HCG špatně stoupá, přesto těhotná? Stalo se vám to?

lola72
13. bře 2012

Prosím najde se některá,které se take špatně násobilo Hcg a přesto těhotenství vyšlo?Jsem na začátku těh.a doktorům se pořád nezdála velikost embria.Proto nechali udělat test Hcg a to se dělilo asi tak.Ve středu 5600,v pátek přes 7000 a dnes ,to je úterý přes 12000.Vypadalo to,že už se budeme dnes domlouvat o revizi,ale najednou embrio pěkně viditelné a dokonce se srdeční akcí!!!Doktor byl nadšený,ale já si myslím,že to není úplně dobré.Máte někdo stéjnou zkušenost?

2hanah
13. bře 2012

Přímo takovou zkušenost nemám, ale můj čtyřletý syn je diagnóza mimoděložní těhotenství, ale já jsem tehdy doktorům oponovala, že nemám příznaky mimoděložního a nakonec se ukázalo, že mám pravdu, pak neměl být zdravý a dobře vyvinutý nebo vůbec přežít a díky tomu, že jsem na ně nedala, ale pouze na svou vnitřní intuici, jak jsem to cítila já, mám dnes krásného, zdravého a úplně normálního syna. A moje blízká kamarádky chodila týden od jednoho doktora ke druhému, každý jí potvrdil zamlklé těhotenství, že už by embryo mělo jiný tvar, a tak se smiřovala s interrupcí a těsně před ní taky našli srdíčko, takže z toho plyne, že každé těhotenství je individuální zázrak a do tabulek ho nenacpete, takže pochybnosti, které vyvolaly spekulace doktorů hoďte za hlavu a užívejte si krásný ,,jiný stav", rychle to uteče.

martik007
13. bře 2012

No ja si hlavne myslim, ze ti HCG vubec neroste spatne. Nejvic a nejrychleji ma rust v prvnich 2-4 tydnech, pak se to zpomaluje. Dobre je to popsany tady: http://www.gynweb.cz/tehotenstvi/vse-co-potrebu.... Drzim moc palce, ale myslim, ze to bude dobry, obzvlast jestli dr. videl srdecni akci 🙂

lola72
autor
14. bře 2012

@2hanah Moc děkuji za odpověď.Vím,že zázraky se dějí,ale nám se zatím vyhýbaly.Teda ať se nerouhám,kromě našeho jediného syna.To je pravý zázrak!!!Už jsem 4 krát potratila,takže jsem ve střehu a moc se mi na dobré konce nechce věřit.Vždycky,když těhotenství trochu vybočovalo z normálu,tak nedopadlo.

lola72
autor
14. bře 2012

@martik007 Nejdřív jsi mě hrozně povzbudila,ale potom,když jsem tu tabulku dočetla,tak jsem se nějak nevešla ani do těch čísel.Ikdyž je to už veselejší,zjistit,že se to hcg později nemusí dělit,tak pravidelně.Ale moc díky!!!

2hanah
14. bře 2012

@lola72 Aha, tak to jsem nevěděla, že jsi potratila, to mě moc mrzí ☹ Hrozně bych Ti přála, aby to už všechno bylo tentokrát na dobré cestě. Musí to být moc těžké, nevědět, jestli se můžu na miminko těšit nebo... Moje jiná kamarádka se snažila o miminko, a když adoptovali dcerku a úplně změnili nemocnici, povedlo se jim hned napoprvé umělé oplodnění, ale po patnácti letech snažení!!! Určitě čeká ještě jedno štěstíčko i na Tebe, ta kamarádka má dvojčátka, hlavně si zakaž pochybnosti a deprese, v hlavě je polovina úspěchu nejmíň.

slundo
15. bře 2012

Nechci Ti dávat falešný naděje, ale být tebou čekám a uvidíš. Je dobře , že miminku už tluče srdíčko a na nějaký hladiny hcg bych se neohlížela.Nestresuj se a nech to na miminku jak se se vším vypořádá. Zatím si vede moc dobře 🙂 Doufám, že nezažiješ další zklamání, moc ti přeju, aby vše bylo vpořádku 🙂

lola72
autor
21. čer 2013

@2hanah + Martik007.Ahoj holky!Pořád,už teda rok,myslím na to,že vám musím odepsat jak to všechno dopadlo!!!Nevím jestli si to přečtete,jestli ještě chodíte na Koníka,ale pořád na vás myslím!Vy jste mi tenkrát psaly,že to Hcg nestoupá tak špatně,a moc jste mi tím pomohly.Ten zázrak se potom fakt stal a nám se 6.8.2012 narodil syn Filípek.Narodil se zase ,jako jeho brácha moc brzy.V 28 týdnu mi odtekla plodová voda a už jsem jela.Stéjný scénář jako při prvním porodu!!!Byli jsme v inkubátoru,ale Filípek byl strašně šikovný a už 28.září jsme jeli domů.Teď spinká v ložnici a je strašně krásný a šikovný.Všechno dohání!!!Starší brácha ho má strašně rád,někdy tak,že mám strach ,že mu třeba urve ruku!Ale jsou oba moji miláčci a jsem šťastná,že je oba mám.Takže nakonec se ten zázrak nám nevyhnul.Kdyby mi to někdo říkal před rokem,tak ho pošlu do háje,že moc kecá a nerozumí tomu.Nezlobte se,že mi trvalo rok než jsem odepsala,ale teď není nějak moc času.Pořád nestíhám a nadávám,ale jsem šťastná.A manžel taky,Filípek je strašně krásné usměvavé sluníčko.Takže holky,ZÁZRAKY SE FAKT DĚJÍ!!!Ale moc jsem tomu nevěřila.Tak moc děkuji za podporu,musela jsem se ještě ozvat,ikdyž na Koníka už moc nechodím.Mějte se!

2hanah
23. čer 2013

@lola72 Hrozně děkuju za tak nádhernou odezvu a děkuju za utvrzení, že se zázraky dějí, zrovna teď jeden prožívám a doufám, se uskuteční dokonce... mějte se všichni kráááásně!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru