Moje miminko přežilo komplikace po amniocentéze

lucielb
19. čer 2008

Zdravím každého, kdo sem nahlédne, nezačínám toto téma proto, abch od amc odrazovala, ale abch informovala, že i komplikace po odběru se dají vyřešit. Také píši proto, že tenkrát v prosinci 2007 se tady se mnou hádala jedna paní, že je sobecké amc podstoupit atd..... že ona sama by si nechlala mimi i s vrozenou vadou atd...to nebudu rozvádět. No a představte si, že týden na to jsem měla poodběru na mále, tedy spíše mimi. Odběr byl ráno v 7.30. Sám o sobě rychlý, ale dost bolestivý. Amc jsem absolovovala už i při prvním těhu a bylo vše v pohodě, tentokrát údajně byla placenta jinde a vpich tedy byl veden trochu níže pod pupíkem. Po odběru utz miminka bylo v pořádku. Jela jsem domů autem. Lehla jsem si. starší dcerka byla u babičky takže pohoda. Okolo půl čtvrté jsem vstala z gauče a ucítila najednou že ze mě něco vyteklo, i když fakt malinko, že třeb jiná žena na mém místě by to opominula, ale já jsem trochu hypochondr a naštěstí jsem ihned zburcovala manžu a jela na pohotovost, kde tedy po prohlídce mi bylo nešetrně zděleno, že mimi to nezvládne, pokud voda odteče a že asi půjdu na zákrok☹(( neříkali na jaký. Hosúpitalizovali mě na gyndě jako asi ztracený případ... bez jídla bez pití čekající na porážku, hrůza. No ale svitla mi naděje, když za mnou přišel hlavní lékař, s nadějí, že pokud nepropukne infekce a otvor se zahají, klidně prý mimi miho donosit... po té přišel pan primář a dost se snažil problém zakrývat, jelikož odběr proběhl v téže nemocnici, pěkně mě tím naštval jak to chtěl ututlat... do dnes mám 100 chutí mu to vpálit.

somalicats
1. lis 2015

@babanci @stelar Doktor si může vypisovat žádanek kolik chce, pokud na daný zákrok nechci, tak jde žádanka do kamen.

babanci
1. lis 2015

Ano,tak,tak. Jenze jeste existuji taci,co poslechnou bez vlastniho rozumu,protoze to rekl bily plast. Moje dcera se dokonce bala zmenit lekare,respektive rict mu,ze chce jit k jinemu,protoze stavajici cely rok resil jeji bolest zad brufenem. Mela ale rakovinu a za 6 tydnu zemrela. Proto ta moje skepse,co se tyka zdravotni pece vseobecne. Nekde se indikuji vykony nadmiru a jinde se zase fatalne zanedbaji.

madlis
1. lis 2015

Vite proc je ve vyssim veku doporučovaná plodovka? Protoze po 30.roce neúměrně rychle vzrůsta riziko syndromu. Proto radsi ženským doporucujou plodovku, protoze je precejen přesnější nez ultrazvuk..

babanci
1. lis 2015

To,ze se nam muze narodit postizene dite,mame,bohuzel,kazda. Bez rozdilu veku. A ve triceti je zena na materstvi stara? To je dneska tedy kazda druha.

blondynka400
1. lis 2015

@babanci to není úplně pravda, čím je žena starší, tím je i starší vajíčko a tedy jeho genetická informace, tedy pravděpodobnost, že se narodí postižené dítě je vyšší. Tak to bohužel je....
A to že ve 30 je "stará" každá druhá je bohužel fakt, nikdo neříká, že to tak není.

madlis
1. lis 2015

Prave ze ten vek hraje roli, ale to je biologie cloveka a to tu nehodlám přednášet učební látku stredni skoly 🙂
Vy jste proste proti plodovce a to vam nikdo nebere, ale tohle vlákno bylo zalozeno pro ty, ktery plodovku bud podstoupí nebo podstoupili, aby poznali a nezanedbali, ze je neco spatne 🙂

kamino
2. lis 2015

@babanci doporucuji dhldnout na netu Show Jana Krause z 28.10. Host Tonko Mardesic. Muj lekar.

madlis
2. lis 2015

@kamino bomba 🙂 + jsem jeste zkoukla záznam co vystrihali 🙂

kamino
2. lis 2015

@madlis Bohužel má 100% pravdu.. já jsem jasný důkaz ☹ 🙂

madlis
2. lis 2015

@kamino hlavne, ze se zařadilo 🙂 bohuzel dnesni doba takova je ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru