Jméno pro kluka. Poradíte, prosím?

tiffany001
12. bře 2022

Děvčata, termín porodu se krátí a mám velké dilema...
Doteď nemůžu vybrat jméno pro chlapečka. Mám dva syny - Vojtíška a Petříka.
Vždycky se mně moc líbil Mareček...byl mně blízko k ♥️, ale nemůžu ho dát protože přítel má z prvního vztahu syna Marka..byť je plnoletý a žije teď na druhé straně republiky, ale přece...
Napadla mně ještě varianta Marcus, Markus..
V záloze je jen Michal nebo Michael....přítelovi se Markus líbí, jen přece je to pořád Marek a člověk by mu zdrobnělé stejně říkal Marečku...přijde mně to divné...aby přítel mněl dva "Marky".
Má někdo z Vás jméno na syna Michael a jak mu říkáte
? Poraďte prosim...Michal, Michael, Markus...Přítele ještě napadlo jméno Mireček, po mém otci, ale nevím no...kdybych mohla dát toho Marka ☹

pampeliska1313
12. bře 2022

Napadá mě ještě Marco po slovensky. )

victress
12. bře 2022

Mně to přijde úplně normální, kdyby měl přítel dva Marky, nevidím na tom nic špatného, prostě velkej Mára a malej Mára, ale pokud chceš, máš ještě možnosti Márius, příp. Martius, ale na přítele bych moc nedala, nikde není napsáno, že spolu budete navěky, může tě opustit (a tím pádem už nebude ten velký syn Marek z předchozího vztahu), tobě zůstane syn, tak budeš ještě ráda, že máš Marka, kterého jsi vždycky chtěla...

tiffany001
autor
12. bře 2022

@victress , no jo, jen že, v rodném listě bude zapsaný otec - můj přítel ..a nevím jestli může být zapsaný v RL - jako že otec dvou Marku se stejným příjmením....jestli mně rozumíte...? 🙂 A ten Markus asi nic moc, že?

zelenaesmolda
12. bře 2022

@victress
Nevim,me nepripada moc v pohode,aby mel nekdo dve deti stejneho jmena a prijmeni.To je proste divne.

samettka
12. bře 2022

@tiffany001 Michael - Míša, Mišáček, Míšánek, Mišák, Miško

tiffany001
autor
12. bře 2022

@zelenaesmolda , Markus je reálnější než Marek, že? Ikdyž se mu říká také asi Marečku..ale přeci..Starší by byl Marek, náš by byl Markus 🙂

zelenaesmolda
12. bře 2022

@tiffany001
Me se Markus nelibi,obzvlast k ceskemu prijmeni.
Marcus Aurelius...

tiffany001
autor
12. bře 2022

@zelenaesmolda , takže Michael by bylo lepší? 🙂

zelenaesmolda
12. bře 2022

@tiffany001
To prece zalezi na vas ale za me urcite ano.

victress
12. bře 2022

@tiffany001 to se zeptejte na matrice, pokud vím, nemůže být zapsané stejné jméno a příjmení dítěte u stejných biologických rodičů, ale pokud má ten velký Marek jinou matku, jako že asi má, když je z předchozího vztahu, tak snad nebude problém...anebo dejte synovi 2 křestní jména - něco + Marek a říkejte mu každý jak chcete...třeba Jan Marek ......
@zelenaesmolda třeba by měl ten "druhý" Marek příjmení po matce, to my nevíme...

drahotka
12. bře 2022

Michal ci Michael je moc hezky jmeno. Mam brachu Michala a kdybych nemela, klidne bych dala tohle jmeno svému synovi. Rozhodne mi to prijde lepsi a hezci, nez mit v rodine dva Marky, ci mit Marcuse s ceskym prijmenim... je to ale jen muj nazor 😉

tiffany001
autor
12. bře 2022

@victress , nn, příjmení nese starší Marek po svém otci....

levandule_k
12. bře 2022

Michael je jedno z mých top jmen pro kluka ❤. Marek je hezké jméno, ale nadávala bych, i kdyby to na úřadě povolili. Manžel už jednoho Marka má a je to divné, tvůj syn by třeba byl vždy až ten druhý, ikdyž první Marek žije daleko a nestýkáte se.

similenka
12. bře 2022

@tiffany001 Dala bych Mirečka.

michaela_2
12. bře 2022

Nedala bych Marka, je divné, aby měl chlap dva syny stejného jména 🙂

Moje 💙 jména ted u posledního byla: Vilém, Šimon, Matouš a právě Michael (po mě 🙂)
Nakonec jsme jej nedali, ale je to krásné jméno.

gruyerre
12. bře 2022

Určitě bych nedala Marka ani žádnou jinou obdobu tohoto jména, když už se tak jmenuje partnerův první syn. To je prostě totálně ujetý a připadalo by mi to jako hodně hnusné gesto právě k tomu dospělému synovi. Ale zakázané to není.

lenulen
12. bře 2022

@tiffany001 co Matej, Matyas, Daniel. Me osobne by se nelibilo jmenovat stejne jako nevlastni sestra. Pripadala bych si vzdy jako TA druha. Ani zadna obdoba se mi nelibi. Jmeno Michal je pekne, da krasne komolit pro male dite 🙃

tiffany001
autor
12. bře 2022

@lenulen , děkuji za názor 🙂 Michal vs. Michael? 🙂

lenulen
12. bře 2022

@tiffany001 priklonila bych se k Michalovi. Me to Michael pripomina Jaksona 😆

petramana
12. bře 2022

To by se mi tedy nelibilo, aby mel syny stejneho jmena..... a ja premyslim, jestli neni blbe dat stejne jmeno (David) jako se jmenuje syn me sestrenice pro meho jeste nenarozeneho syna. a to se ted navstevujeme max. 3x do roka.

levandule_k
12. bře 2022

Mně se libí Michael, přijde mi to vznešenější.

izz76
12. bře 2022

Mě se hodně líbí jméno Michal. Marek taky není špatné jméno, ale všichni mu pak říkají Maro a to je nic moc. A myslím, že je opravdu nevhodné aby manžel měl dva syny se stejným jménem.

malanoha
12. bře 2022

Nedala bych druhého Marka, i kdyby to bylo mozne. Jak se ti dva kluci asi tak budou cítit? I když chápu, že je ti to líto, taky se mi líbí jméno Marek. Dala bych Mirek, nebo mě napadl ještě Marian.

veru181
12. bře 2022

Nedala bych Marek ani nic podobného (z již uvedených důvodů). Z navrhovaných se mi moc líbí Michael 🙂

blondynka400
12. bře 2022

@victress
@zelenaesmolda vždycky bylo, že otec nemůže mít děti stejného jména, ať s jinými ženami. A celkem to i dává smysl 🙂
@tiffany001 Markus a Marek jsou za mne jiná jména, klidně bych to dala, když se ti to líbí. Nevím, jaké máte příjmení, ale k k českému je Michael divný a Michalů je spousta. To je ten Mirek hezčí 🙂

maki90
12. bře 2022

@tiffany001 mně se líbí Michal, hodí se i k Vojtovi a Péťovi. Marka ani jinou obdobu bych nedala. Mirek je taky hezké jméno.

zmrzlinka
13. bře 2022

@tiffany001 brácha má Markuse a mne se to jméno nelíbí.Je to tvrdé jméno.Mne se líbí Michal.Kdybych měla ještě syna,tak by to byl Michal.

swan42
13. bře 2022

@tiffany001 napad s Mirkem se mi libi

pipi_puncocha
13. bře 2022

Určitě bych nedala Marka ani nic podobného (Markus, Marco...). Jako druhý Marek téhož otce bych se cítila opravdu divně.

Michal je pěkné, tradiční, a k vašim jménům se hodí.

beautifulsmile
13. bře 2022

Z Vašeho výběru bych dal jméno Michael máme ho v širším příbuzenctvu a mohu potvrdit, že je to opravdu krásné jméno, navíc se dle zkušenosti hodí k ryze českému i zahraničnímu přijmení, říká se mu většinou celým jménem, myslím, že to nevadí ani u velmi malého dítěte.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru