Kluk nebo holka podle ultrazvuku v 1. trimestru?

kaseenka
24. led 2022

Dobrý den,
netušila jsem, že je možné určit pohlaví miminka již v prvním trimestru, než jsem narazila na jeden článek zde.
Svého gynekologa mě ani nenapadlo se na pohlaví tak brzy ptát, v rodině mi bylo řečeno, že se dozvím nejdříve v 5. měsíci.
Zajímalo by mě, zda Vám Váš gynekolog řekl pohlaví již na prvotrimestrálním screeningu? A sedělo to nakonec s pohlavím, které se opravdu narodilo? 🙂
Pokud jsem správně pochopila, pokud je na ultrazvuku vidět výběžek, který směřuje nahoru, pak je to chlapec, pokud je ve vodorovném směru s tělem, pak je to pravděpodobně holčička.
Já podle svého už však nevím, zda se jedná o tento výběžek nebo jestli je to třeba nožička... :D Nemáte někdo zkušenost? 🙂 Určitě nečekám diagnózu, jen by mě zajímala Vaše zkušenost a zda jste na svém ultrazvuku neviděly třeba něco podobného. 🙂
Já bych podle toho svého tipla, ze by to mohla být holčička, ale třeba je to jen mé vymodlené přání. :D
Jsem nedočkavá, až se to u svého doktora dozvím 😍 můj screening pro zajímavost v příloze, máte tip? Za
Pár týdnů snad kdyžtak potvrdím či vyvrátím. 😄

juliemichal
24. led 2022

chlapeček ♥

pipi_puncocha
24. led 2022

U obou těhotenství poměrně s jistotou na prvním screeningu sděleno, že čekáme chlapečka. U tebe mi to taky přijde jako kluk, ale samozřejmě z jedné fotky se toho tolik nepozná.

limali
24. led 2022

@kaseenka u prvého tehotenstva potvrdené na 100% na screeningu v 13 TT.

jjasmina
24. led 2022

@kaseenka řekli mi ve 13tt holčičku a byla ❤️

juliemichal
24. led 2022

@kaseenka mě 4x na první UTZ,že to je kluk a byli to kluci a po 5 mi řekli taky na prvním UTZ,že je to holčička a byla.a fakticky podle této fotky soudím,že to je chlapeček ♥

kaseenka
autor
24. led 2022

@juliemichal moc děkuju a podle čeho to prosím poznám? :D Já zase myslela, že holčička, ale asi teda koukám špatně :D no uvidíme, dám vědět asi tak za 5 týdnům co řkene pan doktor 🙂)

juliemichal
24. led 2022

@kaseenka pohlavní hrbolek je ten,co trčí nahoru,koukni se ke mě do alb,mám tam třeťátko,čtvrťátko a páťátko,tak se tam jukni na první screeningy a tam uvidíš rozdíl,u kluků ten pohlavní hrbolek šel nahoru,tak jak u tebe a u Anet šel ten pohlavní hrbolek vodorovně ♥

mydlova
24. led 2022

@kaseenka mě to taky přijde jako holčička 😄

kaseenka
autor
24. led 2022

@mydlova konečně někdo, děkuju! 😀

kaseenka
autor
24. led 2022

@juliemichal mrknuu, děkuji 😊

vh1610
24. led 2022

mohla by to byt holcicka, pripada mi to vodorovne s pateri... tak dejte vedet...

sebinka123
24. led 2022

Mam 3 kluky a 1 holčičku a takhle to měla ta moje princezna. Dejte vědět 😉

aselluska
24. led 2022

📌

kaseenka
autor
24. led 2022

@vh1610 já si to taky myslím, ale nejsem si jistá a původně jsem si myslela, že je to kus nožičky :D dám vědět, jakmile zjistím 🥰 děkuji za názor! 😍

kaseenka
autor
24. led 2022

@sebinka123 Děkuji, daaam! 😍

maminaodrachel
24. led 2022

Ja si myslím, ze chlspecek teda 🤔😀

maci299
25. led 2022

Já myslím že holčička,zdá se mi to být vodorovně s páteří.🙂

kaseenka
autor
25. led 2022

@maci299 děkuji za názor, mě právě taky, ale moudřejší tedy budu až za pár týdnů 😁

vh1610
25. led 2022

@kaseenka jeste vam tu pripichnu moji holcicku v 13 tt, kdy je hrbolek v krouzku a je tedy na fotce vyrazneji videt, protoze ji dr. na to primo soustredila. Ale muzete srovnat...

kaseenka
autor
25. led 2022

@vh1610 moc děkuji za krásnou fotku pro srovnání 🙂 já jsem se inspirivala na internetu dle přiložené fotky, ale nejsem tedy žádný odborník a ještě včera jsem netušila, že nějaký hrbolek vůbec existuje a je ukazatelem pohlaví, takže je to stále 50/50 a budu si muset počkat na odborný názor pana doktora 😄

kaseenka
autor
27. led 2022

@kaseenka Ahoj holky! Tak já nedočkavá položila otázku jednomu panu doktorovi i zde na stránkách a přikládám odpověď. 😍 Dám Vám vědět ještě po velkém ultrazvuku u pana doktora, zda čekáme holčičku nebo zda se tam do té doby objeví ještě pinďík. 🤭 Všem moc děkuji za názory! 🙂

sebinka123
27. led 2022

No super 👏👏👏já právě měla hodně podobnou fotku. U kluků to vypadalo jinak.

karolina226
10. únor 2022

@kaseenka mám ten samý problém, také by mě zajímalo, nedočkavá 😂 prý kluk, ale já to nepoznám. Tipnul by si někdo?

sebinka123
10. únor 2022

@karolina226 mě to spíš přijde na holčičku

mishulka26
10. únor 2022

@karolina226 máte ještě času ne doktor řekl v 21 tt, že to bude holka a od 25 tt už je to kluk 🙈 takže teď čekám co se nakonec narodí

karolina226
8. bře 2022

@mishulka26 no já jsem také už ve 21 týdnu a stále nevím co to bude🤣 nechce se nějak ukázat🙁

kaseenka
autor
8. bře 2022

Nám pan doktor ve 21tt opravdu potvrdil, ze to bude holčička 😍 tak snad ji tam ještě nenaroste pindík 🤭

mishulka26
8. bře 2022

@karolina226 tak třeba se umoudří nám pak 2x doktor řekl kluk, ale stále čekám jestli se opravdu narodí kluk 😂

krisstina93
8. bře 2022

Mě třeba u kluků pohlaví řekli hned ve 12tt a trefili se, ale holka se schovávala a něco bylo vidět až ve 20tt :D prejt ty kluci jdou ze začátku poznat líp.

vh1610
8. bře 2022

@krisstina93 ve 12 tydnu neexistuji jeste vnejsi pohlavni organy, takze nevim cim by to bylo lepe poznat 🤷🏻 prijde mi, ze jde predevsim o kvalitu ultrazvuku a pak uz to jde ve 12+ neco rict dobre podle smeru te kosti. To musi zvladnout stejne dobre u kluku i holek. 🙂 Zatimco muj obyc gynekolog s jeho predpotopnim.ultrazvukem by nevedel jeste ted 😅 (25+3)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru