Jak se pozná potrat? Stačí špinění?

martii07
13. pro 2008

Ahoj,holky moc vás prosím o radu,potřebovala bych vědět jak poznám potrat,vím že se to projevuje krvácením.bývá vytrvalé nebo stačí jen špinění?a jsou i bolesti břicha?

Navíc se omlouvám jestli tu podobné téma už existuje!

pipisek
17. únor 2009

přesně tak, pokud nemáš z nějakého důvodu dobrý pocit, klidně za dr. jdi...lepší jít 100x zbxtečně než 1x pozdě

aji81
18. únor 2009

Ahoj holky, já špinila celé první tři měsíce a brala jsem jen Ascorutin. Mimi bylo vpořádku, chvíli tam byl hematom ale musela jsem ležet, kolikrát ani doktor nevěděl, z čeho pochází to špinění. Ale pak to nějak odeznělo. Objevilo se mi to zase nárazově ve 24tt, pač jsme měla nízko placentu a zrovna jsem vytírala a to jsem asi neměla a tak jsem byla na noc v porodce na pozorování a bylo to vpoho. Miminka vydrží dost, pokud není nějaký zvlášt závažný problém. Mě malá vydržela přes obrovský stres právě na začátku těhu, no tchýně... 😠 . Takže držím palečky, ale určo bych k doktorovi jela, já jsem tam byla za první 3 měsíce asi 20x 😀

susik77
18. únor 2009

Ahoj, taky mam hematom od zacatku, brala jsem Utrogestan, uz koncim 13.tt a uz ho nemam brat ale dnes jsem znovu trochu spinila. Myslite, ze od 2.trim. je uz vecsi jistota, ze nepotratim?Dr. mi porad rika, ze se mam setrit-mam totiz malou-ma 18 mesicu a uz vazi asi 14 kg...snazim se ji nezvedat ale nekdy to nejde...

pajmis
18. únor 2009

susik - myslím, že by si to neměla podceňovat. V II. trimestru je riziko určitě menší než v prvním, ale potratit můžeš i tak... Nebo ti může miminko odumřít a to zjistíš až při kontrole - nechci tě samozřejmně strašit, ale možné je vše... já se taky v těhotenství moc nešetřila 😔 ale děťátk sem donosila a je zdravé... bud na sebe hodně opatrná a myslím, že sem tam neuškodí malou pochovat, ale raději to dělej v sedě... moc se s ní ale nenatahuj, jestli špiníš, tak to není nejlepší... tak hlavně bud v klidu a snaž se hodně ležet a s malou se mazli v posteli 🙂 určitě pochopí, že v bříšku nosíš jejího bratříčka nebo setřičku a nechtěla by si ji/mu ublížit 🙂 hodně štěstí a hlavně se nenamáhej, těch pár měsíců se to hold musí vydržet 🙂

susik77
18. únor 2009

pajmis: dik moc. ja se snazim hodne setrit, akorat ze moc lezet s ni nemuzu. alespon jednou jdeme na prochazku-tak max. na 20 min. aby byla trochu na vzduchu. ale mm je super, strasne mi pomaha-nakupuje, trochu uklizi a vecer si malou veme. tak doufanm, ze se postupne ten hematom vstrebe.

susik77
19. únor 2009

Tak dnes rano jsem mela na vlozce tmave cervenou krev ☹ Leteli jsme na pohotovost. Chvalabohu, mimco je ok. Bylo to jen kvuli hematomu. Dr. rikal, ze me to bude zlobit, dokud se hematom nevstrebe. A ze to krvaceni neni tak nebezpecne, horsi by bylo, kdyby mi zacali kontrakce. Jeste jsem se ptala na uzivani tech hormonu-Utrogestanu nebo Duphastonu a Ascorutinu-to je vit. C+flavonoidy.Tak rikal, ze to je jen placebo.
A ze ted kolem 12-13.tt si uz placenta produkuje tolik vlast. hormonu, ze to uplne staci.

aji81
19. únor 2009

susi: jj to znám,taky jsem vždycky letěla na pohotovost, ale pokud Ti prostě nezačnou křeče, tak je to vpoho. Moje teta třeba špinila celé těhu 😒 Ale prostě se musíš šetřit, taky jsem musela a to špinění ustane. Ten první a poč. druhého je ve všem na nic.Držím palce 😉

luckyluky
13. zář 2010

ahojky všem.jsem tu nová a tak potřebuji poradit.pozná lékař po 2 měsících,že jsem potratila?děkuji předem ☹

clare379
14. bře 2011

ahoj...ja byla ve 20.tt a Dr. mi rekla,ze mimi nejevi zadne znamky zivota :( Tak jsem musela na vyvolani potratu :'( Ale zadne priznaky jak se tohle da poznat nejsou...

veruska15
18. pro 2011

Ahojky holky ,mohli byste mi poradit ?Jsem ve 12 týdnu těhotenství ,a mam problém ze špiněním po styku ......byla jsem v nemocni řekla jsem jím to a nechali si mě tam 2 dny a dávaly nějaký prášky proti zastavení krvácení.Ale pak po nějakých hodinách sem přestala .Doktoři říkaly že je vše ok ,no už je to asi měsíc a pořád po styku špiním slabě .Prosím poradily byste mi?Co si o tom myslíte??Děkuji moc ☹ 🙂

lenka5731
18. pro 2011

@veruska15 jestli máš problém, že špiníš opakovaně po styku, tak proč ten styk nevynecháte? jinou radu těžko dostaneš 🙂

jop
18. pro 2011

@veruska15 přesně tak, vynechat styk, já bych si "to" teda neužívala, kdybych měla obavy o miminko ☹ Normální chlap to pochopí.

sussanah
18. pro 2011

@veruska15 dala bych si taky pauzu. Meli jsme stejny problem, ja teda spinila kontinualne (jednou i krvacela), takze proste sex zakazany. Ale jsou i jine moznosti 😉 Hlavne at je mimco ok, od 5m to uz bylo ok.

salomee
18. pro 2011

..mám zkušenost podobnou, poprvé jsem měla asi tak nějak v sedmém týdnu na "intimce" skvrnu krve, ale dál to už naštěstí nepokračovalo, dostala jsem ascorutin a doporučení sex vynechat, bo v tom období (tak nějak- už si přesně nepamatuju, který týden, ale víc jak osmý to nebyl jistě) plod přechází ze žlutého tělíska na placentu a je víc zranitelnější. Pak mi teda řekli, že už můžu pomalu začít, ale pak jsem taky špinila, ovšem jen malinkato a teď už vůbec (myšleno po TOM🙂 ).
Ono je to tam dole víc prokrvené a citlivější a špinění po sexu může být normální s původem jen v poševní sliznici a nemusí nic znamenat, ale zároveň v prvním trimestru je všechno hrozně křehké a zranitelné, takže jeden nikdy neví, zda sexem neuškodí.

katerinagotzova
30. lis 2013

Ahoj holky potřebuju se dozvědět neco jsem těhotná a je mi 18 let jsem v 3 měsíci a dneska se mi stala taková příhoda můj přítel mne udělal a já jsem trošku krvacela a jdu až 3 na prohlídku řekněte mi prosím co to znamená prosím napište mi na facebook prosím Kateřina Gotzova prosím děkuji...

pajjaa
30. lis 2013

@katerinagotzova po sexu spinitt muzes,ale pokud spinis nemeli by jste sex provozovat - pokud se bojis dojed na pohotovost

anup
27. pro 2016

Já krvácím tak 10 dní tak nevím bolesti žádné 4, jdu na kontrolu tak se modlím, doktorka mi řekla bud a nebo, a jedna či dvě vložky za den není hrůza.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru