Injekce na umrtvení u zubaře v těhotenství?

ruzicka06
11. črc 2018

Ahoj. Máte zkušenosti s injekcí u zubaře na umrtvení v prvním trimestru? Jestli se to jako může. Jsem po 2 samovolných potratech, nyní v 8tt, tak se snažím být ve všech směrech opatrná. Díky moc za vaše zkušenosti!

bartakova_veronika
11. črc 2018

nemám s tím zkušenosti ale četla jsem že by to nemělo v těhotenství vadit ... mě už zubařka automaticky nedává injekci vůbec .... nesmí akorát rentgenovat a dávat amalgamovou plombu

ruzicka06
autor
11. črc 2018

@bartakova_veronika Díky 🙂

journals
11. črc 2018

Nemělo by vadit, už jsem byla bohužel 2x v 1. trimestru a za 14 dní jdu zase - tentokrát na vyrvání osmičky, ale to už budu ve 2. trimestru. Nedá se nic dělat. Dr. mě ujistil, že se to k dítěti vůbec nedostane. A to mě zná a ví, že já už ve dveřích řvu, že chci dávku jak pro slona 😀 neměj strach...

maru1989
11. črc 2018

Vůbec ničemu to nevadí, je to lokální anestetikum, které se k miminku nedostane.

ivuska1986
11. črc 2018

Ahojky, museli mi trhat moudrak v 19 tydnu tehu, zubarka tvrdila, ze mi dala anastetikum jako desetiletému diteti, vše bylo o.k. Jinak bezne vrtani davam bezne bez injekce, jsem srab, pichnuti me boli vic nez samotné vrtani

pavca1982
11. črc 2018

Nevadí to já už měla několikrát😉

ruzicka06
autor
11. črc 2018

@journals Mám to stejně, já si o injekci u zubaře říkám už pomale mezi dveřma 🙂

ruzicka06
autor
11. črc 2018

@maru1989 Snad máš pravdu, díky!

ruzicka06
autor
11. črc 2018

@ivuska1986 Já jsem taky srab, ale právě kvůli tomu nedám bez injekce ani vrtání kvůli kazu ☹ Jo to pichnutí není příjemný. Ale já raději vydržím těch pár vteřin při píchání, než x minut vrtání bez příp. injekce ☹

ruzicka06
autor
11. črc 2018

@pavca1982 To mě uklidňuje, takže by to tedy snad nemělo vadit 🙂

lucahej
11. črc 2018

Mně jí zubařka dala. Říkala, že ve druhém trimestru se může, ale v prvním a třetím se to prý moc nedoporučuje.

lucie01
11. črc 2018

V těhotenství jsem byla u zubaře jako doma, injekci mi normálně vždy píchla 🙂

lufulie
11. črc 2018

můj zubař říkal, že může dát vždy, jak při kojení, tak i v jakémkoliv období těhotenství, přesně tak

bartakova_veronika
11. črc 2018

@ruzicka06 není zaco ... všude i na internetu píšou že to vůbec nevadí ... jen ty plomby se musejí dávat jiné a rentgen vůbec

bartakova_veronika
11. črc 2018

@ruzicka06 mě i po porodu dávala speciální plombu kterou hradí pojišťovna protože ani kojícím matkám nesmí ten amalgam dávat

gorda
11. črc 2018

Holky ni ve zlym, ja jenom ze podle dnesnich meritek jsem hrdina, co nepotrebuje umrtvovat zuby pri beznem vrtani a presto jsem u porodu myslela, ze se zblaznim bolesti. Nechapu to. :D Jinak ja byla v prvnim trimestru, samo bez umrtveni a s amalganem. :D

ruzicka06
autor
11. črc 2018

@bartakova_veronika Tak moje zubařka dělá stejně jen ty bílé plomby, takže já mám samé bílé. Ty amalgánové se snad už ani nedávají moc v dnešní době, nejsou totiž kvalitní.

ruzicka06
autor
11. črc 2018

@gorda Každý to má jinak s tou bolestí. Já bych bez injekce u zubaře asi nevydržela 🙂 Jednou mi tahaly nervy ze zubu a zubař, že zub už je mrtvej, nervy jako že už stejně odumřely, takže tu injekci prý nemá cenu stejně dávat - ještě teď si vzpomínám, jak jsem řvala bolestí.

bartakova_veronika
11. črc 2018

@gorda tak to se divím ... amalgam nedoporučují a moje zubařka v těhotenství mi nedávala a ani po porodu kdy kojím .... v těhotenství mi dělala bílé výplně ... jo bohužel jsem si připlatila ale my platíme i za amalgam takže jsem to nějak překousla a nechala tam 2500 :D ale po porodu mi dávala nějakou kterou hradí pojišťovna, která se dává během kojení tak nevím ...

ruzicka06
autor
11. črc 2018

@lucahej
@lucie01
@lufulie
Ono možná každý zubař řekne trošku něco jinýho. Stejně jako jakýkoliv jiný odborný dr.

bartakova_veronika
11. črc 2018

@ruzicka06 no musím zaklepat ale já si na ně nestěžuji .. mám všechna amalgamy kromě předních zubů a během těhotenství a po porodu ... jinak nám je běžně dává ... a ještě si za ně platíme ... :-/ někde si za ně zubaři neúčtují ...

ruzicka06
autor
11. črc 2018

@bartakova_veronika Já právě taky slyšela, že ty amalganový nejsou vhodný a těhotným se přímo dávat nesmí. A co se týká placení, tak já si raději připlatím za kvalitu, když vím, že plomba vydrží. Za jednou bílou dávám cca 800-1.200 podle velikosti. Ale za placení u zubaře nelituju. Vím, že zuby mám kvalitně spravený. ale třeba v těhu nebo po porodu by byla nějaká sleva přes pojišťovnu 🙂

ruzicka06
autor
11. črc 2018

@bartakova_veronika Jo jako proč ne. když to někomu vyhovuje, určitě to jako neodsuzuji ty černý. Já když jsem byla mladší a dávaly se ty černý jen, tak mi ale každou chvíli vypadla nějaká. U bílých se mi to nestalo ani jednou.

absintka19
11. črc 2018

@ruzicka06 ja ji mela v 38tt a nic se nesralo. Muze se to, nema to na tehu vliv. Jen pozor na roentgen-to zdelit ze jsi tehu (vzdy se ptaly)

tasmyska
11. črc 2018

Já jdu v pátek na trhání osmičky, ale jsem už ve 29tt a injekci si nechám dát. V prvním trimestru bych asi nešla, ikdyž tam žádné riziko nejspíš není😉

jankana13
11. črc 2018

Nase zubarka moc injekce v tehu nechce davat, nic mene jsem take musela v prvnim trimestru na vrtani rezani dasne a cep tak mi to umrtvila nakym sprejem - nic jsem necitila

kacasa
11. črc 2018

@bartakova_veronika no.. ale to se asi nejednalo o fotokompozit, ale nejaky jiny, mene kvalitni material ne?

gorda
11. črc 2018

@ruzicka06 tak cisteni kanalku je neco jineho, takova bolest je trosku nekde jinde, nez bezne vrtani. 🙂

bartakova_veronika
11. črc 2018

@ruzicka06 ty jo .. tak to dáváte docela hodně ... já když si připlácím za bílou tak dávám cca 500 za jednu ... v těhu jsem slevu neměla ale po porodu jsem měla plně hrazenou od pojišťovny

bartakova_veronika
11. črc 2018

@ruzicka06 tak oni úplně černé nejsou ... já si je nechávám akorát na zadní zuby ... ale nám dává nějaké speciální za které si běžně hradím kolem 300 - 400 kč za jednu .. dává nám sama podle potřeby různé plomby .... není soukromá ale hradím si za jakoukoliv .... někde dávají asi nějaké obyčejné amalgamové a za ty si občas pacienti ani nehradí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru