Může lupnutí v zádech poškodit sluch plodu?

adela27
24. srp 2010

obrý den může lupnutí (jakoby přeskočení obratle) v zádech (bederní část - kostrč) nějak poškodit plod – myslím sluchově? Začínám 20 tt a když ležím a otáčím se na bok - někdy i při vstávání, lupne tam, jakoby přeskočí obratel, udělá to nepříjemný a dost hasitý zvuk. Bojím se, zda to pro plod uvnitř je tak hlasitý zvuk, aby mu to poškodilo sluch. Snažím se cvičit, ale zatím to nemá žádný účinek ☹ Děkuji za pomoc Adéla27

estrellita
24. srp 2010

@adela27 ja si myslim, ze se zbytecne bojis. lupnuti v zadech by nemelo nijak ovlivnit sluch ditete. 🙂 vem si, ze jen jizda tramvaji, nebo kdyz kolem tebe projede motorka, hlasita hudba atd. je mnohem narocnejsi na decibely, nez nejake lupnuti v zadech. a dite v brise slycha z tveho tela hodne zvuku - buseni srdce, pracovani strev, takovy zvuk ššššš z proudění krve................ opravdu se neboj 🙂

adela27
autor
24. srp 2010

děkuji, já se teď bojím úplně všeho totiž. Je to hodně hlasité a ještě v úrovni dělohy, tak asi proto to tolik řeším. Doufám, že jen zbytečně panikařím 😅

estrellita
24. srp 2010

@adela27 nepanikar 🙂 pust miminku nejakou hezkou hudbu a bud v klidu 🙂

ygreen
24. srp 2010

@adela27 učitě panikaříš zbytečně😅 víš jak ti v břiše řvou střeva 😉 a mimi to poslouchá každý den a je naprosto spokojené 🙂

mispulka22
24. srp 2010

@adela27 Když jsem byla těhotná, prasnkul kousek ode mě balónek....rána jako blázen a taky mě napadlo, jestli to nemohlo poškodit sluch miminku. Ale slyší výborně, takže žádný strachy 🙂.

muriella
24. srp 2010

@adela27 neboj se, je chráněno plodovou vodou, určitě mu to nevadí...já byla v osmém měsíci na koncertě-samozřejmě že ne v kotli a malý má naprosto výborný sluch, občas mám pocit, že stoprocentní..bohužel ho probudí skoro všechno 😝 a holky mají pravdu, ani si to člověk neuvědomí ale taková hromadná doprava dělá venku ještě větší bordel než tvoje záda, věř tomu 😉

adela27
autor
24. srp 2010

Děkuji moc holky, jste moc hodné 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru