Kokosový olej na strie, máte zkušenost?

nikaak
14. srp 2014

Ahojky!!
Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s kokosovým olejem na prevenci strií... Do teď používám Bi-oil, přemýšlela jsem, že bych ho střídala právě s kokosovým olejem.. Je vůbec k něčemu nebo jen hezky voní 😀 😀

jankadudova
14. srp 2014

Je skvely. Ale za me teda na vareni, na vlasy, na masaze...jako prevence strii se mi rozhodne neosvedcil.

baffiny
14. srp 2014

Já to používám taky takhle 🙂 střídám Bi-oil s kokosovým 🙂 já ho mám v domácnosti už několik let a nedám na něj dopustit. používám ho na tělo, na vlasy a budu s tím mazat i miminko 🙂 ale cose týče prevence proti striím to nebudeš mít nikdy jistotu. je to dáno geneticky a když v rodině strie máte tak je prostě mít bude ať by ses mazala kde jakým zázrakem nebo sádlem 😀 ale rozhodně je důležité udržet pokožku pružnou a vláčnou a tím ty strie dost omezíš 🙂 a na to je kokosák moc dobrej 🙂 manžel ho na mém bříšku cítí i několik hodin po namazání ;)

jitkaorsagova
14. srp 2014

Hlavně neflákat mazání, jinak už je pak jedno čím.

petraludvikova
14. srp 2014

Taky si myslím,že je jedno čím,hlavně mazat,mazat...🙂
Sousedka se natírala jen třeba Niveou a žádné strie neměla.
Myslím,že je to dané i dědičností,typem pokožky..☹

domorodka
14. srp 2014

Na prevenci strií mi nefunguje, ale jinak je skvělý jak na pokožku celého těla, na vlasy, na masáže, tak třeba i na vaření... Ale na strie nestačí 😉

andelka
15. srp 2014

Taky myslím že to je více faktory. Mazání pomůže asi jakékoliv, ale všespásné to není.
Já jsem mazala na střídačku ElastiQ krémem a olejem Mamasanft od Hippu (malé a drahé, tak jsem to ještě kombinovala s mandlovým olejem) a strie nemám.
Kokosák používám v kuchyni a na pokožku hlavně po opalování.

prapodivna
15. srp 2014

Ja si myslim, ze strie nejvic ovlivnuje strava. Z puberty mam plno strii a to jsem zdaleka nerostla ani nepribirala na objemu tak rychle, jako v tehotenstvi. Rozdil je v tom, ze tehdy jsem jedla klasickou ceskou stravu, dneska jim plno ovoce a zeleniny(kam se hrabe doporucovanych 5 porci denne), vsechno jen celozrnne, nesmazim, jim jen kvalitni tuky... No a z tehu nemam zadnou strii a to jsem pribrala 20 kilo. Na brichu bych, ze jsem byla tehotna nepoznala, jspu to 2 mesice.

konyk
15. srp 2014

Já mazala jen kokosovým olejem a strie se naštěstí neobjevily. Teď s ním občas namažu i miminko, no a hlavně ho používám při vaření - nádherně voní🙂

cottie
18. srp 2014

Ahoj, holky, chtěla jsem se zeptat od kdy (kterého týdne) je dobré se začít mazat abych neměla strie? Zatím mi příjde že mi nic kromě prsou neroste... jsem v 10tt. A jaký olej je dobrý a ne šíleně předražený??? Díky za rady 🙂

pinoookijo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kachidlo
2. pro 2014

V prvním těhotenství jsem vyzkoušela všechno. K narozeninám mi snad každý dal nějaký krém. Sama jsem nakonec zakotvila u olejíčku z DM. Byl mi nejpříjemnější. Teď mi dlouho všechno smrdělo. Nakonec se mažu Bepanthenem na strie a olivovým olejem. Mám kůžičku jak miminko, ale jestli nakonec popraskám to nevím. Po těhotenství před čtyřmi lety ani čárka, tak bych byla ráda, kdyby kůže nepopraskala ani teď a to to mazání celkem flákám. Spíš se snažím opět hodně masírovat kartáčem pod sprchou a pak mazat.

anjelita
23. dub 2015

Ja zkousela kokosovej co pouzivam na vareni. Sice krasne vonim jako susenka, ale prijde mi ze je "sussi" nez olivovej. Takze ja na za studena lisovany organicky olivovy olej nedam dopustit.

ninulinek
23. dub 2015

Ahoj, mazala jsem se od druhého měsíce (ElastiQ , Bepanthenem) a stejně jsem nějak v sedmém měsíci popraskala. Ted se mažu jen kokosovým olejem z DM a jsem spokojena. Kuži mám pružnou a pekně promaštěná, přitom nejsem mastná. Z mé strany určitě doporučuji 🙂

socialm
23. dub 2015

Ja jsem 13tt a mazu 2x denne, chci byt pro manzela pritazliva i po porodu 😉 Na oleje nejsem, mastnota mi vadi..
Zkousela jsem ElastiQ ale nesedl mi, dostala jsem od manzela primo krem na strije od COLLISTAR ''crema corpo intensiva antismagliature'' Prekvapuje mne ze to neni vybec mastne, krasne se vpije a strije co mam z puberty mi mizi do ztracena. Takze pro mne zatim ok.

eviksouthend
30. dub 2015

Zalezi vetsinou na pokozce, ale na kokosovy olej nedam dopustit. Delam si sve vlastni kremy a masticky, jsem v patem mesici a zatim nic, ale cekam, ze i pres vsechnu prevenci stejne popraskam, jako moje mamka. Mame to v rodine.
Mimi chci taky mazat jen olejem, zadny Johnsons.
Ale nic proti nim nemam, jen ze ja radsi vim, co si do masticek nacpu sama 🙂

avantgarda
29. kvě 2015

Já taky mažu co to jde. Ale nemám na tělo ráda oleje, vadí mi, že jsem pak dlouho mastná. Při prvním těhotenství jsem mazala Elasti Q. Teď používám krém proti striím od Bepanthenu. Ten by svým složením měl podporovat tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce. Tak doufám, že mi pomůže víc než Elasti Q. Při prvním těhotenství se mi strie udělaly na bocích, tak teď zkouším něco jiného a snažím se mazat už od úplného začátku.

weronikad
7. črc 2016

Já si ho koupila, protože je skvělý na všechno a pak mě napadlo, že by mohl pomoci proti striím, tak to kombinuji s krémy z lékárny(eucerin,bepanthen), je skvěle mastný a krásné voní

rybamrazena
7. črc 2016

Smíchala jsem ho s vepřovým sádlem, nemám ani jednu. Ale je to hlavně pravidelností, nikoliv genetikou - jsem toho příkladem 🙂

terezakub
6. zář 2016

Ahoj, určitě, já používám kokosový olej snad na všechno. Tady zasílám odkaz na super článek pro inspiraci 🙂 http://kralovstvizen.cz/krasna-s-kokosovym-olejem/

barboraemma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vh1610
31. pro 2021

@anjelita on take vysusuje! Trik je u VSECH oleju v tom, ze se musi nanaset na mokrou pokozku. A to me zarazi nevi skoro nikdo, kdo oleje pouziva... Vyzkousejte si na ruce - kus namocit a pak namazat a kus nechat suchy a namazat. Mit kuzi od oleje suchou je hnusny pocit. Kuze je potreba hydratovat a uzamknout to v ni, aby byla pruzna. A kdyz dam olej na suchou kuzi, tak jeste na sebe navaze molekuly vody - takze vycucne z vasi kuze. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru