Kdy lze potvrdit těhotenství na ultrazvuku?

hodleovka
6. bře 2012

Ahojky holky,vím že toto je asi dost běžná otázka,ale nicméně jsem nenašla nikde pořádniu odpověď. Posledni MS jsem mˇela 5.2. A muj cyklus je 25dni. TT clearblue digitalni mi ukazal že jsem v 1-2tydnu. Doktor mi ale řekl, že vubec těhotná být nemusím tak mě dost znervoznil. Na ultrazvuku samozřejmě nuc vidět není a když jsem si koupila mamatest tak mi ukazuje slabýho ducha.
Všude jsem v diskuzích našla že to muže být vidět od 4týdne ale od poslední menstruace nebo od ovulace?
Děkuji moc za vaše příspěvky

sunnymood
6. bře 2012

@hodleovka myslím že na mamatestu je napsáno že spolehlivost je nejlepší tak týden od termínu vynechané předpokládané menstruace...je to na základě množství vylučovaného hormonu, který se tvoří v těhu..já si udělala test 3 dny po vynechání a byl slabonce pozitivní,,počkala jsem tedy do konce týdne a zopakovala, jelikož byl už viditelně pozitivní, tak jsem volala doktorce a ta si mě objednala na UTZ kde už byl malinký drobeček vidět..bylo to cca 13 dní od očekávané MS 😉

hodleovka
autor
6. bře 2012

Já jsem 6den od očekavané. Takže myslíš že když jdu k doktorovi příští úterý už by tam mohl něco vidět? Mě dost znervoznilo že clearblue to ukazal hned a mamatest stále jen duchy

sunnymood
6. bře 2012

@hodleovka každý test je jinak citlivý, to se neboj, ale pokud už jsi víc jak týden po očekávané MS tak by tam doktor mohl vidět žloutkový váček a případně to rozhodne krevní test ...tak držím pěstičky 🙂

hodleovka
autor
6. bře 2012

Bohužel na ultrazvuku neviděl nic. Tak budu muset vydržet do čtvrtka nakrev a pak snad bude vše ok a v úterý snad uvidí i něco na tom ultrazvuku. Děkuji moc za radu

romca13
6. bře 2012

@hodleovka já byla u dr 28DC, bo jsem měla nějaký jiný problém a na UZ nic nebylo,,, mamatest měl slabou čárku,,,, mimi bylo na UZ vidět až v 6tt a srdíčko ještě asž od 10 dní později,,,,možbá ti nechtěl dělat plané naděje, kdyby to přece jen nevyšlo,,,

sunnymood
6. bře 2012

@hodleovka nemáš vůbec zač...a neboj, to že nic neviděl, ještě nic neznamená, pokud byl ještě moc malinký..krev napoví a úterní UTZ už by měl něco ukázat...v 5tt se objevuje ten váček a od 6tt i srdíčko - držím pěstičky!!!

hodleovka
autor
6. bře 2012

Mooooc díky. Začínala jsem krapet propadat panice

sunnymood
6. bře 2012

@hodleovka neboj se ničeho..musíš si držet palce !

ladenka
6. bře 2012

Já testovala 28DC, test byl pozitivní, k dr. jsem šla až asi za 10 dní, protože měl dovolenou, na UTZ byl jen váček, za další týden protože jsem začala špinit jsem k němu šla znovu, na UTZ už bylo i srdíčko. Myslím, že kdybych šla rovnou po testu, tak by nic vidět taky nebylo. Zkus vydržet. 🙂

denousek
6. bře 2012

me bylo tehu na uzv potvrzene 22dni po ovulaci ...a 35dní po ovu uz bylo i ♥

slunecko123
8. bře 2012

Ahoj, původně mě objednala doktorka na . 15 den od poslední menstruace. Měla jsem ale obrovské křeče, tak jsem se bála a šla dříve. Když jsem byla 4+2 tak viděla jenom tečku v děloze, ale moc mě uklidnila, měla jsem podezření na mimoděložní těhu.

slunecko123
8. bře 2012

@slunecko123
jinak mamatest mi ukázal čárku už 3 dny před oček. menstruací, byla jsem nedočkavá, ale asi je lepší dělat test po pár dnech vynechání, protože můžeš ještě dostat menzes a mimi může odejít.

fori
11. bře 2012

6+0 jsme měli počínající srdeční akci

kofinka
11. dub 2012

@hodleovka Zrovna řeším to samé. Dnes jsem si byla potvrdit těhotenství a doktor mi řekl že tam nic nevidí že to může být i mimoděložní těhu nebo cysta. Ale nic mě nebolí ani nekrvácím. Vzhledem k tomu, že ještě v březnu jsem užívala antikoncepci a pak to nedostala si myslím, že se u mě nedá počítat týden těhotenství podle poslední menstruace. Aspoň doufám že to tak bude. Zítra budu mít výsledky krevních testů. Těhotenský test jsem si dělala 3x a vždy byl pozitivní.

kafka8
11. dub 2012

@hodleovka jelikož teď něco podobného řeším a jsem v nemocnici, tak ti to řeknu přesně 🙂, na ultrazvuku by mělo jít vidět od hcg 1000 a výše, ale není to na 100% jsou i vyjímky jako já, která má hcg 3500 a vidět nelze, ale bohužel to není potom dobré

salomee
11. dub 2012

@kofinka cystu by snad viděl, ne? Vždyť aji mikrocystóza jde vidět...

coufii
12. dub 2012

@hodleovka Ahojda..Asi ti neporadím...Ale z mojí zkušenosti..Když už jsem měla týdenní zpoždění udělala jsem si test a vyšel mi silně pozitivní.Koupila jsem si i jiný a ten taky.Tak jsem neváhala,zašla jsem k doktorovi a ten krásně viděl že tam už "něco je" a typnul to na 6-8 tt.Teď už začínáme 18 tt a je nám fajn 🙂 ještě si zkus jeden test ráno hned jak vyskočíš z postele a uvidíš sama 🙂

kofinka
12. dub 2012

@salomee Tak jsem pořád zmatená. Dnes mi volal doktor výsledky krve a hladina HTC je zatím moc nízká něco kolem 337. Takže mám v po přijít znovu. Ve hře je tedy pořád těhotenství ale i zamlké těhu nebo mimoděložní. Modlím se aby tam v pondělí bylo něco vidět. Trochu mě ale děsí že jsem dnes při čůrání objevila trošku hlenu s růžovou krví ale jen jednou a maličko tak mám strach.

hamma
13. dub 2012

@kofinka Neboj, doktoři tak straší. Mě můj říkal, že mám taky nízké Hcg a přitom, když jsem se dívala do tabulky, tak to úplně přesně odpovídalo době od otěhotnění. Kdyžtak si nech udělat ještě jeden krevní test na Hcg a podle toho se to pozná - pokud se hodnota zvyšuje, tak je to těhotenství. A hlavně se nenech stresovat doktorem. Já třeba na tom prvním potvrzovacím UZ vůbec nebyla a doktor z toho byl celej vyklepanej 🙂
Koukla jsem do té tabulky: 14 dní po oplodnění je hodnota Hcg 3 - 426 a 21 dní po oplodnění je to 18 - 7340. Takže 337 vůbec není málo🙂

kofinka
16. dub 2012

@hamma , @salomee
Tak dnes jsem byla na druhém UZ a byla vidět 3mm kulička 🙂 Takže ani cysta ani mimoděložní. Jen se nepřestanu klepat dokud neuvidím tlouct srdíčko. Doufám že to dobře dopadne.

salomee
16. dub 2012

@kofinka No super... to jsem moc ráda a blahopřeju. Čekání bude dlouhé, ale tím větší radost potom. Moc vám to přeju 😵

pata2002
12. dub 2014

Ahoj holky, čtu tady vaše komentáře a jsem z toho docela vyplašena, me první test ukazal dve čarky a když jsem si ho po par dnech opakovala byla uz jen jedna,, ale nedalo mi to a zasla jsem k doktorovi udel mi ultrazvuk a pry to na tehotenstvi nevypada ze je tam videt zatím nejakej hlen nebo sliz ubec tomu nerozumim,,taka mi vzal krev a z té teprv vyslo že známka těhotenství tam je,, jak tomu má člověk rozumět ☹ na kontrolu jsem obednana za 6 dni coz bude další cekani na verdikt,,mám slabe píchání po celém břiše i trochu v bočním podbřišku mám se bát??????? ☹ ☹ ☹

luciene1
25. dub 2014

Jsem čerstvě těhotná,teď v úterý jsem byla poprvé u lékaře,bylo to 14dní po vynechání menstruace a na UZV už byla vidět taková bublina 🙂 s žloutkovým váčkem,dr.říkal,že se nepochybně jedná o těhotenství.
6/5 jdu na další prohlídku,kde by podle dr.už mělo být i srdíčko 😉

keny123
29. lis 2015

ahoj... jsem zítra 15dni po ovulaci... kdy volat dr?

katerinak2
4. kvě 2016

Ahoj holky. Není to asi možné, ale jak tak čtu všude diskuze, tak jsem celá nervozní, nedočkavá a asi zbytečně. Je vůbec možné, že jsem 22.4 měla poslední menst. Pak jsem prášky nebrala (já je ani neměla) a následně týden na to pěkně na 1. máje měla s přítelem nechráněný styk. v tomto týdnu od 30.4 - 7.5 mám plodné dny. Mohla bych být už takhle brzy těhotná? Na gyndu jdu až 11.5, test si dělat v neděli 8.5 je asi zbytečné. Uviděla by Dr. případně něco na ULT.?? Miminko by nám vůbec nevadilo ba naopak…Děkuji za rady

skoroledlovka
20. čer 2016

Ahoj holky, ctu si tady vase prispevky a v mnoha ohledech me uklidnily. Dnes jsem byla u dr. Mela jsem pozitivni tehu test. Mela jsem strach, aby cse bylo v poradku. Po ultrazvuku mi doktor rekl, ze vidi dutinku v deloze, ale zatim nevidi plod. Je to normalni? Mam jit za tyden na kontrolu. Vypada to, ze jsem 3tyden tehotna. Mela bych mit strach nebo je to normalni? Diky za odpoved 🙂

renatapus
10. srp 2016

Ahoj holky.prosím na clear blue digi testu 2-3+. Dnes jsem byla na ultrazvuku, jen vysoká sliznice. Máme ještě čas,?. Ovu nevím kdy byla, ale bývá před ms, ne v polovině cyklu. Pozit tes mamatest byl 5.8.jen lehce. Takze budu asi 4tt.... dr je klidnější než ja;). V březnu jsme přišli o miminko ve 23tt...Tak mám proto ty obavy. Děkuji Renata

zuzanka9502
25. srp 2017

Ahoj holky ja jsem furt na vazkach jestli jsem trhu nebo ne. Testy jsem si delala dvakrat minuli tyden a byl pozitivni a druhy tedkon ve stredu a byl taky pozitivni, a docela druha carka je silna a ukazala se na obouch hned MS jsem nedostala. A gynekolozka mi rekla akorad ze neco vidi ale je to malinky ze mi to na 100% rict nemuze, ze to neni jisty a jdu tam ve stredu a ja uz to nemuzu vydrzet holky poradte myslite ze jsem?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru