EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

janista83
4. led 2014

@kristy46 gratuluji i já se blížím pomalu, ale jistě k 30cm, ted už budu cvičit každý den at to pořádně roztáhnu 😉 ale stejně mi ten balonek vylézá pořád ven 🙂 ..zkouším ho vytlačit a než se naděju vyleze sám 😅 tak nevím, kde dělám chybu ale neřeším, jelikož je důležité, že nakonec jsem se přeci dostala skoro na 30 cm a to mi ještě nějaký čas zbývá 🙂

kristy46
4. led 2014

@egiginka díky =) no po cvičení se objeví trošičku krve, ale kdybych řekla, že kapka, tak to přeženu =) co ty jak jsi na tom?

@janista83 super! také gratuluji! Ty ale mi pak ta poslední část taky vyklouzne celkem rychle. Jak říkáš, myslím, že je důležité, že to projde ;)

egiginka
4. led 2014

@janista83 aj mne pri uz velkych nafuknutiach sam vyjde. Ja napriklad som sa naucila, co treba zapajat a pri kazdom nafuknuti sa mi celkom lahko tlaci a pri tych velkych uz samo sa tlaci🙂

egiginka
4. led 2014

@kristy46 , ja som na tom, tak ze dneska som cvicila som dala 26 nafuknuti na prvy krat - nekrvacalo, potom druhy krat 30,,, no a trosku krvacalo, ale ked sa umyjem, tak uz nekrvaca, trosku viac nez kvapka, ale nekrvacalo mi to nikdy dalej. A som rada, lebo pred vcerom mi to hned zacalo krvacat, dneska az na druhy krat, ALe tak nacvicene +-, cvicievam kazdy 2,3 den,,,,a nezmensilo sa nic, tak snad to do porodu dotiahnem. na 1 *

kristy46
4. led 2014

@michaelarackova přesně jak píše @janista83
Jestli můžu, určo bych doporučila cvičit s lubrikačním gelem.

@egiginka a mě právě, když přifoukávám, tak mi spíš zajíždí dovnitř.. S tím krvácením to mám podobně.. Když jedu malý objem tak v poho, jak větší, tak začnu trošku krvácet. Ale taky to po umytí už nic..

michaelarackova
5. led 2014

@kristy46 Super, díky.🙂

janista83
5. led 2014

měla tady některá,že při vylézání balonku s ním vyteklo i trochu vody či nějaké tekutiny, bez barvy bez zápachu?

katkaromi
5. led 2014

@janista83 nebude to plodova voda?

egiginka
5. led 2014

@janista83 , urcite smer pohotovost! nevidim co z teba vztieklo a nevies to ani ty, moye to byt voda a kludne len vytok, moc, zensky ejakulat,,,,,,,,,,,,,,,, tak radsej predist infekcii u babatka a sup na pohotovost. ( pri a po vytekani plodovej vody nemusis mat kontrakcie)

janista83
5. led 2014

no to se právě ptám, jsem si vzala vložku a nic....

kristy46
5. led 2014

@janista83 Jani mi se to uz taky stalo! Plodova voda to nebyla, taky me to v prvni chvili napadlo. Nekde jsem v diskuzi narazila na to, ze uz se to holkam taky stalo.

janista83
5. led 2014

@kristy46 jj,tak fajn,ja uz prave cekam jestlineco a nic vlozka sucha,takze to bude nejaky siilnejsi vytok,ale je to hnus co,kdyz zenska nevi,no jeste ze eistuje internet,jo a diky za odpoved

kristy46
5. led 2014

@janista83 já na to taky v první chvíli nevěřícně zírala 😎 prostě se tam nahromadilo více nějaké tekutiny.. Jestli neteče dál-což plodovka ve většině případech teče, tak si myslím, že to je ok 😉

@janista83
@egiginka už nekrvácíte holky? Mi se to vžycky při větším nafouknutí trochu rozjelo a objevila se jen ždibek krve, ale včera jsem dala 30,5, dneska skoro 31 a po krvi ani vidu ani slechu. Tak jsem moc ráda, že mě to neodradilo ve cvičení.

janista83
5. led 2014

@kristy46 ani ja nekrvaim a normalne mam pocit,ze kdybych chtela nafouknu mnohem vice,jde to fakt lehounce....

vlozka sucha,uvidim rano

egiginka
6. led 2014

@kristy46 , ja som cvicila vcera, to som krvacala, a zajtra uvidime ci budem cvicit a krvacat.

egiginka
6. led 2014

@janista83 inak to aj pre mna od tych 24 nafuknuti, to islo strasne lahko,,,, som necitila rozdiel medzi 28/ 30 nafuknutiami.

kristy46
6. led 2014

@janista83
@egiginka s tim nafouknutim mam uplne stejny pocit! Tak snad uz aky dnes nbudes krvacet ;) i kdyz jestli to neni moc a neboli tak to zas tak asi neva.;)

egiginka
6. led 2014

@kristy46 ,,, tak ja prave ako som na Vianoce dala pravdepodobne vyse 30 (34nafuknuti),,, ,,,, tak od vtedy krvacam a nerobi mi to moc dobre, ma z toho strach. Tebe kolkonafuknuti vychadza 10 ????

janista83
6. led 2014

no mně příjde,že jedno nafouknutí je 1cm....ale každý fouká jinak..

kristy46
6. led 2014

@egiginka já myslím, že když budeš teď udržovat co 2. den, tak to bude ok. Jinak mě to vychází na míň nafouknutí.. Myslím, že včera jsem měla přes 10 a bylo to asi 24 nafouknutí.. Možná o 1-2 více, ale k 30 jsem se určo nedostala (nafukování). A to jsem měla obvod cca 30,5.. Včera mě to ale trochu zmátlo... Protože jsem nafoukla-víc nafouknuté a na metříku jsem měla přes 10-víc než den předtím.. A když jsem měřila metrem, tak to bylo cca kolem těch 30.. asi to neumím měřit nebo co..

majak78
6. led 2014

Ahoj holky, chystám se začít cvičit s epinem, akorát čekám na zítřejší poradnu, jestli je mimi už ve správné poloze a nic nebrání normálnímu porodu. Chci se zeptat, používáte při cvičení kondomy a jestli ano, jaké? Mám epino nové, chci pak prodat, tak bych asi kondomy používat měla. Mám možnost koupit takové ty nelubrikované, co používají gynekologové na sondu ultrazvuku (je to levnější než normální kondom) tak jestli by tohle bylo vhodné? Jak to řešíte vy? Díky za rady

lill2
6. led 2014

Ahoj maminky. Přidávám osobní zkušenost a zároveň prodávám epino, kdo by měl zájem, tak do zpráv (jsem první majitelka a epino jsem používala výhradně s kondomy). Nacvičeno jsem měla slabých 28 cm (píšu slabých, protože poslední dva dny jsem necvičila - došly mi kondomy a potom už chtěl malý na svět 🙂. Cvičila jsem pravidelně od ukončeného 36tt, pila maliníkový čaj a každé ráno lžička lněného oleje. První kontrakce mi začaly v 5 večer po 10ti minutách (jen stahy nic mě nebolelo) o půl 11 už byly po 5ti a začaly být jaksi ostřejší 🙂 o půl 12 nás přijímali v porodnici a za 2 hodiny byl malý venku. Měl krásných 2820 g a 49 cm. Na tři zatlačení, bez nástřihu, 2 kosmetické stehy. Prý luxusní porod, ale ty kontrakce pro mě teda byly muka :D nedokážu si představit, že bych tlačila déle a potom mě ještě stříhali a hodinu šily (fuj). Už druhý den po porodu jsem si běhala jak čamrda🙂 ostatní maminky mi záviděly 🙂 Ještě pro info..před těhotenstvím jsem vážila 46 kg, měřím 160 cm a obvod přes boky 89 cm (teď po porodu, před jsem měla určitě ještě o něco méně) všichni mi říkali, že nebudu moci porodit normálně, že jsem hrozně úzká..tak jsem jim předvedla ukázkový porod 🙂 Epino prodávám, protože na další porod se teď necítím :D a přece jenom je to guma a nevím co to za 3 roky udělá, nemluvě o tom, že za tu dobu bude snad povinné pro všechny maminky a bude stát mnohem méně 🙂

lill2
6. led 2014

majak78 - kondomy jsou jasná věc a ty nelubrikované jsou právě doporučované. Konkrétně ty na sondu jsou bezva řešení ;) jen doporučuji ještě lubrikant na vodní bázi ;)

egiginka
6. led 2014

@majak78 , ako ti to bude vyhovovat, ja som prestala pouzivat kondomy, lebo sa lubrukovane strasne smykali- ine som nemala. Tak som si kupila dezinfekcne stvorce a len nimi dezinfikujem.Ine baby si chvalia lubrigacny gel ,,,, ono skus co tebe bude najviac vyhovovat.

egiginka
6. led 2014

@kristy46 ,,, ma potesila Lill, ze nemal nacvicene a porod ukazkovy. Takze aj dneska si davam pauzu, niak sa necitim cvicit. A 8,9,,snad uz tu budem pisat ako sa mi rodilo🙂)) To cakanie je tazsie nez cvicenie s tym balonikom, men to cvicenie prislo v pohode, ale toto cakanie su muky🙂))))

janista83
6. led 2014

Jsem to dneska vytáhla na 30 cm a je to u mně 28 přifouknutí..opět trochu vody, velice mně to tlačí na močák když cvičím, chce se mi u toho pořád čůrat a ten tlak na konečník už necítím vůbec, cvičení jde opět velice dobře,vždy nafouknu a trochu vytlačím pak zatlačím zpátky dovnitř a tak pořád dokola....termín porodu se neúprosně blíží,nevím jestli se těším a nebo bojím,každopádně chci to již mít za sebou!!!

kristy46
7. led 2014

@lill2 velka gratulace k miminku a krasnemu porodu! A dekujeme za uklidneni a dobre zpravy 🙂

@egiginka mas pravdu! To cekani je hrozne! Ja uz jsem z toho taky vynervovana. Vcera jsem ani necvicila, protoze sem asi do pul jedenacte pocitala intervaly, ktere se zacaly rozplyvat..poslicci jedni mizerni! Celou noc jsem byla nastvana, ze nic 🙂

@janista83 taky to tak cvicim, ze to vzdycky trochu vytlacim a pak dovnitr. Musela jsem ale trochu zmenit polohu-byla jsem vzdy klasicky,ale tlacilo me mimco a deloha do zber-dost neprijemne, tak ted lezim trochu na boku. Jk vy holky?

janista83
7. led 2014

@kristy46 no já to dělám vpolosedě,mám podložené záda polštářem,nohy v prak a cvičím, takhle nějak bych chtěla rodit at úplně neležím...je pravda, že včera mi z toho bylo taky zle, jak mně mimouš tlačil...

kristy46
7. led 2014

@janista83 já právě taky takhle cvičila.. Ale jak říkáš, taky mi to bylo dost nepříjemné. Nechtěla jsem vyloženě měnit polohu, protože asi budu chtít takhle "klasicky" rodit, kdyby cokoliv, tak ať to tak mám nacvičené.. Teď jsem se jen trochu naklonila na levou stranu a bylo to o dost lepší.

janista83
7. led 2014

@kristy46 jsem taky někde četla, že prý na boku je to lepší a víc prý člověk i nafoukne...ale já to nezkoušela,jinak dneska budu pokračovat, budu udržovat 30 cm nevím jestli to mám hnát výš at si zase zbytečně neublížím,možná na 31cm...termín se sice blíží,ale překvapilo by mně kdyby porodila ted někdy, bud beztak přenášet, jelikož u sebe nepocituji žádné příznaky porodu 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru