Kolik vážilo miminko v 36+6tt? 3200g - není to hodně?

ajina10
16. říj 2015

Ahojky holky prosim dnes me trochu vystrasili kdyz mi zdelili ze moje mala važí v 36+6 2300g a pak mi rekli ze bude lepsi kdyz nebudu večeřet.. mužete mi napsat kolik vaše miminka važila v 37tt? dekuji

renca1978
16. říj 2015

Ahoj já rodila 36+4 a malá vážila 3280g

bajana
16. říj 2015

@ajina10 pokiaľ viem, tak tento odhad je +/- 500g, mnohým predpovedali veľké dieťa a sekli sa poriadne...takže žiadne strachy...navyše nevečerať snáď nič nevyrieši...

mpavlinka
16. říj 2015

Syn odhad v 37tt rovne 4 kg. Porodni vaha 4,25 v 39tt.Tak bych to nevidela tak tragicky, vecerela bych 🙂

shine2015
16. říj 2015

36*6 a mela 3270g ...ja totiz 36*6 rodila....
U tebe je to pouze odhad...jedla bych normalne...

pajula123
16. říj 2015

@ajina10 Náš malý měl dnes váhový odhad 2300 g, ale já jsem teprve 31+1. Ptala jsem se doktorky, zda to jde nějak ovlivnit. Prý nejde. Jediné, co mám zkusit, je omezit sladké - i když mi test na cukrovku dopadl dobře, konzumací cukrů prý miminka někdy rostou víc. Sladkému se tedy budu vyhýbat. Ale rada "nevečeřet" mi přijde fakt jako totální nesmysl...

keeshka
16. říj 2015

Řekli ti, že nemáš večeřet??? 😕 . Váhu miminka přece neovlivníš a ta rada.... Celé těhotenství mi na velkých screenincích říkali, že bude malinká. Odhav v porodnici ve 36-37tt byl 2800g. Rodila jsem 4 dny po termínu a "malá" měla 3840g a 52cm. Porodní asistenka se divila 🙂 . Takže od té doby opravdu ty odhady beru z rezervou. Ale určitě bych byla ráda, kdyby byl odhad nějak mimo normou, aby si to ohlídali a ne mi říkali vynechte večeři 😕

ajina10
autor
16. říj 2015

@keeshka jo dnes v porodnici mi rekli at uplne omezim večeře a nejim sladké .. pripadala jsem si hrozne :D

merope
16. říj 2015

Omezování večeří nepatří ani do racionální stravy - natož do stravy budoucí maminky. Zkusila bych to zkonzultovat ještě s jiným lékařem. To sladké smysl mít může. Pak bych ještě pochopila "druhé večeře" a vůbec nějaké pozdní mlsání. Ale kdokoli, kdo rozumí výživě, ti vysvětlí, že tělo když nemá pár hodin před spaním večeři, tak jen vymýšlí "blbosti".

teenyel
16. říj 2015

Mela jsem ve 30.tt odhad 1600g a pak všude psali, že minci roste cca 200g tydne. Takže ve 40.tt by měla podle toho mít 3600g. Malá se narodila 40+0 s váhou 3310g. Podle téhle posloupnosti by odhad ve 37.tt byl 3000g. Nemyslím si, že je 3200g tedy moc 🙂 navíc opravdu je odhad +- 500g, takže mě už později i odmítal doktor měřit. A na to kašli, já celé těhotenství doslova zrala, nabrala jsem skoro 18 kg a kdybych si denně nedala kus dortu, umřela bych. 😉 nemyslím si, že je nutné se at takhle extrémně omezovat. Spíš si třeba pohlídat, aby sis nedala večeři těsně před spaním, ale poslední jídlo třeba 2-3 hodinky před tim, nebo at před spaním nesnis u tv maxi balení bramburek, půlku dortu, půl kila speku a tak 😉 ale když si v rozumný míře i dál doprejes trochu sladkého, tak pochybuji, že by to nějak výrazně ovlivnilo růst prcka 😉 a že máš úplně omezit večeře je naprostá kravina....To není ani zdravé, tak pochybuji, že by to bylo prospěšné 😉

kvetinka84
16. říj 2015

Já jsem měla odhad v 36+0 tt 3100g a byli zděšení, jak velké mám miminko. No a dcera se narodila v 39+0 a měla 3250g, takže se sekli hoooooodně, buď v klidu, normálně jez, jen bych vynechala těhotenské vitamíny, jestli je bereš, po těch jsou prý velká mimina

melodygirl
16. říj 2015

@ajina10 to snad není příliš velká váha, když máš termín za 3 týdny. Já rodila tedy 42 tt a den před porodem na uv měla 3,80 a druhý den 4,40kg, takže bych vážení brala s rezervou. Hlavně bych večeře jedla, to byl zřejmě hloupý vtip. Samozřejmě jíst zdravě ale jíst pravidelně a dostatečně.

mpavlinka
17. říj 2015

Nechápu, jak lékař může doporučit nevečeřet 🙄

siiia
18. říj 2015

také nechápu jaký vliv na to má tvoje večeře, doktor je asi pěkný rypal... každopádně máš úplně stejný odhad ve 36+0 jako jsem měla já a dcerka se narodila 39+7 s váhou 3500 🙂

karlajasmine
18. říj 2015

to je nesmysl... tvoje jidlo vliv na velikost miminka moc nema.. to je dany geneticky... pokud se samozrejme nestravujes tak,ze by ses silene precpavala nebo se naopak trapila hlady. Proste nesmysl... Navic v tuto chvili se vaha miminka muze seknout az o kilo, tak je to blbost.. A me rekli vahovy odhad 35+6 2600g, a komentovali to jako ze to je v pohode, tak fakt nevim :D Proste to neres.

sarkoc
29. říj 2015

Malá se nám narodila v 37+1 a měla porodní váhu 3 290g a nikdo to nekomentoval.
Nebyla žádný cvalík, spíš naopak, všechno oblečeníčko na ní plandá, je dlouhá, při narození 51 cm, ted tři týdny po už nějakých 54 cm :D Ale není se čemu divit, když manžel má 191 a já 193 cm :D Pravda, radši nechci vědět, jaké by měla míry, kdyby se narodila dle TP, tedy dnes, a nebo kdybych přenášela třeba dva týdny, to by měla asi 5 kg :D

nonnni
29. říj 2015

@ajina10 nejstarsi se narodila 36+1 a vazila 2290g a pty byla na svou gestacni dobu mala. Merila 50cm...

Nejmladsi se narodila 36+5 vazila 2970g a pry byla zase na svou gestacni dobu velika....taktez merila 50cm... odpovidala pry tak o tyden a pul vetsi...

Pokud nemas gestacni diabetes, ti vecere nijak zvlast s vahou miminka nezamava...

katrinaelizabeth
2. lis 2015

taky nechapu jak doktor muze rict at tehotna zena neveceri :D za prve, neni to zdrave, at je zena tehotna nebo ne. za druhe, co to udela se sebevedomim a psychikou zeny, ktera ma za chvilku rodit? ja mam dnes termin, pribrala jsem 17kg a tohle mi nekdo rict, tak se asi sesypu... navic ty jejich odhady jsou nepresny... pred dvema tydny mi bylo receno 3100g, dnes 2980g tak jsem zvedava jak to opravdu bude 🙂
vubec bych se na to neohlizela, a jedla normalne (sladke samozrejme neni dobre, ale to vi vsichni).. rodit budes muset tak jako tak 🙂

sarpejatko
2. lis 2015

Já měla odhad u druhé dcerky 4kg dva dny před porodem a když se narodila měla 2950g. Já bych to brala hodně s rezervou 🙂

maminka21111
16. kvě 2016

@ajina10
@ajina10 Dobrý den jsem 37tt a dnes Mé také vyděsili, mala má pouze 2150g řekli mi ze je o 3 týdny pozadu...

kvetinka84
17. kvě 2016

@maminka21111 a dělali kontrolu průtoků?

ajina10
autor
27. zář 2016

Moje holčička už bude mít rok v listopadu😊 ale nakonec vážila 3360g a 49cm celkové mi odhadovali 3500g ještě před porodem nakonec tu váhu udělal obrovský pupečník nad kterým doktoři zašly že to se jen tak nevidí... všem maminkam preju krasnej hladkej porod a ty váhy se nebojte 😘

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru