EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ivicek1
8. dub 2012

Ahojky,dneska jsem dala 27cm,ale až na několik.pokus,pač nikdy přesně nevím,kolik to je,jak hodně to nafouknu,uvnitř totiž necítím ten tlak nějak bolestivě,až jak to jde přes hráz a to mám strach,abych se nenatrhla,takže zkouším takto postupně 😉
Ale mám radost,že to jde 😀 😵

kulenka
9. dub 2012

@ivicek1 Čikulkááá 😉 No, taky jedu pomalu, abych se nenatrhla, hlavně teď, když to mám za pár 😅

petja
autor
9. dub 2012

@kulenka
@luckap123 já to nazvala porodní přání,přijde mi to tak vstřícnější a moje porodní přání se vždycky nabízely diskuzi,takže ať kdokoli z personálu se na to mohl dívat,jako že co po nich já můžu chtít,když oni jsou ´´odborníci´´,každej z nich nakonec sám uznal,komunikace je základ,což porodní přání je,forma komunikace 😉 Jinak,co píše kulenka u nás v Přerově nabízí též,ještě aromaterapii,homeopatii,což čtu,není běžné 😕

eveluska
9. dub 2012

taky jsem mela porodni "prani" - jen par bodu a uz na posledni prohlidky v porodnici jsem to mela vlozeny do prukazky, takze o tom muj dr. vedel a probirali jsme to spolu... u nekterych veci jsme nasli dobry kompromis - napr. ja nechtela zavadet kanylu, on mi to ale hodne rozmlouval, ze se fakt muze cokoliv stat, ale hlavne se me ptal, proc presne to nechci, ja mela zkusenost z minulyho porodu a nakonec jsme dospeli k tomu, ze kdyz ji nebudu mit v predlokti, ale treba na hrbetu ruky a kdyz mi ji sundaji jeste na sale pred odvozem na pokoj (mne to minule vadilo pri chovani malyho a to dlouhy cekani...), tak ze s tim nemam problem... no a nakonec jsem fakt byla moc rada, ze me takhle premluvil, pze jsem mela po porodu trochu komplikace s krvacenim a tu kanylu dost pouzili a kdybych ji nemela, tak se mi kvuli tomu krvaceni asi dost blbe hledaji zily a kdovijak rozpichana bych skoncila a jestli by to vubec slo tak hladce.... takze urcite KOMUNIKACE je zaklad 🙂

radun
9. dub 2012

@petja
@luckap123
@kulenka
Souhlasím. Myslím, že zdravotníci jsou na termín "plán" alergičtí - a celkem chápu, co jim na tom vadí. Také jsme náš "plán" nazvali "porodní přání". V naší porodnici jsem je probrala při sepisování porodu a pak taky na tom jejich kurzu - a u ničeho se netvářili, že by byl problém. Spíš nás povzbuzovali, abychom určitě "plán" nezapomněli přinést a všechno jim připomínali - bez nástřihu, plný bonding atd. Tak jen doufám, že u porodu bude stejně vstřícný a milý personál jako ty sestry, které jsme jsme zatím potkali...

petja
autor
9. dub 2012

@eveluska jako kanylu preventivně?

redwine
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eveluska
9. dub 2012

@petja jj

lajcikova
9. dub 2012

@eveluska já vubec nevím co bych měla jako psát do toho plánu,jdu rodit poprve,takže vubec nevím co mě čeká 😕 jen bych chtěla rodit v polosedě,a co nejrychleji 😀 ale to asi každa...

petja
autor
9. dub 2012

@eveluska to mi nikdo ani nenabízel.Ale u nás teda nebylo ani jednou potřeba

petja
autor
9. dub 2012

@lajcikova můžu ti přání poslat..

eveluska
9. dub 2012

@lajcikova to nemusi bejt zadnej roman, ja mela asi 3 radky na pidipapirku 😀 napis treba jen, ze jsi cvicila a masirovala hraz a prejes si pokud mozno rodit bez nastrihu 🙂 ja jeste psala, ze prosim, aby mi pa nebo dr. behem porodu tu hraz masiroval a pri porodu "chranil" .... ja mela nacviceno malo u obou porodu a tenhle dr. mi opravdu hodne pomohl, myslim, ze bez jeho masirovani apod. bych se trhla

vendy26
9. dub 2012

@eveluska Můžu se zeptat, co je nacvičeno málo? Asi potřebuju uklidnit... 😝 Já mám 1 den do 1.TP, 5 dní do druhého a s cvičením jsem už sekla - kvůli krvácení, i když je to třeba jen malá ranka, nechci to už dráždit 😒

eveluska
9. dub 2012

@vendy26 28 a 27podle sablony,takže realne min,kluci měli hlavičky 34,5 a 35cm

andelka
9. dub 2012

@eveluska
@petja mně též dali kanylu hned na začátku, i když jsem měla v plánu (který sjem nestihla ani vytáhnout, ale zmínila jsem se, že ho mám a tak se mě ptali, jaké jsou hlavní body a přání a pak jsme diskutovali, když to šlo) že nechci (minule nebyla preventivní, měla jsem streptokoka a pak toho využili na oxytocin, podruhé jsem strepto neměla, tak jsem ji nechtěla a doufala jsem, že by ani oxytocin nemuseli dávat, ale ten oni dávají plošně všem), taky jsem smlouvala že aspoň ať mi to píchnou do hřbetu ruky jako minule, no PA mě upozorňovala že do "lokte" je to lepší, nakonec jí samozřejmě praskla žilka, musela to píchnout tam kde říkala a já jsem měla 14dní solidní modřinu 😅 Rupnout vodu sjem taky nechtěla (preventivně, vím že to tam rádi dělají) a nakonec jsem si ji po domluvě rupnout dala a tím si uspíšila porod o nějaké 3-4 hnusné kontrakce (ovšem při téměř plném otevření, ne při 4-5cm kdy se to obvykle dělá), že bych ráda bez nástřihu jsem PA řekla, i že chci malého na bříško a pak dětské, aby mi dali malého brzy na pokoj, že minule jim to strašně trvalo. Taky jsem chtěla nechat dotepat pupečník, jenže malej měl tak krátkou šňůru, že ho museli napřed odstřihnout, aby mi ho vůbec mohli položit na břicho. Tentokrát byl porod hrozná pohoda, mezi kontra se dalo povídat.
Já mám porodní plán v albu pro přátele, ale "odtajním"ho 😉

petja
autor
9. dub 2012

@andelka já byla za prasknutí vody tentokrát taky ale to bylo až sem byla otevřená tak 8-9cm a malou měla na bříšku na dotepání taky.polevila sem i z nekoupání,kdy minule sem koupala až já za 24h,ale tentokrát měla malá zkalenou plodovku,takže v rámci jejího zdraví jsem ji nechala umýt hned,jak mi bylo vysvětleno,ale PA použila moji kosmetiku 😵 Od té doby jsme byly spolu 24h denně

vendy26
9. dub 2012

@eveluska Já mám taky 27, možná 27,5... Děkuji moc, uklidnila jsi mě!!! Já se dlouho nemohla pohnout, nešlo to tak rychle... Pořád věřím v beznástřihový porod, nebo alespoň s minimálním nástřihem... Ještě jednou díky!!

eveluska
9. dub 2012

@vendy26 drzim palce 🙂 dobry je byt co nejvetsi cast prvni doby porodni ve vane a mazat olejickama a masirovat behem ni, pak aby ti pomohl ten porodnik 🙂

vendy26
9. dub 2012

@eveluska Díky, dám pak vědět, jak jsem dopadla🙂

kulenka
9. dub 2012

Dneska 10, ani to neštíplo 😎 Už jsem myslela, že to minule byla náhoda, když jsem se k tomu ne a ne znovu dostat 😅 😀

lenteri
10. dub 2012

ahoj holky, kdybyste některá prodávala brzy epi-no, ozvěte se, ráda za rozumnou cenu odkoupím, díky ;)

ivicek1
10. dub 2012

@kulenka 😀 děkuji
Včera už jsem necvičila,byla jsem celkem unavená,dneska musím pokračovat,chci dát udržovačku nebo max půl cm navím,jestli to půjde,uvidíme 🙂
Jinak jsi dobrá,10 😵 ,tož to nemáš už co cvičit,co? 😉 😀

felinka
10. dub 2012

ahojte dievcata, neviete nahodou, ako sa da epi-no zohnat, ak zijem na Slovensku? Zo stranky epino.cz sa neda objednat na Slovensko, aspon ten objednavkovy formular neobsahuje taku moznost.. Dakujem vopred za rady! 😉

j1tka
10. dub 2012

tak jsme doma z porodnice. Holky chválím epino do nebes. Jsem bez nástřihu, chodím jak laňka🙂 Všichni se tomu v porodnici divili a když jsem mluvila o epinu, vypadalo to, že ani nevědí, co to je.
A to se mi podařilo dát 31 cm jen jednou.Takže se nebojte, držte se a cvičte. Držím všem pěsti. Malej měl obvod hlavičky 34 cm, vážil 3,30 kg a dlouhej 50cm.

erika3011
10. dub 2012

Ahojte kočky, tiež rozmýšlam nad pomocou zvanou EPI-NO 🙂 ..odkedy sa odporúča začať s cvičením? Nebolí to? Ja mam pocit,že pri napnutí hrazdy to trošku zaštípe, zabolí... či? 😕

ivicek1
10. dub 2012

@j1tka Jituš,krásné zprávy 😉 a veliká gratulka k Adámkovi 😵

ivicek1
10. dub 2012

@erika3011 Ahojky Eriko,dopor.se cvíčo cca4týdny před porodem,já měla první zkoušku už dříve,byla jsem zvědavá 😀
Když budeš cvičit postupně a nepřepínat se,myslím,že to bude v poho,nevím,jak ostatní,ale mě to nebolí,možná trošku takový tlak,ale to už musím nafouknout vážně moc 😉 😎
Přeji krásné cvíčo 😀 😉

erika3011
10. dub 2012

@ivicek1 ďakujem za odpoved 😉 🙂

j1tka
10. dub 2012

@ivicek1 děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru