EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

janista83
12. pro 2013

@egiginka jj je to nejspíš lepší bábetko taky nebude lublikované 😀 😀

kristy46
12. pro 2013

@egiginka no celkem na zacaatku prave.. Tak jsem to nechtela hned prepalit.
.

@paulinkaa no me tez vadi dost ten tlak na konecnik..

kristy46
12. pro 2013

@janista83 jakot? Bude cele od mazku 🙂 kdy mas termin? Divam se, ze jsme skoro stejny tyden. Ja zitra koncim 35.tt.

galaxy
12. pro 2013

Ak by bol záujem - predávam EPI NO plus, asi 3x max bolo vyskúšané. Ak by ste mali záujem niekto - IP 😉

dasenka25
12. pro 2013

Musim říct, že tlak na konečník mi při cvičení taky vadí ... A asi víc než vytlačení balonku.

lacamada
12. pro 2013

@paulinkaa ahoj, ja mávam krv pravidelne, lebo som si asi po prvom týždni cvičenia natrhla trochu hrádzu zvonku a keďže som cvičiť neprestala, tak sa mi to stále obnovuje a trošku to krváca. Len vždy skontrolujem, či nevyteká krv zvnútra, riadne vysprchujem a potom, keď sa utieram, už nejde... Nebolí to, neštípe, viac už nekrváca, tak si s tým starosti nerobím....

janista83
12. pro 2013

@kristy46 jj mázek, mi gynekoložka říká a na co jíte to lněné semínko..já ji povídám no aby se mi lépe mimouš rodil..a ona že je to zbytečné, že matka příroda si poradí..nejím ho, ale ne proto, že to řekla,ale proto, že mi vůbec nejede....
9.1.2014...

no a o epinu vůbec nevěděla

kristy46
12. pro 2013

@janista83 no já taky zkouším jíst.. Když si ho přidám do jogurtu tak není problém nebo do nějakého jídla, ale samotné..? To je teda náročné. Mi to celkem pomáhá při zácpě, tak se snažím ho jíst aspoň kvůli tomu.

egiginka
12. pro 2013

@kristy46 @janista83 , ja jem normlane to semienko lyzickou, zlate mi chutia lepsie a pomaha mi to velmi v traveni🙂 No dneska sa mne vobec necvicilo dobre🙂 som sa nikde neposunula, len som si zopakovala stare, ale aj tak nechem to prepalit a do porodu mame este casu a aj ked nenacvicim vsetko tak verim, ze si telo s tym poradi🙂

paulinkaa
13. pro 2013

@lacamada to si ma ukľudnila 🙂 lebo včera som zasa cvičila a znova mi išla krv. ty už si ale asi na "pokročilom" čísle v cvičení, že ? keď zachvíľku rodíš 🙂

janista83
13. pro 2013

@kristy46 jj taky si to míchám do jogurtu..včera jsem upekla chleba a dala ho tam místo slunečnice ale samotné ani za nic, jsem se minule z toho málem pozvracela 😉

lacamada
13. pro 2013

@paulinkaa no práveže som včera s prekvapením zistila, že tá šablóna podľa ktorej meriam a skutočnosť sa odlišujú 😨 Ja som doteraz nacvičila 9,5, čo je v tej šablóne 30 cm, ale keď som to premerala krajč. metrom, bolo to len 29,5 cm....Takže teraz mi chýba nacvičiť ešte aspoň1 cm...(Mne stačí aj tých 30 cm, pre môj osobný kľud a dobrý pocit.....)Aj tá moja nešťastná hrádza sa už viacej neotvára, tak aspoň to...Ale skús si to aj ty skontrolovať, aby to nebolo krvácanie z vnútra, to by bolo asi horšie....

paulinkaa
13. pro 2013

@lacamada ja som si povedala, že si dám deň kľud od cvičenia a uvidím. Prvýkrát, keď som to merala, vyšlo mi to presne ako podľa tabuľky a včera, keď som to premeriavala, tak tabuľka mi ukázala o 1 cm viac. neviem ako to meriam :D
tak to máš super, veď baby tu písali, že mali nacvičené 9 a išli bez nástrihu. Podľa mňa, ten 1 cm to je už len taký rekord :D

janista83
13. pro 2013

@paulinkaa
@lacamada jste dobréjá dneska nafoukla 22 a jako měla jsem co dělat,abych to vytlačila...nevím jestli dám těch 30..to je úplně nepředstavitelné

paulinkaa
13. pro 2013

@janista83 ja nie som zďaleka na takom počte nafúknutí :D ja nafúknem 18krát- podľa tabuľky 8,5...ty už dlho cvičíš ?

lacamada
13. pro 2013

@janista83 ale dáš, ja som si to tiež nevedela predstaviť, ale nejako to časom povolilo... Si ale predstav to prekvapenie, keď ma pri kontrole pozrú a zistia, že som sa už natrhla a to som ešte ani neporodila...Budem vyzerať ako bláznivá ženská, ktorá sa nevedela dočkať kým sa potrhá pri pôrode, tak sa pre istotu pozvolna natrhávala doma ešte pred pôrodom..... 😀 😀 😀

janista83
13. pro 2013

@lacamada 😀 😀 😀 to jo no..a kdybys viděla jak já jsem vypadala, když jsem své gyn vysvětlovala co je to epino..se taky na mě se sestrou dívaly jak na blázna...

janista83
13. pro 2013

@paulinkaa cvičím asi týden..dneska jsem nafoukla 12 kkrát a podle tabulky to je 22...ale víš jak záleží, jak to stiskneš a tak..nebo ne?

lacamada
13. pro 2013

@janista83 šak to, to ja som sa o tom tiež zmienila svojmu gyn. a ten nemal ani len šajnu.... A to je bývalý primár gyn. oddelenia, vyhlásený odborník.... Nevravím, že to musia naši gyn. schvalovať, ale myslím, že je to ich psia povinnosť aspoň zisťovať a mať info aj o všetkých takýchto novinkách.....Som sa zase vytočila... 😠 😠 😠

janista83
13. pro 2013

@lacamada já hlavně se nechci nějak setkávat s tím, že mi to lidi budou vymlouvat...jako když jsem to někomu řekla, si říkal, že jsem nejspíš jebnutá...

lacamada
13. pro 2013

@janista83 😀 😀 😀

kristy46
13. pro 2013

@janista83 no já jsem si to ráno nasypala mezi rohlík =D nevím jak jinak to sníst než si to dát do jídla =D
Jinak já jsem dneska happy! Na vaše rady jsem poprvé zkusila nevyfouknout při vytlačování a vytlačila jsem 8,0 což je nějakých 25cm! Jsem nechápala. A nebylo to ani tak hrozné! Nevím, jestli tomu třeba pomohlo, že když mi balonek zajel, tak jsem ho po chvilce trochu vytlačila, aby mi natahoval i hráz a snažila se podél balonku hráz natahovat a "masírovat". Jednak mi uteklo těch dlouhých 5min, které jsem nechávala uvnitř a druhak to asi k něčemu je.

@janista83 já to taky nikomu neřekla, Jen manža to ví a mojí mamce jsem říkala, že s tím budu cvičit. Jak říkáš, nechci, aby mi do toho někdo kecal.

janista83
13. pro 2013

@kristy46 no já to neřekla ani příteli...ale budu muset mu to říct..až budu v deliriu u porodu..tak at jim to připomene 😅

jsi šikovná, že jsi to vytlačila, kdybys to totiž pořád upouštěla, nemělo by to takový smysl..no já budu pokračovat zase zítra a jsem překvapená, že mě to docela i baví..je to lepší než masáž hráze, která mi vůbec neutíká a bolí mně z toho ruka...tak si zasunu epino a ta půlhodina tak uteče....

bobozoziliny
13. pro 2013

Ahojte kocky. Pridama svoju pozitivnu skusenost s epinom. Dnes som porodila 3130 g a 49 cm babiku. Bez nastrihu vdaka epinu. Vsetci na sale neverili ze som prvorodicka!! Mala som nacvicenych 30,5 cm 2 dni pred porodom kedze som bola hospitalizovana a tu sa nedalo cvicit 🙂 . Hned po porode som v pohode odkracala do izby 🙂 Urcite stoji za to investovat do epina pokial mate strach z nastrihu.

kristy46
13. pro 2013

@janista83 diky! No tak asi je to lepsi neufukovat, ale vzdycky to pekelne bolelo a bala sem se, abych se nenatrhla.. Pak ych mela utrum s cvicenim. Taky mi to vadi min nez masaz hraze. Ale ze by me to bavilo vylozene rict nemuzu :D

@bobozoziliny diky za povzbuzeni! Vcera jsem byla zdrbla moc mi to neslo a tyto prispevky po porodu me dost uklidnily a nakoply! Budte zdravi i s prckem! Gratuluji!

paulinkaa
13. pro 2013

@janista83 uf :D ja som si myslela, že stlačíš 22-krát. určite je to v tom stisku, lebo prvýkrát som stísala rýchlo a nenafúklo sa to až tak moc. Teraz stláčam úplne pomaly :D

janista83
13. pro 2013

@bobozoziliny i já gratuluji a jak u tebe probíhala vypuzovací fáze, dalo se to nějak srovnat s tím, jak si vypuzovala epino?

janista83
13. pro 2013

@kristy46 no uvidíme,jak se mi bude dařit dále a jestli mně to dále bude motivovat...snad ano!!!

janista83
13. pro 2013

@paulinkaa promin, špatně jsem to podala...ale je pravda, že někdy když foukám tak či tak..jednou to bolí..pak zas ne....takže určo na tom záleží

bobozoziliny
14. pro 2013

@janista83 Ahoj... U mna to malo strasne rychly spad.. Lezala som uz na kresle, okolo mna sestricky, detsky lekar a porodnika nikde 🙂 Ono to tlacenie zacne samo od seba ked uz si otvorena na tych 9-10 cm... Neda sa to nijak zastavit, aj ked vsetci do mna hucali nech netlacim, slo to samo. Islo mi to vcelku lahko(myslim ze vdaka epinu). Sestricky ale museli "tlacit dnu" hlavicku aby som ju nevytlacila skor ako prisiel Dr.. Hned na to to behol porodnik a na 3 tlacenia bola vonku. Cele to trvalo asi 3 min aj s tym cakanim na Dr. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru