Kdy bude vidět na ultrazvuku srdíčko?

wrbka
29. led 2015

Ahoj, mam pozitivni tt testy. Dnes je to 19dni od ovulace a 6den meskani ms. Testy jsou pozitivni ne zadni dusici. Zajimaly by mne vase zkusenosti, kdy u vas dr videl na uzt srdicko. Nejradeji bych se tam rozebehla hned, ale je mi jasne ze je brzy.. Ovulace totiz byla az 18den cyklu takze jsem tehotna teprve tri tydny... poradite mi kdy by uz opracdu mohlo byt srdicko? Dekuju

lulushkaa
29. led 2015

Já jsem viděla srdíčko poprvé v 9 týdnu myslím. To je taky podle toho, v kolikátém týdnu půjdeš k doktorovi. Já jsem šla v 6.týdnu a šel vidět jen plodový váček nebo co to bylo 🙂 ale srdíčko by mělo jít vidět už od 7. týdne

wrbka
autor
29. led 2015

@lulushkaa ja prave nevim kdy tam mam jit... kdyz podle poslední ms budu pristi patek koncit sesty tyden ale z toho od poceti ubehly teprve tri tydny...

vevebubu
29. led 2015

Ahoj, u mě šlo srdíčko vidět už v 6+1 🙂 Takže začátkem sedmého týdne.

wrbka
autor
29. led 2015

@vevebubu a prosimte vis kdy jsi mela ovulaci? Kolik dni jsjsi byla od pravdepodobneho poceti... dekuju

tristizia
29. led 2015

Ahoj, já šla k dr. dle MS 7tt, mimi dle ultrazvuku 6+2tt a srdíčko už bylo vidět 🙂

palomitacheca
29. led 2015

Ted jsem byla podle UTZ 6+1tt. a srdicko uz blikalo. U dcery jsem byla 7+1tt. a taky uz srdicko blikalo. V obou pripadech bylo tehotenstvi podle MS asi o tyden starsi.

wrbka
autor
29. led 2015

@palomitacheca ted to vubec nechapu... ktakze kdyz muj cyklus je 30dni a ovulace byla az 18.den tak mam jit k dr az budu 9tt protoze tehotenstvi je o tri tydny starsi?

wrbka
autor
29. led 2015

@palomitacheca a prosim nepamatujes si kolikaty den cyklu jsi mela ovulaci? Ze bych si to porovnala...

palomitacheca
29. led 2015

@wrbka ted u tohoto tehotenstvi jsem mela ovulaci kolem 17. dne cyklu, u toho predchoziho tehotenstvi kolem 20.dne cyklu. Cyklus mivam priblizne 35 dni. Celkem casto se tu od holek doctes, ze doporucuji jit k doktorovi pozdeji, treba az kolem toho 8.-9.tydne, aby uz bylo videt srdicko. Ja to neresila, doktora mam daleko, takze jsem se objednala v dobe, kdy jsem byla u rodicu a mohla zajit na kontrolu.

ruzema
29. led 2015

Ahoj holky, co může doktor vidět na UTZ 20 dní po styku? Já byla na UZT a byl vidět plod i se srdíčkem, tak mi z toho vychází, že oplodnění bylo dříve.

lucinka58
29. led 2015

Srdíčko by mělo být vidět v 7 tt 🙂 Dřív určitě nic vidět nebude 🙂

vevebubu
29. led 2015

@wrbka Ovulaci jsem měla zhruba 10-12 den cyklu, ale nejsem si jistá, test mi vyšel pozitivní už 27 DC (krásná čárka), no a lékaře jsem byla asi 4 týdny po početí.

evcann
29. led 2015

@wrbka u nás bylo srdíčko v 5+4tt 🙂 určitě ještě vydržet, na první kontolu bych se objednala tak v 6tt

lulushkaa
29. led 2015

@wrbka Já jsem zavolala k doktorce, že jsem těhotná a sestricka podle poslední menstruace si vypočítala v kolikatem tydnu jsem a podle toho mě aj objednala.

wrbka
autor
29. led 2015

Moc vam děkuji 🙂

kvakuska
29. led 2015

@wrbka no hele to se nedá říct, kdy bude vidět srdíčko, protože dost záleží na tom, jak kvalitní má doktor ultrazvuk ... na dobrém UZ může být vidět třeba v sedmém týdnu (čili 6+něco), na tom horším ultrazvuku třeba v devátém týdnu (8+něco) ... takže zjištění různých žen nemá smysl srovnávat, když nebyly všechny na jednom UZ přístroji 😠

wrbka
autor
29. led 2015

@kvakuska to mas pravdu 🙂 muj doktor ma ten vnitrni uz... a vypada to u nej moderne vybavene.Tak to treba uz videt bude... pak vam to sem pisnu 😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru