Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kdy na prohlídku ke gynekoložce po pozitivním těh. testu?

lenula4
12. zář 2014

Ahoj holky,
kdy je nejlepší jít na první kontrolu ke gynekoložce po pozitivním těh. testu? Co takhle pročítám, tak jsou názory různé. Jsem na začítku 6tt, a dr.(resp. sestra) mě objednala až na konec 8 tt. Je to ok? neměla bych jít dřív aby byla jistota že tam malé opravdu je?
Děkuji za názory.

teriska94
12. zář 2014

Ahoj, když jsem zjistila že jsem těhu volala sem na objednání a to jsem byla asi ve 4. týdnu, bylo mi řečený že na ultrazvuku to pozná od 6tt. A ještě, že když jsem si dělal 2 testy a oba byli pozitivní, že těhotná jsem určitě 🙂

missveru
12. zář 2014

Dobře tě objednala - teď by tam stejně viděli jen váček... V tom 8tt už bude i srdíčko 🙂

teriska94
12. zář 2014

@missveru Mě dával poslechnout srdíčko už v 6+2tt

nuali
12. zář 2014

Myslím, že ten 8tt je akorát. Už by mělo být i srdíčko. Teď by tam toho ještě moc neviděli. Ale nevím, kdy nejdřív se dá jít. Já jsem si to nějak nepřipouštěla. Když jsem byla "donucena" se otestovat, tak jsem byla dle doktorky už v 11tt 😀

andelka
12. zář 2014

Poprvé jsem byla v 5+0..byl tam jen váček, takže se stejně muselo čekat, další KO za 14dní. Bylo už srdíčko. Podruhé jsem se sama objednala později, až na 8+0 a bylo srdíčko, dostala jsem i průkazku. Takže ten 8tt je akorát, pokud doteď je všechno subjektivně pocitově v pořádku.

missveru
12. zář 2014

@teriska94 Ano, já ho měla taky dříve než v tom 8tt. Ale někomu to trvá déle, a pak jsou z toho zbytečný nervy... V tom 8tt už by ho měl mít opravdu každý.

kriistin
12. zář 2014

@lenula4 me delal dr. ultrazvuk až v 9tt

teriska94
12. zář 2014

@missveru To jsem netušila, myslela sem že tohle je stejné, děkuji 🙂

frantiska85
12. zář 2014

Dřív než v 10. tt bych nešla. Proč se zbytečně nervovat.

lucifereeek
12. zář 2014

já jdu až v 8tt, šla jsem tak i s prvním, nač se stresovat že není ještě srdíčko, tak tam jdu a vím hned na čem jsem 😉

andelka
12. zář 2014

@frantiska85 tak ono v 10tt už se u nás dělají první základní odběry a objednává na NT screening, takže 10tt je na potvrzení těhotenství a první návštěvu Dr hraniční.

lenula4
autor
12. zář 2014

@andelka ok, díky, hned jsem klidnější, v podstatě nic nepociťuji, jen lehké nevolnosti a jsem strašně emociální, ostatně to jsem byla ale vždycky 😀 Doufám že to vyjde, snažíli jsme se necelý rok 🙂

andelka
12. zář 2014

@lenula4 bude to dobrý a na kontrole už bude blikat srdíčko 🙂

irisie
12. zář 2014

Byla jsem 6+2 a už tlouklo srdíčko... 🙂

radushka1
12. zář 2014

po negativních i pozitivních zkušenostech bych dřív než v 8tt nešla...

mafeska
13. zář 2014

moje doktorka má těhotenskou poradnu jen ve středu, test jsem dělala v pátek myslim tak jsem čekala do té středy a prej že co mě trápí 😀 no řekla mi co mě čeká a co nemine a na další kontrolu mě pozvala po měsíci a rovnou sjem dostala průkazku. V jakém jsem byla přesně týdnu už nevím 🙂

arnettacek
13. zář 2014

Tak ja sla na prvni kontrolu v 6 tt ale to proto, ze jsem byla objednana na preventivni kontrolu po pul roce a tak se to seslo.
Ja uz mela v 6tt srdicko. Takze si myslim, ze ten osmtvtyden je akorat 🙂

vera_vila
13. zář 2014

@lenula4 volala jsem si dr a ta mi řekla, kdy mám přijít... Bylo to za další 4 týdny, kolem toho 7tt-8tt, kdy už je většinou vidět srdíčko a je možné zjistit, zda těhu probíhá v pořádku...

acinka83
14. zář 2014

já byla minulý týden 6tt a bylo vidět už srdíčko. Další kontrolu mám za 4 týdny 🙂

craki
14. zář 2014

8tt je uplne OK. Ja mela pozitivni test tyden po vynechani MS a sestricka me objednala az skor za tri tydny. Tam mi doktorka rekla, ze tehotenstvi odpovida 6tt misto 7, takze tam byl videl jenom naznak srdicka. Na dalsi kontrolu jdu za tri tydny, takze to uz bude 10tt a uvidim jak to malicke dohnalo 🙂

maky_s
15. zář 2014

@lenula4 Ahojky, já jsem byla na 5tt a byl tam jen ten váček.. Gynekolog mi jen řekl, takhle vypadá začínající těhotenství. Mám už obrázek a i když není nic moc vidět, jsem ráda, že ho mám.. 🙂 na další kontrolu jdu za 14 dní, tak doufám, že tam to srdíčko uvidím.. 🙂 🙂 sestřička ti řekne, když ji řekneš co a jak.. 😉 😉

uwe
15. zář 2014

Ahoj, v 5tt u mě byl vidět váček s černou tečkou 🙂 o 5 dní dříve, když jsem potřebovala vědět, jestli jsem těhotná kvůli vysokohorské turistice, nebylo vidět vůbec nic. Doktorka mě poslala na odběry krve - ty už v 5tt většinou prozradí. Za odběry jsem platila 200kč. Na další kontrolu jdu také v 7tt.

Sem začni psát odpověď...

Odešli