Jakých potravin se v těhotenství vyvarovat a můžu mátu?

evusa2
30. čer 2016

Ahoj holky jelikoz jsem teď na začátku, tak mě zajmá zda se mám opravdu nějákým potravinám vyvarovat, nebo omezit. A zda můžu mátu kterou piju s bezinkovou šťávou.

katty1987
30. čer 2016

Ahoj, mě řekl doktor, že bych neměla syrové maso (tatarák), potom zrající sýry (hermelín), jo a potom také umělé sladidla. Jinak jsem to neřešila ... 🙂 jo a v těhotenství jsem měla hroznou chuť na Colu, nvm proč, ale vypila jsem jí litry :D no a na malou to vliv nemělo 🙂 takže podle mě tělo si řekne, co potřebuje ... hlavně to moc neřeš 🙂 trocha máty ve šťávě taky neuškodí, taky jsem měla 🙂

andreaandrejka
30. čer 2016

Hlavně to nehrotit a moc nepřemýšlet 🙂 Tělo si samo řekne co si žádá. Já se vyvaruji hlavně syrovému masu, nedodělaným vajíčkům a plísnovým sýrům. Jinak jím naprosto všechno.

g_m
30. čer 2016

@evusa2 Bezinku s mátou piju každý den. Chce to s rozumem, dám si sem tam klidně i trošku vína nebo malé pivo. Jediné, co nejím, jsou právě výše zmíněné plísňové sýry (včetně domácího ovčího), syrové maso a nedodělané vajíčka. Jinak jím vše, na co mám chuť 🙂

evusa2
autor
30. čer 2016

tak super, taky to nechci nijak hrotit a co rikate na grilivanou klobásku na ohni?

anelamates
30. čer 2016

Dej si, když máš chut.

andreaandrejka
30. čer 2016

@evusa2 Dej si.

horsiee
30. čer 2016

Mě doktorka říkala jen ty zrající sýry, syrové maso, umělé sladidlo a ještě jsem přes léto nejedla takový ty věci s majonézou. Jinak jsem jedla snad všechno a nijak víc sem se neomezovala.

babuna
30. čer 2016

Mátový čaj byl a je v poslední době jedinou věcí co mě zachraňuje abych nevyhodila obsah žaludku .... mixuji ho s černým čajem a v hrníčku ředím na půl s vodou ... jakožto diabetik se sladidlům nevyhnu - nahrazuji to stévií a nebo hold cukrem, ale v omezeném množství - neb mám zkušenost že sladké v těchto vedrech může způsobit i kvasinkovou infekci močových cest (nejeden zánět močáku jsem měla právě po vypití příliš sladkého a studeného nápoje - malinovka/kofola), jím i plísňové sýry - ovšem jen ty aktuálně koupené, spíše méně zralé a jen typu hermelín - ne nivu nebo tak ... maso jen dobře udělané, klobásek, párky a špekáček jen pokud možno kvalitní z masa 🙂 a taktéž - dohlédnout na skladování a úpravu ... vajíčka uvařit pořádně ...ono je důležité prostě dodržet základní hygienu - ono je třeba pěkné zakazovat to a to, ale stačí aby člověk vařil vajíčka třeba pro manžela - vzal je holou rukou a neumyl se - ona ta skořápka taky není čistá, že ... a salmonela může být velmi rychlá ...

g_m
30. čer 2016

Jo a majonezu radši vynechávám taky... A grilujeme každý týden, takže pokud je to doma, nebála bych se ;)

tripisek
30. čer 2016

Jez na co mas chut 😉

konekokira
30. čer 2016

Já to ze začátku hrozně řešila. Pila jsem jen balenou vodu, než jsem něco snedla, tak jsem si našla na googlu, jestli to můžou tehule 🙂
Ted jim na co mám chuť, občas i kofolu, kafe a tak. Jediný, co porad nejim jsou sýry, alkohol, játra a syrový maso

cherris
1. črc 2016

z bylinek se nemá hlavně šalvěj, ostatní s rozumem

mika251
1. črc 2016

@cherris i tá šalvia, pokiaľ je použitá len ako dochucovač masa, a človek ju nepoužíva na kilá, tak ničomu neublíži.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru