Jezdectví, práce u koní, běh v těhotenství

ejmate
7. srp 2017

Ahoj holky 🙂

Mám pár dotazů ohledně sportu a fyzické práce. Mám doma dva koně, což obnáší každodenní ježdění, uklízení výběhu (hrabání, nakládání, vození kolečka), navážení sena na trakaři apod.
Zajímalo by mě, jestli se tělo samo přihlásí, pokud bude z práce přetažené? Jsem těhotná poprvé (pár týdnů) a nevím na co reagovat a čeho si nevšímat. Ježdění ani práce u koní mi zatím nevadí, cítím se stejně jako předtím.

Pak mě ještě zajímá, jak je to třeba s běháním? Chodím každou neděli. Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, hodně jsem zmírnila tempo, tak abych se nezadýchávala, ale po 2 km (pravidelně běhám 5-10 km) jsem cítila břicho. Ne že by mě v něm píchalo nebo tak, kdybych nebyla těhu, tak to neřeším a běžím dál, ale teď se bojím, tak jsem šla radši rychlou chůzí. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Nechci mimču něco udělat, ale zase nechci být vyplašená z každého "prdu". Nevím prostě na co se zaměřit.

Jestli máte někdo zkušenosti, děkuji za rady 😉 🙂

ejmate
autor
9. srp 2017

Moc děkuji za názory 🙂 Vím, že těhotenství není nemoc, ani to tak neberu, a abych pravdu řekla, vůbec by mě nenapadlo přestat jezdit a motat se kolem koní, kdyby se to pořád tolik neřešilo. Máme u nás ve vesnici asi 5 těhotných a všichni se válí doma na neschopence, ale ani u jedné to není ze zdravotních důvodů. Prostě se jim už nechtělo do práce...My jsme to s přítelem ještě nikomu neřekli, ale když jsme se o tom bavili s ostatními před pár měsíci, ještě když jsem těhotná nebyla, všichni automaticky počítali s tím, že ke koním už v těhu nebudu chodit vůbec....tak mě to trochu zaskočilo, proto jsem chtěla vědět názory taky někoho jiného 😉

katerinap1978
9. srp 2017

Jsem maminka 3 dětí a majitelka malé hobby-sportovní stáje s třemi vlastními koňmi a třemi - čtyřmi nájemními koňmi.
Zda někdo jezdí/nejezdí, je každého věc a osobní pocit. Já nejezdila (nechtěla jsem podstupovat zbytečné další riziko a těch pár měsíců mimo sedlo mě nevytrhlo), ale kolem koní jsem se motala a pracovala, dokud jsem mohla (nemám zaměstnance, o provoz stáje se starám sama).
Riziko při péči o koně a při opráci ze země se mi zdá menší, než ježdění (i sebehodnější koník může zakopnout a upadnout). Takže za mě - jezdi a pracuj kolem koní dle vlastního pocitu, stejně tak s během. Víc se kontroluj a nejdi přes moc. Nepřepínej se. Poslouchej své tělo.
Jo, a ta PA mě také pobavila. Jezdím přes 30 let, první porod fofr, další dva překotné... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru