Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mohu po skončení MD čerpat řádnou dovolenou?

eviknufik
30. čer 2017

Ahoj holky, asi tu takových diskuzí už bylo mnoho, ale... nyní jsem na RD, která mi končií 14.11.2017 a 15.11. bych měla nastoupit do práce (smlouva na dobu neurčitou). Mám ale nastoupit na MD od 12.10.17 (počítala jsem-li správně, TP je 24.11). Mohu po skončení MD čerpat řádnou dovolenou? Kolik dní by to bylo? 25 máme v práci za rok. Čerpala by se celá nebo jen poměrná část příslušející těm 28 týdnům, co budu na MD? Díky za odpovědi.

eviknufik
autor
30. čer 2017

A ještě jsem se chtěla zeptat jak je to s držením místa? Musí mi zaměstnavatel držet místo, i když jdu už podruhé na MD a následně na RD? nebo mne přiřadí na nejaké jiné místo odpovídající mému platovému zařazení?

fallingstars
30. čer 2017

@eviknufik Tvoje konkrétní místo se drží jen po dobu MD, a řekla bych, že jen po dobu té první...

xpila
30. čer 2017

@eviknufik Držení místa se samozřejmě řetězí, takže klidně i 15 let, když budeš mít 5 dětí po sobě 😀 Jen tvoje "židle" se drží pouze po dobu MD, po dobu RD už jen místo dle pracovní smlouvy (u někoho to je to samé, u někoho ne).
Nárok na dovolenou mít budeš, jak za rok 2107 (ta bude samozřejmě krácená), tak i za rok 2018.

rolniczka
30. čer 2017

Já mám ještě starou dovolenou v zaměstnání mi říkali, že dovolenou si vyberu až po MD a pak teprve můžu nastoupit na RD... já jsem to chtěla proplatit a bála se, že mi propadne 11dnu staré dovolené, ale prý ne nevíte?

eviknufik
autor
30. čer 2017

@xpila tak dovca za rok 2017 bude odpovídat délce md tedy cca za dva měsíce a za rok 2018 to bude plná? Tedy těch 25 dní?

xpila
30. čer 2017

@rolniczka Proplatit dovolenou nelze, pokud ti trvá pracovní poměr. Proplácí se pouze a jen při skončení pracovního poměru. Takže si zažádáš o její čerpání tak, aby ti navazovala na MD a teprve pak budeš na RD. Nic ti nepropadne.

@eviknufik Nebude odpovídat délce MD, ale bude se krátit za předchozí nepřítomnost. Za prvních 100 dní o 1/12 a každých dalších 21 dní opět o 1/12.

eviknufik
autor
30. čer 2017

@xpila ja sú z toho jelen:(. Tak kolik dnů budu v mém případě čerpat za rok 2017 a za rok 2018? Má vliv i to, že před prvni MD jsem narodila cca 3 měsíce a pak šla na rizikovou?

rolniczka
30. čer 2017

@xpila Tak mi to bylo i vysvětleno, ale měla jsem strach kvůli staré dovolené jestli mi ji nemohou zrušit, protože každý říká, že po 6měsici stará dovolená propadá

lenicka2323
12. říj 2018

Dobry den,obracim se na vas s radou ohledne dovolene v praci po materske.Na rodicak mam nastoupit 1.12 ale ucetni rikala at si zazadam o cerpani dovolene tak nevim kdy tedy o rodicak zadat a jak je to s dovolenou kdyz jsem na nesneschopenku nastoupila 24.10.2017 a na materskou 19.5.2018 zda se mi teda pocita i tech 20 dni novych?Ted se akorat bojim aby me teda behem toho cerpani nevyhodily.