, jak moc si epino zavádíte? Celý balónek, půlku nebo ze 2/3....? Díky...

kulenka
24. bře 2012

@vendy26 Ahoj a díky 🙂 Doufám, že v pondělí budu moc pokračovat 🙂

Epi-no zavádím tak nějak na ty 2/3, někdy mi tam zajede víc, tak ho povytáhnu ... u těch větších obvodů je to už docela fuška 🙂 Naopak se mi stává, že když ho zavedu jen do 1/2 nedokážu ho pak udržet uvnitř. Možná taky, jestli někdy nepoužiju moc gelu 😅

dandelion
24. bře 2012

@luckap123 mě to sedí.. ale měřím nejdřív metrem a pak zkusím přiložit na šablonu.. jinak super úspěchy!!!
@kulenka já mám mleté a zaleju ho vroucí vodou a počkám až trochu vystydne a zeslizovatí a pak ho do sebe šupnu :D 🙂)

Jinak já dneska protáhla nejdřív 24cm a pak dvakrát 25 cm a nebolí.. 🙂 jsem spokojená 🙂 zítra si tohle zopáknu a od pondělka přidám na 26cm ;) ale chci si nechat týden na těch 30cm.. abych si zvykla 🙂

tannia87
24. bře 2012

ahojte chcela by som poprosit o radu ktora varianta epino je lepsia je tam rozdiel v cene u nas na sk 40e co nie je take strasne len sa do toho envyznam necham si poradit vami co mate skusenosti 😉

kulenka
24. bře 2012

@dandelion Díky za tip 🙂 Tak budu teda statečně popíjet slizíka 😀 Cvičení ti jde bezvadně 🙂

@tannia87 Někdo tu myslím říkal, že tu s ukazatelem tlaku využiješ spíš při procvičování svalů pánevního dna při prevenci proti inkontinenci 🙂 Já mám teda obyč verzi 🙂

tannia87
24. bře 2012

@kulenka aha super dakujem nejak som sa nedocitala o tejto veci zacinam zvazovat tento balonik ze pred porodom pocvicim uvidim co mi an to powie este doktor 😉

kulenka
24. bře 2012

@tannia87 Pročti si tuhle diskuzi a uvidíš 🙂
S doktorem jsem to neprobírala, on se moc netvářil ani na homeopatika na podporu kojení 😅 Těhotenství mám bezrpoblémové a řídím se svými pocity 🙂
Jsou tu ale holky, které to s Dr. nebo PA probíraly a reakce jsou od pozitivních až po nedůvěru, takže si nevybereš 😉
Podle mě to neuškodí, pokud na to jdeš pomalu a s klidem. Určitě to pomůže na psychiku, u mně to tak aspoň je, a podle ohlasů i fyzicky při samotném porodu. Je tu ještě taková anketa, kde holky shrnují svojde dojmy z porodu po použití Epi-na, zkus se podívat i tam 🙂

luckap123
24. bře 2012

@tannia87 mám taky obyčejný a jsem zvědavá nas to co doktor..můj to nezná to nude čučet až porodím bez nástřihu 😀 si to maluju co 😀

@vendy26 no já zavedu tak nějak na ty 2/3 ale nafukováním mě stejně zajede celý dovnitř,ale ono je to asi jedno..stejně zkoušíme kolik vydrží hráz přes kterou prostě ven projít musí..

@dandelion no já ted dva dny budu dávat těch 9 jak včera,apak přidám...těch 9 mám na 18 nafouknutí

luckap123
24. bře 2012

@kulenka ahoj kde najdu tu anketu?

kulenka
24. bře 2012

@tannia87 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-j...

@luckap123 To je stejně sranda, jak to máme každá jinak 😀 Já měla těch včerejších 9+ na 23 nafouknutí. A předevčírem na 26, proto jsem si včera myslela, že si dávám míň, abych to nepřepískla, a nakonec z toho byla ta prasklá žilka 😕 Myslím si, že to je žilka, protože jsem se zkoumala a natržení neobjevila, a krev to byla jasně červená.

kulenka
24. bře 2012

@luckap123 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-j... tady 🙂
Mám ji přečtenou už 2x, hrozně se mi líbí, že většina porodů s Epi-Nem byla bez poranění nebo jen s malým, tak se tam uklidňuju 😅 😀

eicul82
24. bře 2012

Ahojky, mám takovej jeden pitomej dotaz 😅 Z epi-no jsem dost nadšená, ale teď jsem slyšela názor, že snad pak po tom cvičení jste dole roztáhlejší a pak je horší sex atd.... ☹ No nějak se mi tomu nechce věřit, tak se ptám jak to tedy je.... 🙂 Díky

kulenka
24. bře 2012

@eicul82 Už se to tu probíralo 😀 😉 Hráz se zase smrskne, stejně tam to mimčo projde s Epi-Nem i bez Epi-Na, takže to roztáhne. A v tom případě pozor taky na sexuální pomůcky a vyvinutější partnery 😀 😉

eicul82
24. bře 2012

@kulenka Díky za info, budu se to snažit dočíst 😅 No já se chtěla jen ujistit, že je to blbost 😅 Akorát jsem tomu dávala asi 1% šanci jakože porod je jednorázová akce a to cvičení má dlouhodobější charakter..... 🙂 Přece jen to ještě není až tak známá a prozkoušená věc, tak člověk je opatrný.... 😉

kulenka
24. bře 2012

@eicul82 Chápu 😉
Ale žádná maminka si tady na problémy v sexu po cvičení s Epi-Nem nestěžovala. Na druhou stranu se tu dají najít příspěvky o zdlouhavosti a bolestivosti hojení po šití nástřihů a natržení, někdo tu jizvu pociťuje i dost dlouho po porodu.
Hráz si nebudeš natahovat do nekonečna, 10 cm stačí. Někdo tu psal, že tolik mají i porodní cesty. Při porodu potom pomůžou i hormony.
Nic se neboj a cvič, pomalu, v klidu, ne přes bolest ... každý cm dobrý. Mně to moc pomáhá i psychicky - něco aktivně dělám, nečekám jen jak to dopadne 🙂 A taky už znám ten pocit tlaku na konečník, vím, že prodýchání pomůže atd.
🙂

bugee
24. bře 2012

Manžel vymaloval stěnu v obýváku a já mezitím dala 24,5cm 🙂 Je to zase pokrok o 0,5cm 🙂 a navíc už nikde ani kapka krve (od čtvrtka jsem měla pauzu) 🙂

kulenka
24. bře 2012

Já bych tak cvičila, úplně mě svrbí ruka ... ale bude lepší počkat 😅

luckap123
24. bře 2012

@kulenka já už mám odcvičeno zase 9..možná malinko před 9 😉

kulenka
24. bře 2012

@luckap123 Tý jo, příští týden dáš určitě deset 😉 🙂
Neboj, v pondělí ti začnu zase šlapat na paty 😀

radun
25. bře 2012

Ahojte, zrovna jsem docvičila a malej ještě spí, tak se podělím o zážitky. Epi-no mám od pátku, hned jsem ho zkusila a vymáčkla na slabounkých cca 5,5 🙂 Ale hned včera jsem měla víc času a šlo to přes 6. Dneska jsem byla v úplném klidu (dítě spalo, manžel pryč) a mohla jsem vyzkoušet různé polohy, tak jsem to zvládla přes 7! - ale ne vleže, pouze v kleku/dřepu/stoji s jednou nohou nahoře. Prostě jsem si v praxi vyzkoušela, že rodit vleže mě nikdo nedonutí, přes těch 7 to šlo úplně samo a vůbec nebylo nepříjemné, když jsem pak nechala v dřepu balónek vyklouznout (to jsem zkusila včera s tou šestkou a měla pocit, že se roztrhnu).
Jsem zvědavá, jak se mi bude dařit dál - hodně zdaru všem tady, když koukám na vaše 9-9+, tak velmi obdivuji 😉

dandelion
25. bře 2012

@luckap123 maluju si to podobně.. :D že všem vytři zrak :D :D :D 🙂)

Já dneska nejdřív úplně v klídku 25cm 🙂 a napodruhý jsem přifoukla na 26cm a nebolelo 🙂 takže od zítra začínáme na 26cm a máme ještě měsíc do termínu 🙂) to budu mít tu 30 vytrénovanou :D

tiburcia
25. bře 2012

Ahoj holky, tak před týdnem se mi narodil chlapeček, porod byl programovaný, maličký šel ručičkou u hlavičky, ale i tak jsem bez nástřihu hráze, jen mám tři stehy někde uvnitř od té ručičky...Takže chválím EPI-NO až do nebes 😵 😵 😵 jinak nacvičeno jsem měla 32 cm (měřeno krejčovským metrem) a obvod hlavičky malého byl 35 cm 😉

takže cvičení ZDAR!!! 😎

petja
autor
25. bře 2012

@tiburcia to jste i s Damískem moc šikovní! Hodně štěstí!

ivicek1
25. bře 2012

Ahojte kočenky,tak dneska další pokus,dala jsem 23cm,měřeno krejč.metrem,ale v dřepu,jinak vleže bych tak hodně nedala 🙂 ,tak jsem prozatím spokojená 😎 😀

kulenka
25. bře 2012

@ivicek1 Paráda 😉
U nás v porodnici není možnost volby polohy při porodu, takže to ani nezkouším jinak, než klasicky 😒 Je super, že si takhle můžeš vyzkoušet, jak to pro tebe bude nejlepší 🙂

ivicek1
25. bře 2012

@kulenka děkuji moc 😉 😀
No jo,u nás v Opavě myslím také ne,ale ráda bych rodila v Krnově,př.t. jdem omrknout situaci,udávají,že umožňují i jiné polohy,tak uvidíme,no 😉

kulenka
25. bře 2012

@ivicek1 Tak to držím pěsti, aby vám vyhověli 😉
Určitě je bezva, když si můžeš tohle ovlivnit 🙂 My máme tuhle porodnici nejblíž, je velká ale ne moc, dobře vybavená ... a v jiných věcech ta PA, která nás provázela, mluvila rozumně ... zkrátka tu polohu překousnu 🙂

petja
autor
26. bře 2012

@kulenka i když rodíš klasicky,je šance se na koze otočit,zapřít nohy a jakoby vkleče rodit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru