Málo plodové vody a amniopatch, extrémně brzy narozená miminka.

brausa
18. kvě 2020

Ahoj devcata, na zacatku 17tt na bezne preventivce nebyla skoro zadna plodova voda, hned mne poslali do nemocnice. Behem vikendu jsem si prosla vsechny dostupne studie na netu a X diskuzi, takze vim, jake jsou prognozy. Ale mrnous se drzi, po promereni rozmery na den sedi, srdicko a napln mocaku ok, zadny zanet... takze nas doporucili na amniopatch, coz je dost experimentalni zalezitost a i tam je uspech, kdyz miminko vypiplaji tak, ze se narodi zivotaschopne hned po 24tt a zacina dalsi bitva o zivot uplne nezraleho miminka. Na nas je ted tezka volba, jestli to ukoncit, nebo jeste bojovat s tim, ze je velka sance, ze si treba ponese nasledky zbytek zivota.
Mate nekdo zkusenost s amniopatch?
Mate nekdo takhle moc pred terminem narozene miminko?
Bude to tezke rozhodnuti...

juliemichal
18. kvě 2020

je mi to moc líto,rozhodnutí bude hodně těžké,ale já bych asi určitě dala miminku možnost žít ♥ držím palečky aby jste se co nejlíp rozhodli a aby bylo vše v naprostém pořádku ♥

hezz17
18. kvě 2020

Rozhodnutí je to opravdu těžké. I takhle když se to člověka netýká.... asi bych to nechala na přírodě.

kakret
18. kvě 2020

Ahoj rozhodnutí to bude těžké určitě. Náš chlapeček se narodil před 7 lety, když jsem byla přesně 24+3tt. Jak píšeš byl to boj o život. Prodělal dvě operace břicha, hrozila mu operace oči a spustí věci se mohlo zvednout mnohem víc. Dávali mu šanci 15% na přežití a 7% že bude bez trvalých následků. Bylo to psycho jinak to říct nedokážu a neskončilo to propuštěním z nemocnice. Ale všechno to krásné zvládl, jediný problém byla řeč, chodil 3 roky do logopedicke třídy, nicméně do školy nastoupil bez odkladu v řádném termínu. Asi bude mít nějaké dis. Náš příběh měl šťastný konec je to nás bojovník. Držím palce ať už se rozhodnete jakkoli

surikata131
18. kvě 2020
klea81
18. kvě 2020

A ta plodova voda se vůbec nedoplnuje? Manžel taky skoro žádnou neměl před 40 lety a je donošený...

bonavoxa
18. kvě 2020

@brausa Mě před lety taky strašili, že mám málo plodové vody a že malá vůbec neroste. Když mi voda pak reálně praskla, teklo to ze mě proudem a hodně dlouho. V papírech mám dokonce napsáno ,,masivní odtok".
Dala bych všemu a všem šanci, nechtěla bych si zatěžovat svědomí nevratným rozhodnutím.
Nakonec se dcera narodila ve 36. týdnu, ale dvoukilová, což není teda taková hrůza. Mělo to svoje specifika (obtížné kojení, dlouho v nemocinici,..), ale víceméně je šikovná. Už je jí 7.

sudylichozrout
18. kvě 2020

@brausa Je mi moc lito, cim prochazis... Urcite bych to zkusila, pokud se zatim miminko drzi, tak bych v zadnem pripade na UPT nesla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru