EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

andelka
29. bře 2012

@dandelion měla jsem podobný pocit po porodu, ale při cvičení ne. Určitě jeden den vynechej a uvidíš. Ono se nic nestane.Já jsem taky netrénovala každý den 😉

dandelion
29. bře 2012

@kulenka @andelka takže po podrobnějším prostudování pipky zrcátkem jsem zjistila, že jsem se natrhla.. :( ale krev netekla, nic.. mám tu trhlinku směrem nahoru.. hráz je v pořádku.. ale mezi pysky a klitorisem mám malou skobičku.. :( ach jo :( takže týden necvičím a doufám, že se to zahojí.. :( chce se mi z toho brečet!!! :(

hexe75
29. bře 2012

Ahoj holky, chtěla jsem jen podpořit všechny, které cvičí s epinem a nedaly těch 10 cm. Já dala při obou porodech jen obvod 8,5 cm (to je, tuším, 28 cm obvod) a oba porody bez natržení i nástřihu (ten 1, se pak zkomplikoval jinak, ale po druhém porodu jsem mohla okamžitě sedět, žádný nafuk. kruh, nic, jen malinký otok, který zmizel hned 2. den). všem přeju krásné porody!

kulenka
29. bře 2012

@dandelion Nevěš hlavu 😉 I tak máš natrénováno dost ... a lepší, než si to dráždit, je dát si chvilku pauzu 🙂 Držím pěsti, ať se to co nejlíp hojí 🙂 Myslíš, že bude potřeba týden? 😕

@hexe75 Děkujeme moc za povzbuzení 😉

dandelion
29. bře 2012

@kulenka já netuším.. mám strach abych to ještě nezhoršila.. normálně mě to totiž vůbec nebolí.. jen ve sprše (tím proudem vody, tak to štípne) ale fakt je tam vidět ta trhlinka.. no ještě mě zkontroluje manžel.. přece jen mě tam zná asi líp než já :D :D :D

dandelion
29. bře 2012

@hexe75 to mám k dnešku nacvičeno já.. tak se to snad brzy zhojí, abych necvičila nadarmo :(

pifina
29. bře 2012

tak mi vcera prislo epi-no 🙂 este 2-3 tyzdne a mozem zacat - kedy je lepsie zacat, od zacateho 36tt alebo az od ukonceneho 36tt?

hexe75
29. bře 2012

@dandelion: Neboj, tam dole se všechno hojí hodně rychle. A i kdybys už necvičila, tak určitě pomůže i to, co už jsi nacvičila. Jo, mimochodem, pokud některá taky jíte převařené lněné semínko, aby bylo miminko "obalené slizem" a lépe vyklouzlo, tak to je podle mého porodníka (ÚPMD v Praze) blbost. Že prý "jak by se ten sliz dostal ze žaludku do dělohy?" Asi má pravdu, nicméně ono je to lněné semínko dobré hlavně proti zácpě, takže na nic to není🙂 Takže tak...

kulenka
29. bře 2012

@dandelion Tak si tu trhlinku sleduj a uvidíš 😉 Ale chápu, že tě to mrzí ... tak jako tak jsi na tom pracovala, takže to vliv mít určitě bude 😉

@pifina Cvičila jsem od začátku 36 🙂

kulenka
29. bře 2012

@hexe75 No, to je sice pravda s tím žaludkem ... ale pro mě každá pomoc dobrá, i když by to bylo jen psychické 😀 Takže semínko rozhodně nezaškodí 🙂

pifina
29. bře 2012

@kulenka dik, takze este 2 tyzdne a idem na to 😅

j1tka
29. bře 2012

@hexe75 děkujeme za povzbuzení. Určitě tato zpráva potěšila. A jak byla mimča velká?

luckap123
29. bře 2012

@dandelion jé to mě mrzí :( já myslím,že se to zhojí rychle,když ani krev netekla a ještě pocvičíš 😵

anka.
29. bře 2012

@bugee To je mi líto...tak jsme na tom podobně 😢 Můžu se zeptat, kam chodíš? Podolí? 😉

anka.
29. bře 2012

@hexe75 Výžborná zpráva!!! Víc jsi mě potěšit nemohla!!! 😵 A gratuluju samozřejmě! 🙂

dandelion
29. bře 2012

@hexe75 snad dneska to už nebolí... ale manžel mi to potvrdil, že je tam oděrka.. tak to budu hlídat.. naštěstí mám ještě čas, tak snad nezahálím 🙂) i těch 28cm tedy beru jako úspěch 🙂) ;) jinak semínko.. piju denně 2x kalíšek slizu i se semínkem a opustila mě zácpa.. úžasný! budu v tom pokračovat i po porodu 🙂 ;) ale taky moc nevěřím tomu, že to pomáhá hladkému porodu.. 🙂 ;) to asi spíš ten maliník.. 🙂 a i to kdo ví 🙂
@kulenka tak ještě máme teoreticky necelý měsíc čas něco nacvičit.. ale je fakt, že se mi v jednu chvíli zhroutilo všechno.,. brečela jsem, že to nemá cenu a že radši půjdu na CŘ.. :D ale už jsem v klidu.. ale je fakt že mi poslední dobou dávají hormony šíleně zabrat.. stačí málo a zhroutím se... brrrr se mnou těhotnou musí být těžkej život :D
@luckap123 doufám v to! právě že je to na tak hloupým místě, že to prve nebylo vůbec vidět.. musela jsem to prozkoumat.. a hlavně netuším kdy se mi to stalo, páč mě vůbec nic nebolelo a ta kůže tam je snad necitlivá :D 🙂 něčím to máznu a uvidíme 🙂 ;)

luckap123
29. bře 2012

@dandelion prosím tě..si vem,že 90 procent ženských se nepřipravuje vůbec..takže i těch tvých 28 je skvělých,ale věřím že ještě natrénuješ,kor když tě to nebolí....něčím hojivým to mázní a za dva dny zkus znova 😵

a já jdu na to..uff ale že by mě to bavilo,to se říct nedá 😎

dandelion
29. bře 2012

@luckap123 asi máš pravdu.. 🙂 musím to tak brát 🙂 ale fakt že věřím, že těch 30 ještě bez újmy zvládnu 🙂) ;) cvičení zdar!

kulenka
29. bře 2012

@dandelion Cenu to teda rozhodně má 😎 I kdyby jsi měla nějaký malý nástřih, přijde mi, že většina Epinaček se líp a rychleji hojí, když už k nějakému poranění dojde, taky plus, že? 😉
A na hormóny máš nárok 😉 😀

@luckap123 Začínám trochu lenivět mi přijde, když už teď vím, že to jde 🤐 😀

dandelion
29. bře 2012

@kulenka mě ani vlastně o ten nástřih tolik nejde.. 🙂 jako spíš, že mi to fakt maximálně psychicky pomáhá.. cvičení 🙂 přijde mi prostě, že jsem připravená.. 🙂)

luckap123
29. bře 2012

@dandelion přesně já třeba u malé měla nástřih,malý..vůbec jsem to necítila a taky jsem po porodu lítala..a to jsem o nějakým epinu neměla ani tucha,ale třeba neuměla jsem dýchat ani tlačit..ted vím jak na to a taky díky epinu 😵 😉

jinak nechci prudit holky,ale dnes na epinu měřáku 10,dle krejčovskýho metru 30,5 cm 😉

kulenka
29. bře 2012

@dandelion Já teda z nástřihu strach trochu mám, ale jak říkáš, hodně mi pomáhá, že něco dělám a ne, že jen čekám, co se stane 🙂

kulenka
29. bře 2012

@luckap123 Hrůza s tebou 😀 😀

luckap123
29. bře 2012

@kulenka vid 😀

dandelion
29. bře 2012

@luckap123 jako pro mě je obrovský rozdíl "zvládnout" 16cm nebo 28cm.. když jsem si to nafoukla poprvé ve vzduchu, tak jsem říkala, že to prostě nepůjde.. a ono to jde.. neumím si představit mít pipku sevřenou a najednou rodit 30cm..
@luckap123 seš prostě dobrá!!!! 🙂) je mi jasný, že záleží na hodně faktorech 🙂) ;)

kulenka
29. bře 2012

@dandelion Přesně, když jsem si nafoukla balonek na 10 poprvé, jen jsem otevřela pusu 😀

luckap123
29. bře 2012

@dandelion
@kulenka holky i já měla záchvat smíchu 😀 a je jasný,že záleží na mnoha faktorech..vždyt já napoprvé dala nějakých 7,5 ted nevím kolik je to v přepočtu...ale myslím,že prostě je vidět že jsem i druhorodička
no a když minule viděl manžel co vytlačím tak mu zaskočila málem večeře 😀

kulenka
29. bře 2012

@luckap123 Šílíš? 😲 Při jídle bych to svému drahému ukázala jedině v případě, že bych se ho chtěla zbavit 😀 😀

luckap123
29. bře 2012

@kulenka já ho varovala 😀 přišel zrovna když jsem trénovala večer v obý..tak jsme mu říkala,at jde na chvíli pryč..nechtěl chtěl to vidět a ještě k tomu jedl chleba..no co říct 😀

kulenka
29. bře 2012

@luckap123 Hlavně, že přežil 😀

luckap123
29. bře 2012

Kopíruju z emimina 😉
ahoj holky
tak já uz mám odrozeno. Julinka se narodila ve ctvrtek 22.3. Vsechno probehlo naprosto vpohode. Rodila jsem prirozene a do vody. Sice to bolelo, ale dalo se to vydrzet.
Pred porodem jsem mela natrenovano 26, a Julinka mela obvod 34, ale vsechno se krásne natáhlo a já jsem bez nástrihu a bez poranení. Akorát trosku otlacená, ale nic víc.

Preju vsem tak krásný a pohodový porod, jako jsem mela já.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru