Mohu po skončení MD čerpat řádnou dovolenou?

eviknufik
30. čer 2017

Ahoj holky, asi tu takových diskuzí už bylo mnoho, ale... nyní jsem na RD, která mi končií 14.11.2017 a 15.11. bych měla nastoupit do práce (smlouva na dobu neurčitou). Mám ale nastoupit na MD od 12.10.17 (počítala jsem-li správně, TP je 24.11). Mohu po skončení MD čerpat řádnou dovolenou? Kolik dní by to bylo? 25 máme v práci za rok. Čerpala by se celá nebo jen poměrná část příslušející těm 28 týdnům, co budu na MD? Díky za odpovědi.

eviknufik
autor
30. čer 2017

A ještě jsem se chtěla zeptat jak je to s držením místa? Musí mi zaměstnavatel držet místo, i když jdu už podruhé na MD a následně na RD? nebo mne přiřadí na nejaké jiné místo odpovídající mému platovému zařazení?

fallingstars
30. čer 2017

@eviknufik Tvoje konkrétní místo se drží jen po dobu MD, a řekla bych, že jen po dobu té první...

xpila
30. čer 2017

@eviknufik Držení místa se samozřejmě řetězí, takže klidně i 15 let, když budeš mít 5 dětí po sobě 😀 Jen tvoje "židle" se drží pouze po dobu MD, po dobu RD už jen místo dle pracovní smlouvy (u někoho to je to samé, u někoho ne).
Nárok na dovolenou mít budeš, jak za rok 2107 (ta bude samozřejmě krácená), tak i za rok 2018.

rolniczka
30. čer 2017

Já mám ještě starou dovolenou v zaměstnání mi říkali, že dovolenou si vyberu až po MD a pak teprve můžu nastoupit na RD... já jsem to chtěla proplatit a bála se, že mi propadne 11dnu staré dovolené, ale prý ne nevíte?

eviknufik
autor
30. čer 2017

@xpila tak dovca za rok 2017 bude odpovídat délce md tedy cca za dva měsíce a za rok 2018 to bude plná? Tedy těch 25 dní?

xpila
30. čer 2017

@rolniczka Proplatit dovolenou nelze, pokud ti trvá pracovní poměr. Proplácí se pouze a jen při skončení pracovního poměru. Takže si zažádáš o její čerpání tak, aby ti navazovala na MD a teprve pak budeš na RD. Nic ti nepropadne.

@eviknufik Nebude odpovídat délce MD, ale bude se krátit za předchozí nepřítomnost. Za prvních 100 dní o 1/12 a každých dalších 21 dní opět o 1/12.

eviknufik
autor
30. čer 2017

@xpila ja sú z toho jelen:(. Tak kolik dnů budu v mém případě čerpat za rok 2017 a za rok 2018? Má vliv i to, že před prvni MD jsem narodila cca 3 měsíce a pak šla na rizikovou?

rolniczka
30. čer 2017

@xpila Tak mi to bylo i vysvětleno, ale měla jsem strach kvůli staré dovolené jestli mi ji nemohou zrušit, protože každý říká, že po 6měsici stará dovolená propadá

lenicka2323
12. říj 2018

Dobry den,obracim se na vas s radou ohledne dovolene v praci po materske.Na rodicak mam nastoupit 1.12 ale ucetni rikala at si zazadam o cerpani dovolene tak nevim kdy tedy o rodicak zadat a jak je to s dovolenou kdyz jsem na nesneschopenku nastoupila 24.10.2017 a na materskou 19.5.2018 zda se mi teda pocita i tech 20 dni novych?Ted se akorat bojim aby me teda behem toho cerpani nevyhodily.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru