EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ivanafarkova
8. čer 2012

@argo1 Určitě dají, já si objednala jen desinfekční čtverečky a kondomy 😉 Psala jsem paní mail, byli moc ochotní. Poštovné tuším 70 kč

argo1
8. čer 2012

@zlatelevizeedna No právě, že samostatnou položku jen na kondomy tam nemají, jako by bez balónku si člověk ty kondomy koupit nemohl. Ale asi to jde. @ivanafarkova Díky, zkusím to. Jste zlaté holky! 😎

romca13
8. čer 2012

@argo1 a nemáš někde u vás ten rossmann? To by tě vyšlo určo levněji,,, jeden kondom tam vychází na nějaký 4,- a bez poštovnýho a používá je tu hodně holek,,,,

hanickaa.d
8. čer 2012

@mochenkaa
@romca13 holky pupalka je hodně na imunitu - pročištění a příprava organismu k porodu

hanickaa.d
8. čer 2012

@argo1 já jsem kupovala z rossmana taky, ale fialové, jsou XL 🙂 zkusila jsem malé balení 12ks/55Kč

romca13
8. čer 2012

@hanickaa.d tak pupalku už baštím od včera , tak jsem zvědavá,,, no já si vzala hned velké balení těch kondomů 🙂)))))

fori
8. čer 2012

@romca13 tak díky za info.. budu ho potřebovat 🙂 ......

zoozkha
8. čer 2012

Ahojte 🙂
Prišla som sa podeliť o čerstvú skúsenosť a zároveň Vás povzbudiť 😉 Pre 6timi dňami sa nám narodila dcérka a rovnako, ako pred 2,5 rokmi jej braček, aj ona sa, vďaka Epi-no, narodila bez nástrihu 🙂
Len pre info, ani pri jednom sme nemasírovali hrádzu, nepila som maliník a ani nejedla ľanové semienka 🙂, pri obidvoch som sa dostala na 29cm (merané metrom)
Držím Vám palce!

romca13
8. čer 2012

@zoozkha gratuluji k miminku a moc děkuju za povzbudivé zprávičky,, to se hezky čte, že někdo rodil bez nástřihu a poradění,,, můžu jen vědět, jaký obvod hlavičky jste měli??

zoozkha
8. čer 2012

@romca13 malý mal pri odchode z pôrodnice 36cm 😅 samozrejme, že pri pôrode bola o niečo menšia, mal hroznú šišku 😀 a malá mala pri repustení 31cm 😉

hany1979
8. čer 2012

@zoozkha Jůůůů, taky moc gratuluji a přeji, ať jste obě zdravé. Jak píše Romča, hrozně nás to povzbudí, takováto slova. Všechny si tady přejeme, ať můžeme za několik málo týdnů, dnů napsat to stejné jako ty.

argo1
8. čer 2012

@romca13 No já mám rossmana dost z ruky, ale ještě mám čas (termín v srpnu), tak se tam možná dostanu. díky
@hanickaa.d Díky za tip🙂

mochenkaa
8. čer 2012

Tak mě doktorka dnes postrašila, takže začnu cvičit s epinem denně 😀 V polosedě jsem dala 26,5cm a ve stoje s jednou nohou nadzvedlou (opřenou o postel) jsem dala 27cm. Ale tlak na čípek už jako slušný 😒

romca13
9. čer 2012

@mochenkaa jj, ty tlaky jsou hnusný,,,, takdržím palce, ale i těch 27 je krásných,,, já včera necvičila, ale dnes to chci zkusit, zítra si dám zase pauzu, bo jdu v pondělí do poradny, tak kdyby náhodou,, aještě pořád tu mykozu nemám úplně zaléčenkou,, přemýšlím, že si nechám tak 3 čípky, kdyby se objevila po tom cvičení,,, bo ty kondomy na ty moje záněty taky asi nejsou nic moc ,,,, 🙂

ifetka14
9. čer 2012

@argo1 já kupovala na stránce ekondomy.cz, jsou tam nelubrikované bez poštovného, k tomu se tam dá pořídit lubrikant na vodní bázi

hany1979
9. čer 2012

@romca13 Ty mykozy, to je děs, co? Jediný, co mi kdy pomohlo, byla nějaká speciální vakcína (takový kapičky) na posílení imunity, kterou mi nechal dělat mudr na míru dle stěru. Nechápu ale, proč mi to nenechal udělat dřív, až když jsem po něm chtěla doporučení na imunologii, tak mi řekl, že to mi může udělat sám.......nechápu to. Od 16ti s tím mám problémy, někdy víc, někdy míň, u tohohle mudra jsem 6 let a teprve loni na tohle přistoupil a to jsem ho k tomu ještě vlastně "dokopala" já. Asi je snažší psát léky a čípky a honit k sobě pacientku co 2 měsíce. Tak se pak na to zeptej, možná se to bude moct užívat i při kojení. Jinak držím palce, ať to přeléčení pomůže a trochu se chlubím, včera večer 29,5! 😉

romca13
9. čer 2012

@hany1979 no výborně 🙂 no zkuísm se ho zeptat,, taky by mělo pomáhat koloidní stříbro,, mám možnost sehant ho ve vysoké koncentraci, jen jsem teď v těhu nechtěla, uvidím, jak to bude po porodu, třeba se mi to spraví,, vím, že hodn holek ,co na to trpělo, tak mají od porodu pokoj,,,

mochenkaa
9. čer 2012

@romca13 tak já asi taky dostala zánět a nebo mi svědivě odchází zátka 😕 a nebo oboje 😖

romca13
9. čer 2012

@mochenkaa no mě ta mykoza tentokrát ani tak moc nesvědila, jen ze mě šly takové malé bílé kosíčky,, které znám z mykozy,,, a uvnitř jsem spíš cítila pálení než svědění,,,,,

no já dnes dala 30,2 cm,,, sice jsemdlouho hledala polohu, ale nakonec jsem to dala normál v polosedě s pokrčenýma nohama a zjistila jsem, že mi to jde i v leže,,,,

mochenkaa
9. čer 2012

@romca13 téda ty jsi šikovná. Já dospěla k názoru, že kdybych začínala až v povolený čas. Tj. 3 týdny před TP (to je dnes), tak nestihnu nacvičit lautr nic. Takto mám oproti prvnímu cvičení + 11cm a to mě aspoň trochu uklidňuje.
Mě to jak svědí tak pálí 😒

romca13
9. čer 2012

@mochenkaa hm, tak to bude asi nějaký zánět,,,, :( to je v pytli, co? ale tak třeba se to za týdne přeléčí a pak máš ještě spoustu času na cvičení,, já ani tak, když mám tu mykozu tak mi to nedalo a už 2x jsem cvičila,,, ve čtvrtek a dnes,,,

mochenkaa
9. čer 2012

@romca13 dle PA si mám koupit něco na sedací koupele a pokud to nepomůže, tak zítra na kontrolu do porodky.
Ale s tím epinem mě to štve 😠 😀

romca13
9. čer 2012

@mochenkaa jj, to ti věřím, taky mě to naštvalo, že jsem nemohla cvičit každý den,,,, čípky mám od pondělí, ale i tak jsem 2x cvičila, prostě mi to nedá,,,, já si dřív občas dělal výplachy, buď čistou vodou, neo třeba s kapkou tea tree oleje, ale výplachy se v těhu nedoporučují, tak jsem musela najet na čípky,,,

ivanafarkova
9. čer 2012

No holky a já včera po jednodenní pauze 29 cm. Nepřipadalo mi, že by něco bylo jinak než obvykle, žádné štípnutí nebo tak, ale po vytlačení mi tekla krev ... možná nějaká cévka nebo tak. Takže dnes opět pauza a zítra zkusím pomaleji. I tak s těmi 29cm už jsem klidnější, ještě po tom, co napsala Zoozkha 🙂

mochenkaa
9. čer 2012

@romca13 Tak jsem na radu PA koupila Rosalgin a jdu si sednout do vany. Snad jsem to chytla včas a na čípky ani nedojde

maryja
9. čer 2012

ahojky maminky,
tak nam sa 7.6. narodil Nátanek - 6 dni po termine- mal 4,38 kg, 55cm a hlavicku 35cm, hrudnicek 36,5cm. Nebola som nastrizena, mala som ale 3 povrchove kozmeticke stehy, ale vsetko v pohode, sprcha i čurani hned na porodnom sale, na druhy den sme sli domov 😀 . Maminky z CR, predavam epino, viac info IP. 😀 . Urcite doporucujem cvicit. Ja nacvicila 31,5cm.

eicul82
10. čer 2012

Ahoj, za jak dlouho jste nacvičily těch 30cm? Já jsem zatím cvičila 4x (1den byla pauza) a nějaký zlepšení teda nevidím zatím.... 😖 Cvičím min. půl hodinu. Snad nejlepší to bylo úplně poprvé 😅 To jsem dala 23 cm a teď dám max 22 cm. Nevím jestli se moc nešetřím, jestli na sebe nemám být tvrdší, já jsem taková měkota 😀 Mám ještě 3 týdny do termínu a ráda bych teda nezůstala na těch 22 cm.... 🙂 Cvičíte třeba 2x denně? Ikdyž to už je pro mě docela časově i organizačně náročnější 😀

romca13
10. čer 2012

@eicul82 ze začátku jsem cvičila 1x denně, ale začla jsem moc brzy, na konci 35tt, a zaačínala jsem na 17 cm a myslela, že se dál nikdy nemůžu dostat,,,teď mám nějaký problémy, takže za poslední týden jsem cvičila jen 2x, já si 2x denně ani nemohla dovolit, bo když to vytlačím, tak už to znovu do sebe nedám, jak mám pořád nějaký záněty, tak mě to štípe, takže já jsem cvičila jen 1x denně, pokud jsem neměla problémy,,,,, no a na 30 jsem se dostala po 3 týdnech,,,,,šlo mi to ze začátku opravdu velmi pomalu, možná čím víc se blíží pood, tím to jde líp i samo od sebe, možná se tělo samo už uvolňuje, proto to jde líp,,,,, rozhodně bych ale nešla za nějakou neúnosnou hranici bolesti, je fakt, že mě to bolí vždycky, i teď, kdy už jsem 30 dosáhla,,

eicul82
10. čer 2012

@romca13
Díky za odpověď, tak snad to půjde.....Zase se bojím, abych to nějak nepřepálila, abych se třeba nenatrhla. Tak relativně mám ještě čas, tak snad to půjde 🙂 Zítra zkusím trochu pokročit 🙂

romca13
10. čer 2012

@eicul82 máš ještě 3 týdny , to je dost času,,,,,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru