Hraniční hodnoty mozkových komor u druhého screeningu

mira123
31. črc 2018

Ahoj holky. Setkala jste se prosim nektera pri II screeningu s hranicnimi hodnoty mozkovych postranich komor??? Byli jsme na utz a dr rekla, ze mame hodnotu 9.7.... hranice jsou 10.

Celkem dost se toho bojim😭 kontrolu mame ta 14dni.
Prosim holky dejte mi sve zkusenosti.. jsem z toho na nervy 😠
Dekuhu

rosalline
1. srp 2018

@mira123 ony by se měly zmenšovat. Taky mi to napsal, ale komory se zatahovaly od kontroly ke kontrole...ve 29tt měly nějakých 5+-

mira123
autor
1. srp 2018

@rosalline takze pak po 14dnech bylo uz vse lepsi?

terez07
1. srp 2018

To,že sú hraničné, neznamená,že sú zlé . Je to pod hranicou,majú sa však zmenšovať,preto pre kontrolu vás dr.pozvala..niekedy je to spôsobené aj zlým výpočtom tt.

mira123
autor
1. srp 2018

@terez07 dekuji za nazor. Uklidnuji se tim, ze jsme hranici neprekrocily.
Tak verim, ze na kontrole 10.8 uz budou v poradku

rosalline
1. srp 2018

@mira123 ano , už po 14 dnech byly o něco menší :o)

pavelkamat
1. srp 2018

Zvětšená komora nemusí vůbec nic znamenat. Chodili jsme kvůli tomu cca do půl roku věku na naurologii. Malý se vyvíjí naprosto v pořádku.

terez07
2. srp 2018

@mira123 určite budú

anoanonym1
17. črc 2020

Dobrý den, mohu se prosím zeptat jak to dopadlo? Zmensovali se vám komory? Děkuji

mira123
autor
17. črc 2020

@anoanonym1 dobrý den/ahoj... Na kontrole pak bylo už vše v pořádku,malému hodnoty klesly...
A pak už se to nekontrolovalo( řekli nám,že u chlapecku je to v tom určitém týdnů běžné)
Teď máme 19mes zdravého,úžasného šikovného chlapecka💙
Pokud máte stejnou zkušenost,držím palce, ať je vše v pořádku ...

Kamarádka má syna ..hodnoty měla 11neco a chodí na kontrol,y,ale zdá se,že je vše v pořádku také...
Malý je zdraví

anoanonym1
17. črc 2020

@mira123 moc děkuji, mám to podobne.. čekám holčičku a mozkové komory 13mm, mozeček 14mm čekám na výsledky z plodové Vody.. hodně se bojím

mira123
autor
18. črc 2020

@anoanonym1 jejda
Tak to držím pěsti!
Určitě to bude dobrý.. malička bude pak třeba víc hlídaná.
Myslím,že hranice je 10 ..
Říkám a kamarádka měla přes 11(kluka) a je zdravoucky

anoanonym1
18. črc 2020

@mira123 moc děkuji, uvidíme.. Modlím se aby to bylo dobré, ale hodnoty mi přijdou už vysoké

mira123
autor
18. črc 2020

@anoanonym1 neboj se,chápu tvůj strach,ale musíš věřit...na různých fórech i emimo jsem tehdy četla že holky co čekaly holčička měly vysoké hodnoty a mají zdravé hlídané holcicky.
Kdy máš mít výsledky?

anoanonym1
18. črc 2020

@mira123 právě že u každého je to jinak no 😞.. Výsledky bych měla vědět příští týden

mira123
autor
18. črc 2020

@anoanonym1 věř ..i když to je těžké vím...já se tehdy hrozně bála,ale v hloubky duše jsem věděla,že to bude ok

anoanonym1
18. črc 2020

@mira123 jojo, pokouším se o to, je to těžké.. Ale stejně s tím nemůžu nic dělat a musím čekat.

mira123
autor
18. črc 2020

@anoanonym1 čekání je na tom to nejhorší
..prvni miminko?

anoanonym1
18. črc 2020

@mira123 právě, ano první o to víc se bojim. Neumím si představit o to teď přijít.. Prostě věřím že je zdravá

mira123
autor
18. črc 2020

@anoanonym1 já tehdy taky...první,po 4letech a jednom potratu.
Věřila jsem, tedje to úžasný zdraví kluk💙
Hl ver

anoanonym1
18. črc 2020

@mira123 já potratila v prosinci ale v 6tt, takže hodně brzy, proto se teď modlím.. Mamka dříve musela ve 22tt porodit mrtvé miminko kvůli postižení, jak má ty špatné chromozomy a já je mám právě stejně jako mamka proto se dost bojím

mira123
autor
18. črc 2020

@anoanonym1 to je jasné, držím palce ať je malá zdravá.
🍀

anoanonym1
18. črc 2020

@mira123 moc děkuji 🙂

miskakul
3. čer 2021

Ahoj holčičky, tak jsem byla před týdnem na druhém screeningu, tak jsem se na něj těšila.
A pak doktor řekl, že víc na pravé straně máme hranic.zvetseni mozkových komor na 8.5mm 😟
Uklidňoval mě, ať jsem úplně v klidu , jen že mě chce vidět za týden, že se na to zase podívá...
Ach jo já mám takový strach , zítra ráno tam jdu a hrozně se bojím...
Mám za sebou 4 Zamlklá těhotenství, pal krásného chlapečka Kubicka a tohle miminko přišlo po roce od Kubicka, úplně nečekaně a neplánovaně a teď taková rána...🙈

mira123
autor
4. čer 2021

@miskakul ahoj neboj. Jsou to. Pouze hraniční hodnoty bude to dobrý. Velmi běžné to je u chlapecku.
My taky měli hraniční.. Kontrola pak byla naprosto. Ok a dnes má nás prcek už dva a půl let.. A je zdraví krásný chytrý chlapeček

anoanonym1
5. čer 2021

@miskakul take mi prijde, ze to mate hranicni, ja mela u mimibka 13 a 14mm,jak jsem psala drive ale bohuzel v 5.mesici ukončení těhotenství a od te doby se znovu medari. Vam držím moc palce

miskakul
5. čer 2021

Holky ,tak jsme byli na kontrole a vše je v pořádku, tak snad už to tak zůstane 🙏🙏 moc vám děkuji za odpověď 😘

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru