EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

iva_138
29. únor 2016

Ahoj holky, už také mohu přidat zkušenost a to pozitivní - hlavička 34,5cm, 3230g, naprosto bez poranění, celý porod trval komplet 4,75 hodiny (jsem prvorodička) - pila jsem také maliník (ke konci 4 hrnky denně) a občas kousala lněné semínko. K tomu naprosto úžasný tým na sále. Takže za mě Epino určitě ano! 🙂

verusky
29. únor 2016

@iva_138 vidis, pohoda, velka gratulace!! mnoho stesti detatku 🙂 a nove rodine 🙂

martivaloskova
1. bře 2016

Ahoj holky, jsem konec 39tt a s aniballem cvičím už od 32tt, ale od minulého týdne se mi na balónku objevuje po každém použití krev.. Dostala jsem se na 34cm minullý týden a neroztahuju více právě kvůli krvi, jen udržuju velikost.. Je ta krev normální? Nebo mám úplně přestat?

iva_138
2. bře 2016

@verusky moc dekuji! 😉

iva_138
2. bře 2016

@martivaloskova ahoj. a poznas, jestli je ta krev zevnitr nebo ne? mne se treba ze zacatku stavalo, ze jsem uplne lehounce krvcela na hrazi, kde jsem byla povrchne natrzena od trenovani. ale cetla jsem snad tady, ze vevnitr uz clovek na konci muze byt prekrveny, tak krvaci. samozrejme nejlepsi je zeptat se doktorky (pokud tedy vi, co balonek je a nezavrhuje ho).

martivaloskova
4. bře 2016

@iva_138 urcite zevnitr, nekdy vychazi i kousek zkrveneho hlenu jako u ms, takze mozna trochu zatky predpokladam.. Mozna to je uplne normalni takhle pred porodem, vzdy to po par minutach prestane..

iva_138
5. bře 2016

@martivaloskova a neni mozne, ze brzy porodis, pokud by to mela byt zatka? 😉 mne zacla odchazet 2 dny pred porodem (byl to tedy uplne ciry hlen), k tomu se pridaly obcasne lehounke bolesti v podbrisku, za dva dny na kontrole mi mudr rekla, ze jsem na 2cm a muzu klidne jeste ten den porodit a taky ze jo, ve tri v noci se to rozbehlo 🙂 (porodila jsem 39+0). kdy jdes na kontrolu?

screan
9. bře 2016

ahoj, ja bych chtěla EPINO Delphine PLUS, at je s tim merakem njaka sranda, akorat vsude vidim cenu nejmene 2800 czk, coz mi teda prijde za tu srandu hodne. Nevite kde to koupit levneji? moc diky.

ajja85
9. bře 2016

@screan prodavam, koupený roku 2013, použitý při dvou tehot, rodila jsem bez poraneni, pokud máte zájem na ceně se dohodneme..

martivaloskova
10. bře 2016

@iva_138 oznamuji ze Gabrielek se narodil 5.3. v 9.21 h 🙂 na balonku to teda byla zatka 🙂

martivaloskova
10. bře 2016

@screan uplne staci Aniball, je to uplne stejne jako Epi a da se sehnat za zlomek ceny.. nacvicila jsem 35 cm a rodila bez poraneni, maly mel obvod hlavicky 36, byl to cvalda..

iva_138
12. bře 2016

@martivaloskova tak to je supeeeer! gratuluji moc!! 🙂 takže moje předzvěst byla správná :D navíc když jsem psala příspěvek, jestli nebudeš už rodit, tak už jste měli chlapečka na světě. 🙂 36 je celkem dost, to má náš teď ve dvou týdnech. 🙂 ale balónek očividně udělal to, co měl 🙂 to byla třešnička na dortu, když ti řekli, že jsi bez poranění, viď? 🙂 člověk je hned jak kdyby ani nerodil a je to paráda, že se plně můžeš věnovat péči o miminko a nic nebolí. 🙂

martivaloskova
14. bře 2016

@iva_138
jsem ráda že nic nebolí a byla to rychlovka 🙂 dojela jsem do porodnice a za hoďku byl venku 🙂 nedokazu si predstavit rodit bet balonku, zacinala jsem na nejakych 19cm a koncila na 35 🙂

iveettaa
15. bře 2016

ahoj, prosím o radu ohledně cvičení s balonkem Epino. Jak hluboko má být zaveden do pochvy, aby cvičení bylo účinné? Při nafukování mi vyklouzává a nepomáhá ani přidržování. Jak tedy správně zavádět a cvičit? Děkuji za rady

andelka
15. bře 2016

@iveettaa od určitého obvodu obvykle vyklouzavat přestane. Jinak jsem ho zaváděla tak do 2/3.

iveettaa
15. bře 2016

@andelka díky za odpověď. Do těch 2/3 jsem se snažila zavádět, ale po týdnu stále žádný pokrok a pořád vyklouzává a nedrží tam, kde by asi měl ☹ Jsem asi divně stavěná....termín mám za pár dní, tak už to asi ani nedoženu...

martiniquest
15. bře 2016

Holky zkoušela jste některá zavezt dovnitř už kolem 20tt? Já to chtěla zkusit ze zvědavosti minuly týden,jak mi přišel domu,ale vůbec se mi nepovedlo ho strčit dovnitř :(

ssandy
15. bře 2016

@martiniquest asi bych to tak brzy nedrazdila. Jinak pouzit gel a vyfouknout, to by mělo jít.

martiniquest
15. bře 2016

@ssandy Chtěla jsem to jen zkusit zavést,jak to půjde a neslo. Gel samozřejmě byl a vyfouknuté taky,resp. nafouknuté jen na zakladni tvar,aby to drzelo a nemrskalo se to. Budu doufat,ze ke konci ty svaly budou už uvolněne a pustí me to, jinak asi budu muset na císaře 😀

martivaloskova
18. bře 2016

@martiniquest
Mela jsem uplne stejny problem, byla jsem moc ,, uzka,, tam dole.. ale zacala jsem tim ze jsem si koupila olejicek na masaz hraze a masirovala, natahovala a meti prsty mnula tu hraz a postupne se uvolnovala.. tak jsem to pak delala pokazde pred cvicenim s balonkem a docilila tak lepsich vysledku(rozmeru).. jinak na císaře bych asi dobrovolně nešla, úplně postačí trpělivost s balonkem 🙂 😉

martiniquest
18. bře 2016

@martivaloskova Díky za tip na masáž před cvičením. Tu rozhodně chci dělat. Doporučovala mi ji i moje PA. Zatím je na masáž i cvičení čas, tak je i možné, že to aspoň trochu povolí i samo od sebe. Na císař mě dobrovolně nikdo nedostane, ani k němu doufám nebude žádný zdravotní důvod.

martjjja
14. dub 2016

Holky,mohla bych vás poprosit,nevyfotila byste mi některá tu tabulku...který obvod odpovídá kterému prumeru? Zajímalo mě, jak mi šlo cvičení před prvnim porodem oproti druhému porodu, porovnávání. Moje minulý výsledky jsem dohledala v diskuzi, ale to jsem měřila průměr a ted obvody 😊 předem díky moc.

kalinka2
16. kvě 2016

@martjjja ahoj, tabulku nemám, ale znám trochu matematiku.. Když vydělíš obvod 3,14 (pi), dostaneš průměr.. 😉

verusky
18. kvě 2016

prodam EPI-NO za 500kc, pouzivany jen s kondomem a zarucni doba do cervence 2016 🙂

iva_138
25. kvě 2016

Tady je tabulka.

lenkapit
12. črc 2016

Take prodam epino balonek kdyby tady mel nekdo zajem 🙂 mam za sebou druhy porod a oba nakonec cisarem takze.jsem ho moc nepouzila asi jenom trikrat a jenom s ochranou.. prodam ho i s celkovou vybavou viz muj inzerat... prodam ho za 1500 kc prosim piste do zprav.

darsy22
6. srp 2016

Ahojte Baby ja sa hlasim zo Scajcu kde aj budem rodit...dnes mi zacal 36 tyzden...epino Mi odporucila sama porodna asistentka, nevedela ho vynachvalit...povedala, ze nie je to jednoduche ani nic Maxi prijemne ale ak chce zena pre seba nieco urobit a pripravit Sa odporuca to na 100 percent... Epino Mi predali u gynekologa na Kontrole, zacinala som na 17 cm dalej to neslo zo zaciatku😂Dnes som na 30 cm a v pohodicke😉Takze ono to fakt ide a je zaujimave ze som Sa pri nom naucila aj uvolnit, takze ja odporucam, aj keby ma museli Este nastrihnut aj tak je to naozaj dobra priprava na porod😉

iva_138
6. srp 2016

@darsy22 skutecne to neni nic prijemneho, ale nastrihu a siti jsem se bala tolik, ze jsem 3,5tydne fakt denne 20-30 min cvicila a odmenou mi bylo, ze jsem byla jak kdybych vubec nerodila 🙂 pri cviceni jsem se taky naucila prodychavat a uvolnit,ale pri porodu jsem dychani vubec nezvladala, uvolneni taky asi ne, telo nejak reagovalo samo a kolikrat jsem nebyla schopna dech zklidnit. ale dopadlo to nejlip jak mohlo, pro me je epi-no zazrak 🙂

medulen1
9. srp 2016

Ahoj, prodám EPINO Delphine plus - s tlakoměrem na cvičení pánevního dna po porodu. Použit doslova párkrát, rodila jsem dříve. Vždy použit přísně hygienicky, tj. s ochranou a pečlivě desinfikován. Zdarma přidám 6 ks ochran (nelubrikované kondomy) a balení lubrikačního gelu na vodní bázi (jiný se nesmí s epi-nem používat). Samozřejmostí je kompletní balení s návodem k použití a měrkou na měření pokroků 🙂. Expirace výrobku je duben 2018. Cena 1.000,- Kč včetně pošty.

kinsli
3. říj 2016

Za mě epíno max spokojenost, určitě doporučuji všem. Nacvičila jsem 34,5 a malý měl hlavu 34 . Bez poranění, a byl tak na 2 zatlační venku, ani dr. to nestihla 😀
porodní 55/4310g

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru