Kdy ucítím pohyby mimča v břiše?

coufii
2. dub 2012

Ještě bych se ráda zeptala, odkdy jsou cítit pohyby mimča v břiše? Jak jste na tom vy?? 🙂

adenka84
2. dub 2012

to je různé..každá maminka to má jinak..záleží na tom jestli jsi prvorodička nebo vícerodička..většinou jsou kolem 16 - 20. týdne..já rpvní šimrání cítila ve 18. týdnu..

coufii
autor
2. dub 2012

@adenka84 jojo...jsem pprvorodička 🙂 tak právě nevím, a doktora jsem se zapoměla zeptat..hlavně že jsem tam dneska byla 😀

timbouctou
2. dub 2012

@coufii no, nejčastěji při prvním to je kolem toho 17. týdne 🙂 takže se můžeš každým dnem dočkat 😉 nejdřív to je trochu jako takové šimrání nebo bublinky.

coufii
autor
3. dub 2012

jééé 🙂 tak to už je za rohem 🙂

pajav
3. dub 2012

já si byla jistá pohybama až ve 20tt, od 16tt jsem pouze tušila..

kammka
3. dub 2012

já je cejtila od 14tt a věřila mi jen kamarádka, co to měla stejně.. u dr. jsem to ani neříkala, asi by se mi smál...ono to vypadá ze začátku jako větry, ale já měla na začátku takový střevní potíže, že jsem pak věděla naprosto jistě, že tohle nejsou střeva 🙂))))
teď je to furt a dost intenzivně, prcek tam má zatím celkem hodně místa, tak řádí a každou chcíli kope jinde...

luciemeli
4. dub 2012

Ahoj já cítila bublinkování kolem 16-17 týdne. Pořádný pohyby a vyditelný jsem měla od 19 týdne 😀 ...Co můžu říci z vlastní zkušenosti...Neboj se dočkáš se kopanců!!! Já jsem se na ně tak mooc těšila, že se mi to milionkrát vrátilo a v noci se nemohu vyspat...kope do žeber do pupíku v bodbříšku no prostě všude.....jsem sice ráda, že mě kope že jse zdravounký...ale mohl by kopat přes den a v noci dát pokoj....Bohužel je to naopak... 😀 😀 😀

salomee
4. dub 2012

No já to měla jak podle příručky: prvorodička- 20. týden🙂. A možná i něco před tím, nevím... mě nikdy moc nepomáhaly ty popisky jako "bublinky, motýlci" atp., co si pod tím představit🙂.... rozhodně to nepřišlo jako náhlé prozření, že TO je ono..spíš jsem zpětně zjistila, že TO bylo ono, když se to postupně zesilovalo.

lucifereeek
4. dub 2012

nějaké bublinky kolem 18tt a pohyby kolem 20tt 🙂

sima08
6. dub 2012

Od 13tt u druhého a myslím, že si to s ničím nepletu, prostě když se tam celý přetočí tak to cítím, ale zatím jen v sedě, když se opřu. U prvního cca od 18tt

weri1
6. dub 2012

18 tt

sarusinek
7. dub 2012

16+3 u prvního a teď 16+0 u druhého a rovnou to byly takové miniťukanečky. Teď jsem 20tt a jsou to už opravdu kopance, co mi nedají občas v noci spát 🙂

misula.g
7. dub 2012

První miminko - 18. tt

coufii
autor
7. dub 2012

No...Jak tak koukám tak mám ještě tak 14 dní na to abych se vyspala 😀 Jinak něco málo už cítím teď...Doufám že mimčo bude hodný a nechá mě aspoň odpočívat... 🙂

kratkagita
3. lis 2012

Ahojky maminky chtěla jsem se optat má kamarádka čeká 4miminko kdy bude cítit pohyby? má jednu 9letou dcerku a dvojčátka teď je 11tt kdy myslíte že by mohla cítit pohyby? děkuji za vaše odpovedi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru