EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

daniela1983
28. srp 2013

@zuzik231 diky moc, ty vies bezva povzbudit, a gratulujem k 29cm 🙂 parada 🙂

zuzik231
28. srp 2013

@daniela1983 dakujem, ved od toho sme tu, aby sme sa povzbudzovali ... 🙂

dasty79
28. srp 2013

@zuzik231 29cm to už musí stačit 🙂 Hormony při porodu udělají své 🙂

@suttech 30cm to už máš taky nacvičeno 🙂 Jo já taky navečer a v noci mám někdy bolesti jako na ms,tak si říkám
jestli za chvíli pojedem,ale pak to zaspím a je klid - tak jen poslíčci 🙂

zuzik231
28. srp 2013

@dasty79 dakujem si zlata ... dufam ze mi EPIno pomoze ... potom sa ozvem ako som dopadla ... tebe sa hovori ked uz cakas druhe mimi ... 🙂 a prve tehu si tiez cvicila a pomohlo?? ja sa bojim nastrihu a epi mi neskutocne pomaha a uz sa tesim na porod ... 🙂 aj ja som mala tusim v 37tt take bolesti ako pri ms a doktor mi dal magne B6 ale pred tyzdnom som ich uz musela kvoli bliziacemu sa porodu vysadit - vraj sa uz nesmu uzivat pred porodom...

lenilajd
28. srp 2013

Ahoj. Tak já včera poprvé dala skoro 31 cm. Jenže malej mě u toho kope a hlavně mám tak velký pocit tlaku na konečník, že prostě ten balonek musím vytlačit, i když bych ho možná ještě přifoukla. Někdo tu psal, že ten balonek má celý vevnitř, to bych asi nedala. Já tak od 25 musím povytáhnout na 2/3 balonku a s každým přifouknutím se hystericky snažím ho nevytlačit. No, zítra mám termín podle UZ, tak nevím, jestli cvičit, protože trošinku krvácím. Ale nemyslím, že to je poraněním, spíš překrvením sliznice.
@zuzik231 já ty bolesti měla od 25. týdne, byla jsem na rizikovém a říkali tomu tonizace dělohy. Brala jsem 6 pilulek MagneB6 denně. Sama jsem ho přestala na konci 36. tt. brát. Od té doby mám občas slabší krátké bolesti, ale jestli jsou to poslíčci to teda nevím. Zdá se mi, že mimčo se rozhodlo, že to ještě nějaký týden počká 🙂

alex2508
28. srp 2013

Baby, prosim Vas neviete mi poradit? Mam toho streptokoka, myslite ze mozem cvicit s epinom? Ma niektora s tym skusenost?dakujem za odpovede

dasty79
28. srp 2013

@alex2508 taky jsem měla a cvičila jsem.při porodu dostaneš atb

alex2508
28. srp 2013

@dasty79
Dakujem za odpoved. Viem ze dostanem atb, len som nevedela ze ci mozem cvicit, aby som nejako nerozsirila infekciu alebo co. Preto som sa radsej opytala. Si ma potesila, lebo cvicit chcem a mrzelo by ma keby som to nevyskusala

dasty79
28. srp 2013

@alex2508 ale radči se na to zeptej dr. Já se teda nikoho neptala.Ale když se cvičí s kondomy,tak se snad může.A mezi tím mě dr. toho streptokopa přeléčil.Tak snad ok

dasty79
28. srp 2013

@zuzik231 jasně,že ti Epino pomůže,když už máš tolik nacvičeno.Hráz pěkně postupně raoztaženou a hlavně víš jak tlačit 🙂 No možná je lepší být prvorodička a nevědět 😀 Já se na první porod taky těšila,měla jsem nacvičeno 29,30 a párkrát 31 a jednou 32,ale jinak jsem byla hodně na 29,30cm a stačilo to - malá měla obvod hlavy 32,5cm.Měla jsem malý kosmet.steh uvnitř -takže paráda a na 2 kontrakce byla venku 🙂
Teď se bojím víc,když vím co mě čeká 😀 Ale díky Epinu nemám takový strach.
Jo jo magnézko se musí před porodem vysadit,oddaluje porod.
Někdo má poslíčci měsíc před porodem,někdo pár dní a někdo vůbec 🙂

alex2508
28. srp 2013

@dasty79
Mne nepreliecuje, len sa ma pytal ci nemam nejake tazkosti a kedze nemam tak povedal ze mi da az pri porode atb. Cvicit budem s kondomami, tak dufam ze to bude ok.

dasty79
28. srp 2013

@alex2508 pokud nemáš zakázaný třeba sex,tak můžeš cvičit i s Epinem 🙂
Jo mě přeléčil - dostala jsem takový 3 čípky na noc.Ale stejně budu mít atb při porodu,radči kvůli infekci.

alex2508
28. srp 2013

@dasty79 nie nemam zakazany, tak by to mohlo byt ok. Diky

zuzik231
28. srp 2013

@dasty79 dakujem za povzbudive slova, hned mi je lepsie ... 🙂 sobotu mam termin ale myslim ze to bude asi az neskor, zatial nic zvlastne necitim tak uvidime ... 🙂

daniela1983
28. srp 2013

@zuzik231 povzbudzovanie pomohlo dnes som cvicila dlho ale pomalicky, od 22cm a posledne dva razy som dala 28cm a ziadna krv....huraaaa diky baby. cviceniu zdar. snad tie 2cm este do porodu docvicim. holky dlho vam trvali tie posledne cm? diky

zuzik231
28. srp 2013

@daniela1983 jééj super tak som rada ... vidis treba len trenovat ... 🙂 na tych 29cm to slo jednoducho a myslim ze aj tych 30cm by som dala ... sice mam do terminu len 3dni ale radsej nacvicit menej a bez krvi ako viac a s krvou...uvidime ako to pojde dnes vecer ... 🙂

daniela1983
28. srp 2013

@zuzik231 potom hlavne napis ako si zvlada porod a aka poloha a tak tesim sa na referencie. kazda pozitivna skusenost s epinom ma motivuje. ja mam termin 20.9. uvidime ci to bude vtedy alebo skor

zuzik231
28. srp 2013

@daniela1983 jasnacka ze sa ozvem... aj mna motivovali babenky co tu pisali a hlavne ze porodili bez nastrihu ... dufam ze aj ja budem mat take stastie a ze nebudu ziadne komplikacie ... ale kazdopadne sa citim super ked si to viem aspon ako-tak predstavit ... aj ked viem ze skutocnost bude asi ina ... 🙂 a ty pekne pomalicky cvic ved casu mas este velaaa... 😉 aj ked clovek nikdy nevie... 🙂

k.savoy
28. srp 2013

Závidím vám, že vám to tak jde... Zatím jsem to zkusila pořádně všeho všudy dvakrát a nafouknu to na základ (tedy 16cm) a tak strašně mě to bolí, že to ani nemůžu skoro vydržet to nějakou minutu dvě udržet! Vůbec si neumím představit téměř dvojnásobnou velikost! Ale hlavně mi to uvnitř nedrží... musím přidržovat... co vaše začátky? Jo a dá se to používat i s normálními prezervativy?

lenilajd
29. srp 2013

@k.savoy pouze se suchými, které nejsou lubrikované. Těch zřejmě není moc, ale někde v drogérce možná budou. Vím, že jinak jsou to kondomy na vaginální sondy do gynekologických ordinací, ale prodávají se na netu po větším balení. Jinak prostě s cvičením vydrž, měly jsem to tak skoro všechny a já sama tady řešila, že to musím pořád přidržovat a mám křeče v prstech 😀 Pak ke konci už to šlo skoro bez přidržování a teď jsem zase na začátku, protože ten větší objem prostě automaticky tlačím ven, takže bojuju sama proti sobě 😅 Ale taky jsem si to neuměla představit. Když mi balonek přišel, tak jsem si ho nafoukla na těch 30 a čučela na něj jak husa do flašky.

cirrusa
29. srp 2013

@lenilajd taky mám křeče v prstech na konci cvičení, ale z toho mačkání nafukovátka 😀

lenilajd
29. srp 2013

@cirrusa to mi povídej. Od 20. tt. trpím bolestí kloubů rukou, takže nemůžu ani udělat pěst. Neohnu skoro klouby na prstech, takže každé nafukování je zároveň rehabilitací mé pravé ruky 😀 a dvou prstů levé.

daniela1983
29. srp 2013

@k.savoy neboj to pojde, ja pouzivam kondomi z rossmana. baby to tu uz niekde pisali, ze pouzivaju tie a ze je to v pohode. mne sa to asi najlahsie udrzi dnu ked lezim na boku, aspon mam taky pocit. hoci pomaly musim uz cvicit ak ine polohy. ale ked mi prisiel a nafukla som ho ani nie na tych 30cm a divala som sa nan tak som si povedala ze to ma roztrhne az neviem pokial a ze naco som si to kupovala ked sa to urcite nebude dat zvladnut. a ked som prvy krat nafukla na 19cm tak som myslela ze ma roztrhne. a po par dnoch som na prvy krat nafukla dajme tomu 23 a vobec mi to neprislo brutal tak ako tych asi 19cm na zaciatok. takze sa neboj

bambulka248
29. srp 2013

ahojte baby. ak by ste mali zaujem mam na predaj epi-no delphine. cena dohodou. bol pouzity iba par krat a vzdy s prezervativom.

afara
29. srp 2013

ahojte, ja som epino tiez pouzivala a skoncila som bez nastrihu a jedineho poranenia, lekarka mi povedala, ze ma z toho vacsiu radost ako ja 🙂)) urcite ho doporucujem! bola to najlepsia investicia do tehotenstva, pretoze ten pocit, ze ste jedna z mala, kt. si moze sadnut a normalne sa pohybovat okolo miminka prakticky ihned po porode je na nezaplatenie. Pustili ma aj o den skor z nemocnice, pretoze na rannej vizite uz nemali co kontrolovat 🙂) ak by ste mali zaujem, ten svoj predavam aj so zostatkovymi kondomami a dezinfekcnymi obruskami priamo od predajcu, kt. som nestihla pouzit a su teda urcite vhodne a balonik neposkodia. Bol vzdy pouzity s kondomom a po kazdom pouzity riadne vydenzifikovany. Cena dohodou. V pripade zaujmu piste spravu 🙂

afara
29. srp 2013

@lenilajd presne tento problem som mala aj ja! najskor som si myslela, ze mam presilene ruky od cvicenia, ale zevraj je to normalne v tehotenstve. takze zacal fukat manzel 🙂

daniela1983
29. srp 2013

@afara super, napis podrobnosti, ake velke mimco, kolko si cvicila a kolko si nacvicila, ako dlho trval porod, rychlo rychlo pis a povzbud nas dik

afara
29. srp 2013

@daniela1983 ja som sama drobna, maly ked sa narodil mal 3.110 kg a 49 cm, hlavicka pri odchode z porodnice 34 cm. . co sa tyka samotneho porodu, rodila som od prvej pravidelnej kontrakcie 35 hod, cize som trpela velmi dlho, ale samotne vypudzovanie islo ako po masle, treba vsak spolupracovat a pocuvat porodnika,kedy a ako tlacit. Maly isiel dokonca hlavickou na sisato a i tak som sa nastrihu vyhla 🙂 Cvicila som od 36 tyzdna, zvacsa kazdy den, ale niekedy aj s dvojdnovou pauzou alebo obden a asi 4x som pretlacila tych 10 cm. Naposledy som cvicila 2 dni pred porodom. Vsimla som si, ze niektore baby su rozrusene, ze maju kus akoby krvi na kondome, tak to je odchadzajuca zatka, teda aspon u mna to tak bolo, ze tie posledne razy uz som ju na kondome mala po troskach. V kazdom pripade to neznamena, ze musite presat cvicit. Je to o individualnom pocite hlavne. A dievcata, urcite odporucam epidural! Mna vykupil na 2 hod z vysloveneho deliria od bolesti a aspon som si trosku oddychla pred tlacenim. Nemala som potom vobec ziadne komplikacie a ani ten vpich vobec nebolel, bol to len tlak. Rodila som v Motole a nikam inam by som uz rodit nesla. Spickovejsi pristup zdravotnikov som nezazila!!! a aj tolko kritizovane oddeleniemsestinedelia bolo uplne super. Sestricky chodili, pytali sa, ci je vsetko ok, kpntrolovali mna aj maleho. Vsetci su tam skveli a mne sa odtial ani nechcelo 🙂))

veve29
29. srp 2013

Ahojte baby dnes som dala 30 ani neviem ako🙂 ale podarilo sa, ale je to sakra hnusny pocit no ale nevzdavam to cvicim dalej, kazdy den nafukam max 10x

daniela1983
29. srp 2013

ja som dnes dala kusok nad 29cm :D som nadsena, hlavne ked si predstavim ze pred dvmi dnami som sa na 27 nadtrhla a bala sa ze dalej to nepojde

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru