EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

hanickaa.d
7. srp 2012

@dajaja mám malé mimi a nechcou čekat

dajaja
8. srp 2012

@hanickaa.d aha. tak ti drzim palce, aby vsetko islo hladko 🙂

hanickaa.d
8. srp 2012

Holky já jsem včera dala 27cm, bylo to teda nepříjemný, už to dělám pod tlakem trochu mám poslední 2 dny 🙂 ale mě to přijde pořád málo na hlavičku. Balónek asi zkresluje 🙂

aronek
8. srp 2012

Ahoj, tak já druhý den cvičení a mám 26. Sice dost nepříjemné, ale to porod nebude taky a těžko na cvičišti a lehko na bojišti 😉
@hanickaa.d myslím, že někdo tu psal, že dal nejvíc 27 a porod bez nástřihu 😉

hanickaa.d
8. srp 2012

@aronek jj taky jsem to četla a to mě uklidňuje 🙂 ale uvidíme, každé tělo a hráz je jiná 🙂

aronek
8. srp 2012

@hanickaa.d já minule natrénováno 31, šla jsem na vyvolávaný a ono nic. Po několika hodinách čtení knížky na porodním sále a zavedení třech tabletek se malý začal ztrácet a byl akutní císař 😨 Takže jsem jak prvorodička 😉

hanickaa.d
8. srp 2012

@aronek jéjda tak snad tě nebudu následovat, v pátek jdu na vyvolávačku a tobě to dobře tentokrát dopadne!!!! hlavně že tě to neodradilo a opět cvičíš 🙂

aronek
8. srp 2012

@hanickaa.d mně tvrdili, že má malý 4,5kg, takže kvůli velikosti ho brali přesně na termín. Nakonec měl
3,6kg a mohl tam klidně ještě být 😔 Držím palečky, aby to dopadlo 😵

foaji
8. srp 2012

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Chci používat epi-no,ale jelikož ho mám z druhé ruky, tak určitě s prezervativem. Jenže prezervativů je spousta druhů, můžou některé epi-no poškodit?? Třeba pokud mají lubrikant?

brumka
8. srp 2012

@foaji ahoj ja som epino pouzivala mam nove ale tiez som ho pouzivala cez kondom, a v lekarni som pytala na vodnej baze, bez chemie, a myslym ze v pohode.

ladie
8. srp 2012

@foaji lubrikant nevadí, ale jen pokud je na vodní bázi! Myslím, že holky psaly, že takové se prodávají v Rossmannu (ta jejich levná provátní značka). Nebo úplně bez lubrikace.

jeny
8. srp 2012

ahojte, ja tiez idem epinovat 🙂 nedalo mi nevyskusat to uz vcera a na prvy krat som dala iba 15cm 😕 a to bolo fakt dost neprijemne uz tak si neviem predstavit co ma caka kym dam raz tolko 😠

nikollita
8. srp 2012

@jeny Neboj 🙂 Já taky porpvé začínala a měla jsem nějakých necelých 17 cm a to už jsem šla přes bolest 🙂 Teď jsem měla 4. cvičení a jsem na 21 cm....takže pomalinku, ale jde to 🙂

aronek
8. srp 2012

Oni ty postupy jsou 0,5-1cm za cvičení, takže stihnem natrénovat všechny 😉

nikollita
8. srp 2012

No tak já jsem třeba měla mezi 2. a 3. cvičením rozdíl hodně docela - z 18cm na 21 cm, ale ze 3. na 4. jen 2 mm 😀

aronek
8. srp 2012

@nikollita ono se to občas zastaví a pak poskočí, ale taky máš ještě čas 😉

nikollita
8. srp 2012

@aronek snad 🙂 chlapeček je totiž o 3 týdny dál 😀

aronek
8. srp 2012

@nikollita my jsme zase o týden menší, takže já mám času fakt dost 😉 To že je větší, neznamená, že dřív vyleze 😉 Tedy pokud si nemyslíš, že jste fakt počali dřív 😨

nikollita
8. srp 2012

@aronek nene, starší rozhodně není, jen větší 😀 očekávám konec srpna 😀

nikollita
8. srp 2012

proto musím poctivě cvičit, 4kg nás zřejmě neminou, zvlášť pokud vydrží do termínu 🙂

aronek
8. srp 2012

@nikollita do toho se ještě dá nacvičit plno 😉 Taky bych brala konec srpna 😵

nikollita
8. srp 2012

@aronek jéé, já bych brala klidně i příští týden 😀 ale myslím, že se malý ve mě ještě zdrží 😀

aronek
8. srp 2012

@nikollita já mám zubaře až za čtrnáct dní, tak potom klidně taky 😉

leniska
8. srp 2012

Ahojky holky, mam dotaz..podle ceho se riditte, podle krejcovskeho metru nebo podle toho meraku epina..Ten dava vice mi prijde..Metr ukazuje treba 20cm a ten epino merak pise 22.??
A jeste jeden dotaz, musite ten balonek drzet? Ja ho musim silou drzet, vubec nedrzi sam, kdybych pustila, tak hned vyklouzne..a cim je vetsi, tim vic vyklouzava...delam neco spatne?
dekuji za odpovedi🙂

gabina26
8. srp 2012

@leniska Mě se teda nedaří podle návodu nafukovat balonek zavedený jen ze 2/3, přijde mi, že mi to pak hodně vyklouzává. Rozhodně je lepší pro mne, když ho zavedu téměř celý a nafouknu a vytlačuji. Nic pak nevyjíždí, až teda když nejširší část projde hrází, pak už to vyjíždí docela rychle. Pokud si zavedu balonek jen do 2/3, tak nemám šanci nafouknout na požadovaný obvod... nevím, snad to až tak nevadí.
Včera 23 cm a dnes 24,5 cm dle krejčovského metru. Já teda měřím jak metrem, tak epino měřítkem, jen tak pro zvědavost. Zajímavé... byly dny, kdy jsem se nepohla ani o půl cm a teď celkem skok. Ale už to bylo více méně nepříjemé, ne bolestivé, ale kulila jsem oči. 😒

aronek
9. srp 2012

@leniska měřím metrem a zavádím celý, jinak hrozně vyjíždí 😉

nikollita
9. srp 2012

@leniska Já se snažím zavádět do 2/3, ale čím víc nafukuju, tím je to těžší 🙂 Takže někdy ho mám zavedený i celý 🙂

aknedz
9. srp 2012

Ahojte spolucvičiteľky, tak sa idem pochváliť, dnes (39tt+1d) konečne na 19te cvičenie som dala podľa krajč.metra 30cm, podľa tej šablónky k epinu to bolo kúsoček nad 10.
@gabina26 @leniska @aronek @nikollita
ja tiež zavádzam ďalej ako 2/3 - tak nemusím balónik pridržiavať a veď nakoniec ide o to aby sa aj pôrodné cesty pouvoľňovali, nielen hrádza a pošvový vchod 😉

aronek
9. srp 2012

Tak dne 27 😀 ale nepříjemné je to dost 😝

nikollita
9. srp 2012

@aknedz závidím 🙂 Tak tvoje miminko může vyrazit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru