Jak poznám odtok plodové vody?

lenicka005
16. čer 2018

Ahoj, potrebuji pomoct.. jsem ve 35+5tt a včera jsem slyšela takové lupnuti v bříšku, to jsem nějak neřešila ale pak jsem přijela k sestře a začala jsem citit jako by ze mě něco teklo tak mě napadlo jestli to náhodou není odtok plodové vody. Nevím jestli mám jet do nemocnice nebo ne 😏

pecinkaandulkova
16. čer 2018

@lenicka005 a boli tě něco?? Nebo nemas tvrdé bříško?? Zasla bych asi ke svemu dr na kontrolu. Pokud se bojis ze by to mohlo byt odtok tak si radeji zajdi..ale mohla to byt treba zatka..
Prasknuti vody poznas jednoduse,i ores to ze necuras tak bys byla docela dostmokra (0,5l asi z tebe narazive vytece,nebo vyteka pomalu..) ale toho bych se nebala...pokud pojedes do nemocnice vem si vlozku ssebou udelaji ti test a hned povi..🙂 horne stestiiii

blackhole
16. čer 2018

Mně když praskla voda, tak mi to luplo dole v oblasti čípku a měla takový zvláštní odér. Ne že by to vyloženě smrdělo, ale nebylo to nic extra voňavýho :D Určitě bych podle toho poznala, že to není jen obyčejný výtok, ale je fakt, že to bylo ve 40. týdnu a valilo se do ze mě po decilitrech.

beata.n
16. čer 2018

Me u prvniho syna zacala odtekat plodova voda ve 37tt. Nic neluplo, jen jsem mela vzdy v kalhotkach Malinko mokro. Myslela jsem si, ze je to vytok. Dala jsem si vlozku a radsi jela do nemocnice. Plodovka se potvrdila. Proc si uz radsi nevyjela, kdyz si nejses jista? Nikdo te tam nesprdne. Kazda to mame jinak, tak ti tu kazda napise milion ruznych zkusenosti. Kdyby to plodovka byla, koledujes si o zanet. Byt tebou, seberu se a jedu.

beata.n
16. čer 2018

@pecinkaandulkova me treba voda tolik netekla. Opravdu jsem mela do hodiny jen trosku mokre kalhotky. Nepoznala jsem to. Prislo my jen divne, ze najednou vytok, kdyz cele tehu skoro nic.

dixi86
16. čer 2018

Tak teď u druhého jsem v noci cítila pidi lupnutí a šla jsem na malou na wc a byla to plodovka - velké množství(malá do 3/4 hod venku), ale u syna lupnutí nebylo a plodovka odtékala po pidi kapičkách(bez temešváry bych nepoznala, že jde o plodovku) a syn byl do 3hod venku. Jela bych hned, i kdyby zbytečně. Já porodila skoro doma.

lenicka005
autor
16. čer 2018

Tak hlásím že jsem nakonec jela a nechávají si mě tu na pozorování, možná se bude i vyvolávat porod

bartakova_veronika
17. čer 2018

já jsem sice byla v porodnici od 35 týdne po dvou týdnech jsem původně myslela že je to jenom nějaký výtok, naštěstí jsem měla druhý den plánovaný ultrazvuk kde se zjistilo, že mám méně plodové vody .. měla jsem komplikace takže plánovaný císařský řez 37+6 ale o den dříve z ničeho nic mi odtekla plodová voda .. já to poznala díky tomu že to bylo prostě jak kdybych šla na malou ale mnohem více a najednou ... napřed jsem se lekla ale po půl hodině na záchodě jsem hned zašla za sestrou ... kdybych byla doma tak bych se nějak musela dopravit do vedlejšího města, manžel byl v práci .. byla jsem ráda, že jsem nakonec ležela už 2 týdny předtím v porodnici ... takže rychle na sál, na vyšetření a čekání dalších 5 hodin než můžu jít na císařský řez, protože jsem si zrovna pochutnávala na banánu :D akorát jsem se chystala vyhodit šlupku když mi voda odtekla :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru