EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

romca13
29. kvě 2012

@mochenkaa no 13 dní ale jeden víkend jsem vynechala ,,,, šlo to dost pomalu, začínala jsem na 17 cm, a hned na podruhé jsem se malinko trhla,,, ta kjsem nechtal přes víkend, když chodím v pondělí do poradny, abych nebyla nějaká poraněná,,,,, vždy zůstanu třeba 2-3 dny na jedné míře,, nejde mi to tak rychle jako většině holek,,,ale o to větší jsem dnes měla radost, že to šlo i skoro bez bolesti 🙂

mochenkaa
29. kvě 2012

@romca13 já jsem dnes 35+3 tak jsem si říkala že je ještě brzy. Ale asi to má něco do sebe (kor když jsem s partnerem oba před TP a já mám těhu cukrovku - takže pravděpodobnost většího mimča). Já dala poprvé 16,5 cm, podruhé 19,5 cm a včera 20,5 cm.

romca13
29. kvě 2012

@mochenkaa noo, to ti to jde hoodně rychle holka 🙂 já dala 2 dny 17, pak 3 dny 21, pak kolem 23,,,,,, no a teď v neděli 27, včera 26,5, a dnes 27,,, ale aspoň tak 🙂

mochenkaa
29. kvě 2012

@romca13 no jo, ale po těch 20 cm už to jde pomalej, ne?

keira
29. kvě 2012

a a ko tlacite ten balonik von?

mochenkaa
29. kvě 2012

@keira mě jde ten balonek ven sám 😅 Já si ho naopak přidržuju vevnitř aby nevyletěl a netrhl mě.

pumuckl
29. kvě 2012

Ahojte, koupila jsem si epi-no a zatím jsem teda jen občas nakoukla sem do diskuse, ale návod jsem ještě nezkoumala. Má někdo zkušenost s cvičením před 36tt? Jsem teprv 28tt a zatím se nijak aktivně nechystám to zkoušet, ale prvního prcka jsem porodila v 35tt+5, tak uvažuju, jestli čekat s tréninkem až na ukončený 36tt nebo začít o chlup dřív, ať to epi-no aspoň použiju. 😀

romca13
29. kvě 2012

@mochenkaa no mě přijde že jo,, ale každej to má jinak,,, někdo se hýbe ob de po 2 cm,,, mě to ale tak rychle nejde ,, proto jsem i ráda, že jsem začla dřív, že to nemusím nějak hrotit a být z toh onervní,,,,

@keira no on mi někdy má tendenci vyskočit sám, takže ho musím spíš přidržovat, aby nevyklouzl moc rychle a neporanil mě,,, jinak když tam drží, tak zatlačím jako třeba když chceš jít na velkou,,, ale zase,, přidržuju ho z venku, aby moc rychle nevystřelil

romca13
29. kvě 2012

@pumuckl no já to zkusila poslední den 35tt, ale dřív bych do toho asi nešla,, přece jen ti to tlačí na čípek, aby ses nerozrodila,,,

hanickaa.d
29. kvě 2012

Holky epiňačky ahoj 🙂 prosím vás, už mám balónek doma a mám pár dotazů. Cvičíte všechny tři druhy cvičení? Jak moc hluboko si dáváte balónek? a prosím ještě mi napište desinfekci, kterou čistíte. Moc děkuji a těm co se to blíží pevné nervy a vytrvalost při cvičení 🙂

mochenkaa
29. kvě 2012

@pumuckl Já jsem dnes 35+3 a cvičila jsem potřetí 😉
@romca13 no jsem zvědavá jak to půjde dál 🙂

rene_quatro
29. kvě 2012

hojky 🙂
mám v plánu začít příští týden cvičit s Epi-nem.. jen mám problém sehnat nelubrikovaný kondomy. už jsem si myslela, že je mám, ale pak jsem na nich našla informaci, že jsou vlhčené... je to to stejný jako lubrikované?
díky...

romca13
29. kvě 2012

@rene_quatro tak ty vlhčené bys as mohla,, já používám z Rossmannu ty jejich - značka Preventino - jsou také vlhčené a nesmí na ne přijít nic na olejové bázi,,takže ty můžeš 🙂 nelubrikované jsem taky nikde nesehnala, všude na mě koukali, jak na blázna, co to po nich chci 🙂

@hanickaa.d já cvičím tak , že si zavedu balonek a nafukuju co to jde,, jak to nejde, tak vyfouknu a zase nafouknu a opakuju to tak třeba 4-5x,,,a jak mám nafouklé co nejvíc, tak to v sobě několik minut nechám a vytlačím,,,ale jak už jsem psala, balonek si zvenku přidržuju,abych se nenatrhla,,,balonek si dávám asi do těch 2/3, někd ymá tendenci tam zajet celý, tak ho povytahuju za tu hadičku, někdy se zase cpe sám ven, tak ho tam zastrkuju 🙂 a na desinfekci používám ty desinfekční čtverečky z lékárny, stojí to asi 2,- kus,, ale nedělám to pokaždé, protože stejně používám kondomy,, ,použil ajsem to poprvé, jelikož e-pino nebylo nové a pak asi tak po každém 3. cvičení,,,

rene_quatro
29. kvě 2012

@romca13 jj, přesně tyhle jsem si koupila, díky moc 🙂

barry13
29. kvě 2012

ahojky holky...jsem se konečně posunula,mám radost,pze mi to jde fakt pomalu..
4 dny jsem měla 22cm a dneska jsem dala 24 cm ...
čekala jsem teda 25cm,ale zase musím být skromná,tak jsem fakt ráda 😀 ....
Jinak kdyby jste nemohly některá sehnat nelubrikované kondomy,pze na mě taky koukala jak na blázna,je fakt asi přestali vyrábět,tak jsem si je objednala rovnou na epino stránkách a tam jsem kupovala i ty čtverečky..do dvou dnů je máte doma,kdyby jste třeba některá z vás nevěděla...

darjanka
29. kvě 2012

Ahoj holčiny, tak já už cvičim týden, nafouknu na 7. Jen mam obavy, jestli se zas nemorduju zbytečně, podruhý už by mi to fakt naštvalo 😠

bambulka248
29. kvě 2012

ahojte baby, tak ja som zacala cvicit vcera no a neni to take lahke ako som si predstavovala 🙂 Na kolko cm ste zacinali?

beta.m
29. kvě 2012

tak dneska sem nic nenacvičila, balonek ze mě pořád vypadával, jak kdyby se mi to tam celý posunulo nějak dolů 😒 Zkoušela jsem to několikrát, vždycky jsem se dostala tak na 12 fouknutí a šlus, nešlo to tam vůbec udržet 😖 Takže jsem stále na 28 cm

beta.m
29. kvě 2012

@bambulka248 já začínala na 19 cm ale pak jsem se trochu poranila takže jsem po pauze začala znova a radši jsem dala míň tedy 16 cm 😉

bambulka248
29. kvě 2012

@beta.m no to ja som zacala na 16 cm a stipalo to :( ty si to mala v pohode, alebo to tiez stipalo?

beta.m
29. kvě 2012

@bambulka248 taky mě to štípalo 😉 teď už je to v pohodě a neštípe to, evidentně si už hráz zvykla

bambulka248
29. kvě 2012

@beta.m tak som rada lebo ma to dost sklamalo .... ani si neviem predstavit ze by to malo povolit na 30 cm! 😖 ale skusim este kupit ten caj z malinovych listkov . Vraj to pomaha tomu roztahovaniu

mochenkaa
29. kvě 2012

@bambulka248 já napoprvé 16,5. A neštípalo to

hany1979
29. kvě 2012

@hanickaa.d ahojky, tak já už zavádím taky do jen do 2/3, když jsem ho měla uvnitř celé, tak mě asi tlačilo na čípek, bylo to nepříjemné a takhle navíc trénuju hráz i při nafukování a ne jen při vytlačování. Používám způsob jako
@romca13 - jsem to od ní odkoukala 🙂 , nafouknu, vyfouknu, nafouknu, vyfouknu a když se mi pak už chce vytlačit, vytlačím. Snažím se tlačit jen tím otvorem, kde mám epino 🙂 a ne konečníkem, někdy se mi zdá, že to fakt jde odlišit. A já tedy "desinfikuji" Lactacydem, trpím dost na mykozy, tak jsem si řekla, že je lepší pro tu moji pipku intimní mýdlo než chemická desinfekce. Tou jsem epino "umyla" jen před prvním použitím. A pak vždy před i po cvičení tím mýdlem. Dnes jsem ještě necvičila a ani se mi moc nechce ☹ , včera mě dost bolela prohlídka a pořád ten spodek cítím, ale jsem 37+1, tak se musím donutit. Držte mi palce 😉

bambulka248
29. kvě 2012

@mochenkaa tak to ti zavidim, snad sa to zlepsi aj u mna 🙂

bambulka248
29. kvě 2012

a davate na to niektora aj lubrikovane kondomy? lebo ja som dala lubrikovany 😕

tyrisa
29. kvě 2012

Já jsem zjistila,že mi nejvíc vyhovuje 2dny cvičení a pak den pauza...navíc mám zítra kontrolu na gyndě a moje doktorka se na epino zrovna netváří,tak ji nechci dráždit... 😝 Jsem zvědavá kolik dám zítra.

hanickaa.d
29. kvě 2012

@hany1979
@romca13 holky díky za rady 🙂 za chvíli se k vám přidám, ale to vy už budete mít prťata u sebe -)

romca13
29. kvě 2012

@bambulka248 já jsem začínala na 17 ti a bylo to teda drsný,,, bolelo to jako prase, že jsem myslela, že už to vícekrát do sebe nenarvu 🙂
@beta.m s tím vypadáváním jsem to tak měla v neděli,,, taky to ze mě pořád vypdávalo,, už sjem byla úplně zoufalá,, a to jsem třeba nafoukla jen trochu,,,
@hany1979 jiank já taky hodně trpím na mykozy, proto si i myslím, že mi to jde pomaleji, protože mám pořád nějaký výtok, tak ta sliznice už musí být u dost podrážděná a vysušená,,, já ho umývám jen teplou vodou a jednou za 3 dny vydesinfikuju tím čterečkem,,, stejně používám kondomy, tak je to asi jedno,,,,
@bambulka248 lubrikované kondomy - pokud používáš, tak musí být pouze lubrikant na vodní bázi,,, tzn, zřejmě ty vlhčené, např s rossmannu,, nesmí to být lubrikant na olejové nebo silikonové bázi, tím se ten balonek ničí,,,

hany1979
29. kvě 2012

Ahoj holky, tak jsem se nakonec dneska odhodlala ke cvičení. Zase to šlo pomalu, ale nakonec jsem to vytáhla na 26,5 cm! Vzala jsem si na pomoc krejčovský metr 🙂 Konečně zase nějaký pidi posun, už jsem týden stála na 25 a kousek. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru