Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Měly jste před otěhotněním váhu 100 kg a víc?

mijga
29. zář 2017

Ahoj holky.
Určitě to tu už bylo ale je tu hromada příspěvků,že se v tom ztrácím.
Měla některá z vás před otěhotněním váhu 100kg,110kg a víc?
Zajímalo by mě jaké je těhotenství při téhle váze,komplikace a popřípadně poporodní stav atd....
Nebráním se soukromým zprávám,jelikož se dá pochopit stydlivost.Ne pro každou je to příjemné téma.
Děkuji mnohokrát.😉

tcz
29. zář 2017

Doufam, ze se toho tema rozjede. Ja se priznam bez muceni. Mam 115 a jsem ve fazi cekani na dve carky po Ivf a prvni verim, ze bude pro mne tema tehotenstvi aktualni.🙏 Holky baculy, nestydte se, prosim.

karakalka
29. zář 2017

Já už jsem teda potřetí těhotná a moje startovací váha u třetího těhotenství je 98 kg. První těhotenství 68kg, druhé 81 kg. Do toho mám nemocnou štítnou žlázu. Jinak nějaké "komplikace" nejsou zatím kromě nevolností a únavy, ale to může být stejně tak i u hubených. 🙂

martyina
29. zář 2017

@mijga tak já před tehu 96 a v 35 TT 118 kg do práce sem chodila až do poslední chvíle a problém jediný tehu cukrovka léky a pak jsem měla preeklampsii jinak nic a železo sem na konci ještě brala

aronek
29. zář 2017

@mijga první dítko počáteční váha 90kg konečná 121kg druhé dítko 95kg a konečná 116kg třetí dítko 103kg konečná 123kg. Nyní 9 měsíců po porodu 97kg. Všechny těhotenství jsem lítala v práci a kolem dětí, zvířat a baráku. Bez problémů a komplikací. Všechny jsem rodila CS.

medya
29. zář 2017

Tak moje první těhotenství před 107 při porodu 110. Komplikace žádné krom ohromné bolesti zad ale s tím se dá počítat s takovým pupkem. Jinak jsem taky chodila do práce do 6. měsíce. Jezdila jsem na konci do 8. měsíce. Mám ten pupek i v albu. 😂 tak asi jen pozor na cukrovku jinak nic.

clariss11
29. zář 2017

Bála jsem se komplikací a zatím vše ok.Před otehotnenim 104kg ted v 31.tt 107 kg,zvracela jsem do 21.tt,ze začátku migrény.Cukrovku nemám,jen si píchám Clexane,ale to je v souvislosti s prodělaným úrazem,Začíná mi klesat železo,takže na příští kontrole asi dostanu tabletky,v práci jsem skončila tento týden,hlavně kvůli dojíždění autem 100km denně už mě unavovalo.Doufam,že vše bude dobře pokracovat a porod taky zvladneme bez komplikací.... 😉

luciapaja
29. zář 2017

Ahoj, ja pred 116, pri porodu 118,ale hodne jsem omezovala kvuli cukrovce(inzulin 28j) necele 3m po s dietkou na cukr 102. A Tehu bez problemu.

lenkas1982
29. zář 2017

Při výšce 172 cm první těhotenství jsem začínala na 102 kg, rodila s 120 kg. Otěhotnění bez problému, těhotenství taky kromě těh.cholestázy na konci, ale to podle všeho s váhou a životosprávou nesouvisí. Porod taky dobrý, jen porodní asistentky na sále trochu plašily, že na monitoru jsou ozvy slabé a chtěly mi píchat něco na zmírnění kontrakcí. Protože už jsem z dřívějška ale věděla, že je to kvůli množství tuku na břiše, přes který to prostě monitor hůř chytal, rozmluvila jsem jim to. Zotavení po porodu taky v pohodě, ale několik týdnů po porodu mě začaly tak bolet kolena, že jsem se sotva belhala, táhlo se to dlouho. Z řady důvodů jsem si řekla dost, rok po porodu zásadně změnila životosprávu. Teď mám 83 kg, dceři budou 2 roky, v dohledné době se budeme pokoušet o druhé těhotenství.

jaaanaluk
29. zář 2017

Pred tehotenatvin jsem mela 105, otehptnet se mi podarilo skoro hned. V těhotenství jsem zadne problemy nemela a na konci jsem mela o 10 kilo vic.

adusku
29. zář 2017

Rok před těhu jsem se začala líp stravovat, víc hýbat a dala dolu 20kg...Před IvF 116, po dvou stimulacích startovní váha v těhu 123kg.
Nabrala jsem zatim celkem 5 kilo, cítím se skvěle, žádný problémy. Sice ultrazvuky byly trochu komplikovanější, vždy bylo vidět to co bylo třeba 🙂
Teď mě teda trápí zvýšený cukr, ale to může i štíhlé 🙂

kaci11
29. zář 2017

Tak pri prvnim 93 porodni 113,druhe 97 porodni 119. Zadne problemy ani cukrovka,ale u druheho ke konci vysoky krevni tlak.

anakolut
29. zář 2017

Při druhé holčičce jsem začínala se 102 kily a rodila se 105. Zezačátku jsem měla nízko placentu, ale to s váhou nesouvisí. Cukrovku ani vysoký tlak jsem neměla. Porod bezproblémový, rekonvalescence po porodu rovněž. Při prvním porodu byla váha nižší a taky bez problémů. Váha je rizikový faktor, ale není to nejdůležitější. Vůbec bych se toho nebála. Problém spíše bývá přístup a netaktní poznámky doktorů.

mijga
autor
29. zář 2017

Ahoj holky.moc moc všem děkuji za odpověďi,upřímně jsem nečekala tolik odpověďí...
Já mám před otěhotněním 108kg.
Dle vašich komentářů se budu snažit dát aspoň pár kilo dolů.Buď se mě podaří něco zhubnout nebo NE.
Uklidli jste mě a deprese odchází. 😊
Rozhodně budu ráda,když téma nezanikne a rozvinete se.

Kdy měla některá z vás zájem můžeme si klidně psát dál.
Děkuji mnohokrát😘

adusku
29. zář 2017

@mijga
Hlavě se tím neužírej 🙂
Pak nepůjde ani mimčo, ani hubnutí 🙂

stuplakova
29. zář 2017

Já jsem před těhotenstvím měla nějakých 113kg, fotka na profilovce je stará 🙂. Otěhotněla jsem bez problémů, těhotenství bylo úplně v pohodě, na nic si nemůžu stěžovat. Jezdila jsem i na kole, bezpečně a pohodově 🙂 Porod byl sice cs, ale bohužel. A v porodnici jsem nechala asi nějakých 10kg a při kojení hubnu dál, takže je to i fajn dieta. Za těhotenství jsem přibrala asi 3kg 😀

bbubble
29. zář 2017

Tu je celkom obsiahla diskusia, ak sa ti bude chciet citat 🙂 https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/tehotenstvi-xxl-aneb-tehotne-baculky/

mijga
autor
30. zář 2017

@adusku
@stuplakova
Děkuji holky

mijga
autor
30. zář 2017

@bbubble určitě se kouknu děkuji

lenkas1982
30. zář 2017

@mijga Nestresuj se tím, jestli se ti podaří něco zhubnout a kolik. Co ale můžeš udělat, zaměřit se na svou životosprávu, pokud už jsi to neudělala. Dobře se stravovat, cvičit, dostatek spánku, pitný režim, nestresovat se. Životospráva a strava ženy (matky) nejen v těhotenství, ale i dlouho před ním, má vliv na zdraví dítěte. Natož pak stravovací návyky, které dítěti v rodině předáváme. Z toho se nevykecáme. Kdyby kdokoliv tady si chtěl počíst, doporučuju knížky Co vám výživoví poradci neříkají a Projezte se k novému tělu.