EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

cirrusa
13. srp 2013

@dasty79 tak to máme skoro stejné, přibližné datum porodu, i to vše okolo 🙂 Maliník, semínko tu mám taky. Mimochodem, tvrdne ti břicho? U M. mi tvrdlo od 30tt pravidelně, teď vůbec nic. Ale zase mě chytají bolesti jako při MS, to jsem zae neměla předtím

galaxy
13. srp 2013

Baby som začiatočník s Epi no . Mohla by som s niektorou cez IP prekonzultovať tie jednotlivé cvičenia,prosím? Aby som sa uistila,že to robím správne. ďakujem

dasty79
13. srp 2013

@cirrusa a ty máš kdy TP? a kolik piješ maliníku denně?já zatím 1hrnek.
Břicho mě netvrdne,mě teda ani u prvního netvrdlo....nebo jestli to nepoznám.To ztvrdne jako celé břicho?Já si připadnu jak prvorodička - to já vůbec nezažila nebo nevím..
Jo ms bolesti občas večer mám.

ribana2
13. srp 2013

@zuzik231 viem že ked som cvičila min. tehu tak som mala problém prejsť cez 8čku...tak snád to teraz pojde...a tebe tiež držím palce

olusenka
13. srp 2013

@dasty79 při prvním právě ne, měla jsem nástřih. A pak ještě jakési komplikace. No, každopádně problémy jsem měla pak min. 8měsíců po porodu ještě (v sexu). Teď bych se tomu ráda vyhla nebo možnost či velikost nástřihu minimalizovala.

lenilajd
13. srp 2013

Holky, čtu tady, že spousta z vás nemá návod se cviky. Dá se stáhnout tady http://www.epino.cz/stahnete-si.html

lenilajd
13. srp 2013

@ava no to já vím, že se nesmí olej, proto má gel na vodní bázi. Jen si myslím, že ten gel na lubrikovaných kondomech se na balonek nedostane, když je na povrchu kondomu. ¨
Jinak já kupovala suché kondomy tady na MK. Nějaká hodná duše koupila to velké balení a pak jsme je odkoupili.
Dnes je 37+3 a kondomů mám habakuk.

dasty79
13. srp 2013

@olusenka tak to se nedivím,že tomu chceš předejít.určo se to s epinem vyplatí 🙂

chomik
13. srp 2013

@galaxy Kľudne píš, sú to už 2 roky ale snáď budem vedieť poradiť 🙂

kubinca
13. srp 2013

Ahojte, dnes sa nam narodil Matuško s mierami 4350g a 56cm, bez nastrihu a vnútorného poranenia, vonku mam tri maličké stehy smerom k moc trubici. Ale inak super, takze odporucam epino 😉 pri prvom pôrode bez epina som sa komplet potrhala plus nastrih, a to malo babo len 2900g. ...

zuzik231
13. srp 2013

@kubinca gratulujem 🙂 taketo spravy ma velmi motivuju ... 🙂

zuzik231
14. srp 2013

baby, ja som uz treti den na 7,5cm a isla by som aj dalej ale pri tych vacsich cislach mi ide trosku krvi ☹ mna to ale vobec neboli ... poradte... mozem pokracovat v cviceni aj na tie vacsie cm... ??? dakujem za rady ...

zuzik231
14. srp 2013

@galaxy ako to ide Tebe?

galaxy
14. srp 2013

@zuzik231 no ja som z toho taká mimo. Lebo ten balónik mi stále vypadáva 😒

cirrusa
14. srp 2013

@dasty79 já si ráno udělám do konvice maliník (cca litr a půl vody a množství maliníku dávám jako na tři hrnky, takže to je hodně koncetrované) a během dne si to mixuji napůl s vodou - dosypávám si do toho ovoce, mixnu s džusem atd. Teď jak byla ta horka, tak to bylo skvelé s ledem a ovocem, teď už si to jen dávám napůl s vodou a s vitamínem C (mám ten z DM). Moc mi ten čaj nechutnal, ale už si pomalu zvykám a když to tak mixnu, tak se to i dá.. 🙂 To spíše to lněné semínko dost flákám, nechutná mi to.

@galaxy nemáš na něm moc gelu? ze mě to taky vypadává, když dám moc gelu - musím si ho pak přidržovat, aby nevyklouzl

galaxy
14. srp 2013

@cirrusa no to ma nenapadlo.ale ja myslím,že nie. Lebo ono aj keď som to nafúkla,tak mi vypadáva 😒

cirrusa
14. srp 2013

@galaxy a je zaveden balonek dost hluboko? Víc mě nenapadá 😒

galaxy
14. srp 2013

@cirrusa no to práve neviem. Ja som si ho tam dala po ten ako keby stred,či čo - ako tam je zúžený. Je to dosť? či viac?

vika9792
14. srp 2013

@galaxy ak mas nejaky dotaz, kludne pis. maly ma uz tri a pol mesiaca, ale vsetko mam cerstvo v pamati 🙂

cirrusa
14. srp 2013

@galaxy pokud ti to není nepříjemné, tak bych ho zkusila zavést hloub - já ho třeba mám zavedený celý, kdybych ho tam dala do té zužené části, tak mi určitě vypadne celý

galaxy
14. srp 2013

@cirrusa veď to práve som začala s ním opäť cvičiť. obovod 20cm a aj tak vpadával. Som z toho na nervy. Hrozne som nahnevaná.joooooooooooj-blbý balón 🙄

dasty79
14. srp 2013

@cirrusa a není to nepříjemné když je epino zavedené celé?a pak vytlačuješ celé epino? au au ne? 😖

dasty79
14. srp 2013

@cirrusa tak taky přidám dávku maliníku.Semínko já normálně koušu v puse a pak zapiju hodně třeba čajem a nebo pojídám v jogurtu.Źádnej hnusnej sliz nevařím...
Tak jdu cvičit - vůbec se mě ale nechce 😖

daniela1983
14. srp 2013

holky, je naozaj to tlacenie s epinom porovnatelne potom s tlacenim pri porode? ono ma asi aj tak prekvapia tie kontrakcie a bolest, nie? 😒

latigo
14. srp 2013

Ahoj holky, chtela jsem vam epi-no doporucit. Moc mi pomohl, syn mel 4580g a 53cm a vevnitr jsem vubec nebyla potrhana, nastrih jsem nemela, jen jsem mela trochu natrzenou hraz. Rodila jsem poprve. Gynekolozka s kterou jsem to konzultovala rikala, ze pro prvorodicky to ma smysl a pomuze to.

latigo
14. srp 2013

@daniela1983 Mne prijde, ze to tlaceni je stejne. Ja kdyz jsem tlacila pri porodu,, tak jsem najednou zadnou bolest necitila a snazila jsem se do toho dat vsechnno, aby to bylo rychly. A bylo🙂

olusenka
14. srp 2013

@daniela1983 pro mě byla bolest u kontrakcí to nejhorší, tlačení už v porovnání s tím nebylo nic. U prvního jsem necvičila, až teď před druhým porodem, první jsem měla s nástřihem. Nejde mi o tlačení ale o to vyhnout se druhému nástřihu a proto cvičím. Zatím nejsem na velkém průměru, takže při cvičení tlačit nemusím, naopak musím balonek silou držet, aby nevyklouzl sám příliš rychle....

olusenka
14. srp 2013

@galaxy to mě taky, ať ho zavedu do 2/3, jak se tam píše, nebo celý, musím ho pořádně držet, aby nevyklouzával a tlačení cvičit nemusím, vyklouzává sám. Musím ho fest držet.

cirrusa
15. srp 2013

@dasty79 bolet to nebolí vůbec, naopak, já to necítím ani trošku. Schálně jsem si teď šla najít obrázek epina zavedeného do pochvy a já ji asi mám nějakou hlubokou či co - mám tam celé epino a klidně by se tam i ještě něco vešlo. 😕 Dle tohoto obrázku to snad ani nemám. Každopádně mi tímpádem nevyklouzává vůbec, tak moc neporadím.
Jinak sliz taky nevařím, ale hnusné mi to příjde i tak 😠
Včera jsem necvičila, podnikla jsem další úkoly z mé předporodní přípravy (strávila jsem pěkných pár hodin u mé kadeřnice a kosmetičky a večer dámská jízda) a hele - dneska ráno to šlo samo jako po másle.... 😵

http://www.epino.cz/data/obrazky/nacvik_porodu.jpg

galaxy
15. srp 2013

@olusenka nooo,aspoň v tom nie som soma. Myslíš,že to má aspoň takto význam? Lebo mne už pri nafukovaní chce vypadnúť :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru