EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

jesterkaa
1. čer 2012

@romca13 A to taky pomahá porodu? Nebo k tomu cvičení?

romca13
1. čer 2012

@jesterkaa no mělo by to povolit taky ty svaly,,,

andelka
1. čer 2012

@beta.m
@romca13 ty stisky..ono záleží jakou silou a jak dlouho to tisknete. Já měla těch +-30cm na nějakých 55 stlačení 😅
Maliník by měl prý posilovat dělohu, optimalizovat stahy, aby byly účinné.

romca13
1. čer 2012

@andelka jj, to je fakt, že záleží, jaké ty stisky jsou,,, já domačkávám naplno, nebo takto mám aspoň spočítané,,

beta.m
1. čer 2012

@romca13 taky nezapomínejte že já nemám originál Epino ale náhražku takže objem balonku může být jiný 😉
@andelka

andelka
1. čer 2012

@beta.m a jo vlastně. Ale vím že se to tu často řeší, že někdo má stisků hodně a někdo málo. 😅
Já jsem dělala krátké stisky, ani nevím proč 😀

romca13
1. čer 2012

@beta.m jooo, tak ty máš ten kolík? praktické 🙂))

romca13
1. čer 2012

holky, nezkoušely jste, na kolik jde to epino nejvíc nafouknout????? vím, že na 32, ale jde to ještě dál aniž by prasknul nebo se nějak poškodil???

romca13
1. čer 2012

tak dnes jsem cvičila,,, ale,,, sice jsem to asi na desátý pokus nafoukla, tak jak včera, ale pak jsem to vyfoukla a na balonku jsem si všimla, že trochu špiním, tak jsem to raději už nepokoušela a ani se nesnažila ho znovu nafouknout, abych ho vytlačila,,,,:((

mochenkaa
1. čer 2012

@romca13 já mám ten kolík taky. A jo, řekla bych, že je praktický. Hlavně se dá držet za spodek, to je taková jak kdyby základna ať se v tobě neztratí 😀
A určitě půjde nafouknout víc než epi no. Když došel, tak jsem to zkoušela normálně v ruce a bez problému to nafoukla na nějakých 34cm aniž by ta guma byla moc tenká 😉
@beta.m jinak, já nafoukla těch 25cm na 20 nafouknutí 😉 ale to jsem mačkala fest

beta.m
1. čer 2012

@mochenkaa mě už se ta guma na tom balonku docela vytahala a když je vyfouklý tak je taková volná 😀 To by tak odpovídalo, ale pak když se chceš dostat na víc cm tak to musíš namačkat víckrát, nevím čím to je.

mochenkaa
1. čer 2012

@beta.m na tom mojem je ta guma volná jen hned PO, druhý den už je zase tak akorát. Každopádně stejně se po porodu nafukovat nebude, maximálně vrnět 😉

hanickaa.d
1. čer 2012

@jesterkaa ahoj maliník připravuje dělohu a svaly kolem, pije se 6-8tt před termínem a má i detoxikační účinky 😉 nic tím nepokazíš

beta.m
1. čer 2012

@hanickaa.d 6 až 8 tt před???? Všude píšou že se má pít po ukončeném 36 tt a mě dokonce na gyndě řekli abych počkala do ukončeného 37 tt aby mi nevyvolal zbytečně brzo kontrakce takže tvůj údaj se mi zdá poněkud zavádějící 😉

hanickaa.d
1. čer 2012

@beta.m to nám říkala PA na kurzu...informací a názorů je hodně, já ho budu pít 6t před 🙂

jesterkaa
1. čer 2012

Děkuji pěkně. To je supr,že už sou věci co dokáží pomoct porodu. Já budu zkoušet uplně všechno🙂

jesterkaa
1. čer 2012

@hanickaa.d Děkuji pěkně. To je supr,že už sou věci co dokáží pomoct porodu. Já budu zkoušet uplně všechno

hany1979
1. čer 2012

@romca13 Romčo, jak je? Dobrý? Nerodíš už? Já taky vždycky po cvičení, vlastně teď už pokaždý, když jdu čurat, zkoumám pak papír jak nějaký laborant 😀 Doufám, že je vše ok, ještě máme chvíli čas.... 😉

hanickaa.d
1. čer 2012

@jesterkaa jasný pomůžem si jak jen to půjde 🙂 když jsou ty možnosti 🙂

romca13
1. čer 2012

@hany1979 neboj, nerodím,,, ale cítím se tak nějak blbě,, celej spodek mě bolí,, rochu pořád špiním, a jak stoupnu nebo jdu, takcítím, jak mi tam malej tlačí a cpe se dolů,,,,právě jsem ani nechtěla dnes vytlačovat,, jen jsem ho v sobě nafukovala,,, zkusím to ještě zítra a uvidím,,si myslím, jestli už nemám prokrvený čípek a jak ten balonek na to tlačí, tak možná je to od toh, nevím,,

hany1979
1. čer 2012

@romca13 Tak to jsem ráda, že snad se ještě nic neděje. Já dnes zase 27,5, cvičila jsem jen chvilku, trochu povolit a pak zkusit, co to jde a jsem moc ráda, že šlo těch 27,5, to mi teď bude zase chvíli stačit 🙂 než se dočtu, jak tu zas někdo pořádně pokročil 🙂

romca13
2. čer 2012

@hany1979 no já to právě včera ani nevytlačila,,, jak jsem viděla, že trochu špiním, tak jsem dostala strach,,,uvidím dnes,,,,,

jancip
2. čer 2012

@romca13 A nemůže to být pomalinký odchod zátky?

romca13
2. čer 2012

@jancip no žádný hlen jsem tam neměla,, jen jsem prostě špinila,,,,, mám celý těhu takovej bílej hustší výtok, tak teď to bylo takový narůžovělý,,,,a teď ráno, jak jsem vařila, tak mě chytly tak hnusný bolesti,, zase jako při MS,,,měla jsem to asi tak 20 minut,,, pak jsem si šla lehnout a povolilo to,,,,ach jo,,,, mě šve že nemůžu cvičit,, to pak to co jsem měla nacvičeno bude k ničemu :(

petja
autor
2. čer 2012

@romca13 měla sem to se zátkou taky tak,špinění a hlen pak odešel vcelku ve sprše,než sme jeli do porodky.a předtim byla zátka zase jiná...ten spodek cítíš nějak nepřirozeně bolestivě,nebo spíš jako namožený?

jancip
2. čer 2012

@romca13 To nevadí, že tam není hlen. Já to takto měla 3 dny před porodem. Hlen tam byl později. Ty bolesti to můžou být poslíčci. Ty jsem měla taky docela dlouho. Ke konci třeba i celou noc, kdy nepomáhala ani teplá vana, jak se doporučuje. Když byly dlouhou dobu po 5ti minutách, tak jsme jeli do porodnice, i když ty bolesti nebyly velké. Ani tam neuměli říci, co se bude dít, tak si mě tam nechali.

romca13
2. čer 2012

@petja no předtím to bylo jakby namožený,,, jako by ty svaly dole, to jsem přisuzovala cvičen ís epinem a vůbec celkovýmu povolování a roztahování svalů,,,,ale teď cítím jakoby MS bolesti,,takový tlaky, tupá bolest v podbříšku, co mi jde do zad,,,,,ale není to tak, že by to bylo třeba minutu a přestalo a začlo za 5 minut,, řekla bych, že to mám třeba 20 minut, pak mi to trochu poleví ,,, teď jsem si lehla, chvíli byl klid a teď zase cítím tlaky do zad, i když ležím,,,,, no uvidím, jestli zátka odejde,,, jsem si právě říkala, jestl imi ten balonek netlačil nějak na čípek, kterej bybyl překrvenej a tím to špinění,,, bo teď už nešpinim,,,,

romca13
2. čer 2012

@jancip já si právě myslela, že poslíčci jsou tak, že přijdou, jsou chvíli a zase odejdou,,, a zase dorazí a odejdou,,,, no uvidím, jak to dnes bude probíhat,, dnes se na cvičení vykašlu úplně ,,, nějak si nedovedu představit, že bych tam dnes něco zaváděla,,,,,,

petja
autor
2. čer 2012

@romca13 poslíčky taky nemají jasně daný,jak musí probíhat,to jsou tvoje poslíčky,jiná mamčamá zase jiné,no hold jedeš do finále.Pokud cítíš pohyby tak buď úplně v klidu 😉

romca13
2. čer 2012

@petja no pohyby joooo,,, my máme mimořádně akční dítě,,,, cítím ho snad 24 hodin denně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru