Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kdy jste poprvé zaznamenaly otoky (rukou, nohou,...)?

majucha
31. říj 2010

Je to asi tři dny, co jsem zaznamenala velmi mírný otok rukou, předtím nic a tak bych se vás ráda zeptala, jestli někdo už v téhle době (24 týden) zaznamenal nějaké otoky? Vím, že v těhotenství jsou běžné a většinou i normální, pokud nejde o extrém, ale u mě je to věc důležitá, protože jsem poprvé prodělala preeklampsii. Minule jsem otoky moc nesledovala, ani žádné extrémní neměla, ale teď mě doktoři hlídají a já se z toho pozoruju víc než je zdrávo 😠 tak by mě uklidnilo, pokud bych slyšela, že už v téhle době někdo zaznamenal běžný těhotenský otok. Děkuji 🙂

kratasek85
31. říj 2010

Maju ahojík. Já jedu teprve 19 týden a zrovna je to několik dní zpátky co jsem měla oteklé ruce. Prý když k tomu není vys.-tlak a bílkovina v moči tak se nic neděje.

zuzi82
31. říj 2010

Ahojky, já první otoky rukou zaznamenala ve 23 tt. Bylo to na vánoce, tak si to pamatuju. Pak to odeznělo a vrátilo se až ve 39. tt i s bílkovinou v moči. A za týden jsem šla pro jistotu na vyvolávačku. 😉

editah222
31. říj 2010

Já jsem naštěstí otoky nemala ani v minulém těhu a ted zatim taky ne, ale určitě je to časté i mnohem dřív než ve 20tt, protože sestra se mě pokaždé ptá a kouká mi na ruce a nohy 🙂

vysocanka
31. říj 2010

ja od pateho mesice a to jeste nebyla takova vedra a mam je doted udajne splasknou po sestinedeli jen je problem ze nemam co na nohy a v pantoflich je prece jenom uz zima :( tak snad uz budu mit brzo konecne pokoj mam nohy jak stara babka otekly a ruce taky.. 😨

crca
31. říj 2010

Nikdy 😀

lamarika
31. říj 2010

Při prvním těhu jsem měla taky preeklampsii, takže jsem se teď taky pořád kontrolovala a aji jsem byla víc hlídaná. Otoky se ale dostavily až dnes na večer - den před termínem 😉

odvarkova
16. srp 2013

Já měla otoky u obou těhu cca od 20tt a vše do porodu v pořádku. Ted jsem těhu potřetí, jsem ve 12tt a otoky pozoruju od začátku, ale zatím je vše v pořádku.

janehajsman
20. dub 2014

Holky, mě taky trápí otoky nohou od 34 tt. Během toho týdne jsem přibrala 3 kg a začala jsem mít nohy jako Shrek. Další týden jsem nabrala ještě 2 kila a nemohla jsem už ohnout ani prsty, obout pantofle, prostě nic. Porodní asistentka, ke které chodím na cvíčo mi poradila, abych jeden den jedla jenom zeleninu nebo jenom ovoce a fakt to pomáhá! Nesmí se tedy míchat ovoce a zelenina. Prostě jeden den jíst jen zeleninu (klidně i tepelně zpracovanou - třeba grilované papriky atd.) Za ten 1 den "zhubnete" 0,5 - 1,5 kg. Samozřejmě, že to je jen o té vodě. Ale hlavně se vám uleví od bolesti.... a většinou tak za 2-3 dny se to vrátí zpět i s váhou. Takže já teď praktikuju jeden den v týdnu ovocný a jeden den v týdnu zeleninový. Akorát počítejte s tím, že vám bude chladno, budete mít hlad (aspoň já teda mám) a budete častěji běhat na záchod, takže ten den je dobré zůstat doma 🙂 A pokud vás pálí žáha, tak i to se zmírní (aspoň mě to tak funguje). Beru to tak, že se pročistím, malá dostane přísun vitamínků a je nám líp 🙂 Ale stejně se těším, až porodím a splasknu 🙂 Je teda pravda, že celé těhu jsem měla nízký tlak, teď mám konečně normální (takže se nejedná o preeklampsii)

Sem začni psát odpověď...

Odešli