Existuje tabulka pro výpočet hmotnosti plodu?

barcinek
20. bře 2014

Holky, naposledy jsem byla na UTZ ve 31.tt. a dr. do průkazky pouze uvedl údaje FL, AC, HC a BPP, ale už mi neřekl, kolik miminko asi tak váží. Teď mám po termínu, první den přenáším a doteď nevím, jakou váhu miminka mám čekat - bojím se, aby to nebyl obřík ☹ Celkově mám navrch jen 7kg, ale to vůbec nemusí být směrodatné. ... Nevíte, jestli se dá sehnat nějaká tabulka, kam bych údaje zadala a zjistilo mi to alespoň váhu v tom 31.tt.? Díky 🙂

leonakv
20. bře 2014

Někde jsem našla tuto tabulku https://www.modrykonik.cz/blog/leonakv/album/sn... mrkni ke mně do alba 😉

barcinek
autor
20. bře 2014

@leonakv Děkuji, ale není to přesně to, co hledám 🙂

speedygon
20. bře 2014

@barcinek nějaké tabulky se dají sehnat na netu, pokud chceš, můžu kouknout...ale je to vše strašně orientační. Může se to hodně lišit. Vezmi si častou nepřesnost UTZ už v termínu porodu...já měla odchylku cca 500g 😀

vilibalda
20. bře 2014

@barcinek Těch způsobů výpočtu je několik, na netu se dá najít např. tento kalkulátor 😉 http://www.baby2see.com/medical/charts.html#Fet...
Ale váha v 31tt Ti nemusí vůbec nic říct! Stejně tak, jako někdo přibírá celé těhotenství pravidelně a někdo do 30tt nepřibere skoro nic a pak najednou nabere 7 kg. Je to individuální a i v den porodu je to odhad i třeba +-půl kila. I kdybys měla ve 30tt "velké" miminko, nemusí pak tolik přibrat a narodí se třeba i menší než průměr... U vás nedělají v porodnici ultrazvuk? Tím spíš, že už máš po termínu? Moje gynekoložka ultrazvuk nemá, ale jakmile mě předala před porodem do porodnice, ultrazvuk udělali, aby měli odhad váhy.

barcinek
autor
21. bře 2014

@speedygon @vilibalda Mně UTZ dr. dělal naposledy v tom 31.tt, od té doby mi ho nedělali a když jsem se zeptala v ambulanci v rámci porodnice, kam chodím na monitory, jestli by mi ji mohli říct, že mi ji můj dr. dosud neřekl, tak mi řekli, že se to dozvím až po porodu, ... 😀 Tak snad si to rozmyslí a ještě před porodem mi to řeknou!
Za tabulku děkuji, ... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru