• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je normálne rýchle priberanie v tehotenstve?

9. října 2011 
Som v 15 tt a uz som pribrala 7 kg. Pred otehotnením som vážila 61 kg a moja výška je 176 cm... Je to normálne? Je pravda že mi chuti papať ale až tak zase strašne nejem.
7. říj 2011 ve 23:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj je to normální, mě taky velmi chutnalo :slight_smile: přibrala sem za celé těhu asi 18 kg, možná i víc, ale sovjí váhu mam zase spátky, takže sem ráda že sem to neřešila a to sem byla těhotná pře vánoce a to že se hodně jí :grinning:
7. říj 2011 ve 23:51  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj, teda nevím, mně to přijde hodně, co na to říká doktor? nemusí to být jenom chutí k jídlu ale může to značit zdravotní problém, v 15.tt je obvyklé tak +cca 2kg...
8. říj 2011 v 00:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj.Ja jsem to mela taky tak.V 16 tt jsem mela +7kg.Děsila jsem se,jak ta váha letí nahoru a to jsem se nijak neprejidala.Pak se to zpomalilo a ted uz pribiram jen tak kilo za mesic.Kazda to ma jinak.Nekdo nabira rychle na zacatku a ke konci uz ne a nekdo ze zacatku malo a pak to dozene behem 3.trimestru :wink:
8. říj 2011 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj, já měla nahoře 5 kilo hned v prvních 2 msících, bylo mi špatně, když jsem nejedla :slight_smile: Po prvním trimestru už jsem jedla normálně, měla jsem hodně pohybu - pěšky z práce, do práce, v práci celý den stojím..ale i tak jsem přibrala celkem 25kg. Říká se, že hubenější maminky (což s tvojí výškou opravdu jsi!) přibírají obvykle víc, docela dost. Hlavní je, aby ses cítila dobře.
8. říj 2011 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
Já myslím, že to je individuální, a hodně v tom dělá i genetika. Já se vcelku cpala, respektive porce normální, ale nic jsem si neodepřela, a šla jsem rodit s +7kg...
8. říj 2011 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Já přibrala 25 kg :(, takže asi je. Ale podle mě je to dědičné a geneticky dané. Moje maminka při obou těhu přibrala taky tak :(. Pozitivní bylo, že jsem z porodnice odcházela z 10 kg+, takže jsem tam fakt nechala hodně. Byla jsem strašně zavodněná. A teď už mám míň, než před těhu :o).
8. říj 2011 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj ja sem od malicka silnejsi a vzdycky sme trpela nadvahou pri prvnim tehu jsme pribrala 25kg a z toho 7 zustalo v porodnici marne sme se snazila po porodu shodit kila pak ani stresn ktery jsme bohuzel prozilay v blbe zivoitni situaci ani tomu neprisla a mylsim ze ted vazim stejne jako pred porodem za ty 2 roky sme zase pribrala i kdyz sme se v jidle strasne krotila ted cukeame druhe miminko a ja jsme v 10tt a pribrala sme 1kg:( nevim jak to bude ke konci ale genetika v tom dela hodne tak jak tady pisou holky...
8. říj 2011 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
otazka pro me jak delana :grinning:, ja pred tehu 168 cm a 54 kg, ted jsem v 32.tt a uz mam 69 kg :sweat_smile:.. V prvnim trimestru jsem nabrala asi 5kg, protoze mi pomahalo jist-kdyz jsemjedla,tak mi nebylo zle. Ted uz jim tak nejak normalne a vaha porad stoupa:-/, ale vsechny holky v mem okoli me utesujou, ze taky pribraly 20kg a ted jsou jak proutek :slight_smile:
8. říj 2011 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky ono hodně zaleží na začáteční váze jak koukámtak jsi byla asi hodně chudá takže si mylsím že to doktor řešit nebude já u prvného těhu přibrala 23kg do 37týdne a doktor mě nikdy nic neříkal byla sem na začátku dost chudá a tedka u druhého těhu mám tedka v 36týdnu 13kg nahoře:slight_smile:))
8. říj 2011 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, je pravda, že hodně dělá genetika a váha před těhu, ale může to znamenat i zdravotní problémy - například náběh na preklampsii! Jestli máš možnost, půjč si někde tlakoměr a nebo se domluv s praktikem a nech si měřit pár dní za sebou v cca 1hod intervalech tlak, pak si kup v lékárně proužky na indikaci bílkovy v moči (není to drahé) a také si to hlídej. Ono totiž vůbec nemusíš mít nějaké výrazné otoky a velmi vysoký tlak - čímž se řídí gynekologové a přesto ji to může značit. Preklampsie je plíživá a nebezpečná, mluvím z vlastní zkušenosti - dcera se narodila akutním císařem, ve 36tt s porodní váhou 2,2kg. Nechci strašit, ale je třeba myslet i na tohle :confused:
9. říj 2011 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, já jsem v 33tt, nabrala jsem asi 11 kg. Čekala jsem to horší, před otěhotněním jsem samo o sobě přibírala s věkem každý rok kilíčko :rolling_eyes: Tak jsem si raději ani nepředstavovala, co se mnou udělá těhotenství. Neodpírám si nic, jím, co mi chutná, kila mi kromě bříška vlezly do stehen a do prsou... Uvidíme, co půjde dolů po porodu, ale nestresuju, myslím, že to zas tak ovlivnitelné není. Mám kamarádku, která byla a je vyloženě hubená a v těhotenství nabrala a pak zase shodila 23 kg, další kamarádka nabrala jen minimum kolem 10 kg a dvojnásobek přibrala až po porodu a trápí se s tím dodnes... Mám takový pocit, že to je mezi nebem a zemí nebo spíš nebem a váhou :grinning: Hlavně ať ti naši prckové jsou v pořádku a my pak zabojujem....
9. říj 2011 v 18:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj, já mám pocit, že jen jsem viděla dvě čárky na testu tak už jsem měla 2kg nahoře. :grinning: Za celá obě těhu jsem nabrala 18kg a to jsem se fakt nepřecpávala, ale po porodu to tak nějak odešlo samo - stejně jako to přišlo. :wink:
9. říj 2011 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek