My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂
Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂
Stručné shrnutí
- Po IVF/ICSI se v diskusi běžně uváděly ranní nevolnosti, zvýšená únava, citlivá prsa a potřeba jíst často (někdo uváděl každé 2 hodiny).
- Zácpa a nadýmání v prvním trimestru byly řešeny domácími prostředky: kompot ze švestek, vařený hovězí vývar, zvýšený příjem ovoce a vlákniny, Activia a na plynatost Espumisan.
- Praktické kroky po pozitivním testu zahrnují krevní β‑hCG v laboratoři (v diskusi uvedeno 210 Kč a výsledek často po obědě), ultrazvuk pro potvrzení srdeční činnosti (příklad v diskuzi: 1,92 cm v 8+5 podle UTZ) a vystavení těhotenské průkazky u gynekologa.
Nejčastější otázky
Q: Jaké příznaky těhotenství se typicky objevují po IVF/ICSI?
A: V diskuzi byly nejčastěji jmenovány ranní nevolnosti, nucení jíst častěji (někdo uváděl každé 2 hodiny), zvracení v akutních případech, bolavá prsa a celková únava.
Q: Jak rychle a za kolik jsou výsledky krevního těhotenského testu v laboratoři?
A: V jedné zmínce laboratorní test stál 210 Kč a pokud žena přišla ráno, výsledek byl dostupný po obědě; v jiných případech laboratoře posílaly výsledek do 2 hodin nebo až následující den podle provozu.
Q: Jaké domácí prostředky pomáhají proti zácpě v těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovaly švestky nebo švestkový kompot, vařený hovězí vývar, zvýšený přísun ovoce a celozrnných potravin, Activia a dostatek tekutin; na plynatost byl používán Espumisan.
Q: Kde účastnice diskuse řešily reprodukční léčbu a k jakým specialistům jezdily?
A: Některé diskutující zmiňovaly dojíždění do ReproFitu v Brně k MUDr. Macháčovi a další zmiňovaly konzultace na fakultní nemocnici (FN v Olomouci).
Q: Jaké léky a pomůcky se v souvislosti s IVF a těhotenstvím zmiňovaly?
A: V textu se objevily názvy Espumisan, Pregnyl, glostík (zmíněn jako lék užívaný 3.–7. den cyklu), dále Ibalgin (užití při migréně), a také zmínky o přípravě léků v Genettu.
Q: Jaká je praxe ohledně počtu přenášených embryí a šance na dvojčata po asistované reprodukci?
A: V diskuzi jedna účastnice uváděla, že po umělém oplodnění je podle ní 50% šance na dvojčata; v diskusi se také popisovalo, že přenesení dvou embryí zvyšuje pravděpodobnost dvojčat.
Závěry z diskuze
Shoda
- Zácpa a nadýmání jsou v prvním trimestru běžné a ženy hledají dietní úpravy a prostředky jako švestkový kompot, vlákninu a dostatek vody.
- Ultrazvuk s potvrzením srdeční činnosti je v raném těhotenství považován za uklidňující vyšetření.
- Výsledky krevního těhotenského testu závisí na laboratoři; v diskusi byl uveden příklad 210 Kč a dostupnosti výsledku v den odběru.
Sporné názory
- Domácí porod versus porod v nemocnici: někteří zmiňovali domácí porody (v Nizozemsku), jiní považují domácí porod bez lékaře za riziko.
- Látkové pleny versus jednorázové: některé diskutující preferují jednorázové pleny kvůli praktičnosti, jiné hájily látkové pleny z ekologických či ekonomických důvodů.
- Přenos dvou embryí versus jedno embryo: někteří podporují přenos dvou embryí kvůli vyšší šanci na úspěch, jiní varovali před riziky těhotenství dvojčat.
Otevřené otázky
- Jaký stimulovací protokol je pro konkrétní pacientku optimální (minimální stimulace versus plná stimulace) a kdy je vhodné jít na další cyklus po neúspěchu?
- Jaká je skutečná statistická pravděpodobnost dvojčat po různých protokolech asistované reprodukce v konkrétních centrech?
Zmíněné značky a firmy
Reprofit, MUDr. Macháč, Genettu, H&M, Bebeto Vulcano, Modrý koník, Family Frost, Billa, FN v Olomouci
Zmíněné produkty a metody
IVF, ICSI, IUI, hatching, minimální stimulace ("minimálky"), embryo transfer (ET), glostík, Pregnyl, Espumisan, Ibalgin, Activia, látkové pleny, jednorázové (papírové) pleny, koupele a masáže hráze
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Praha, Holandsko, FN v Olomouci, Reprofit, MUDr. Macháč
no jako u nas ..ja rikam manzovi co s eporad divis jakej mam pupek,kdyz my oba dva nejsme zadny trpaslici 😀 a to se jeste divil jakyho ma malyho velkyho pindu 😀 Ja sem se zase musela ujistit,ze je to kluk 🙂 dr mi ukazal pindu i koulicky a rikal, ze z tohohle uz asi holku neudelame tak jsem se smala a rikam tak to jsem moc rada 🙂
Já nechci, ale přítel chce,jenže on je pletka-nevydrží to nikomu neříct-tak uvidíme🙂 Když se to dozvím, tak vám na koníkovi to řeknu-ale jinak rodině a přátelům nee🙂Jsem zvědavá, jestli to ten můj prdola nevyprdolí🙂
Proč ne?předtucha je dobrá věc..já tak cítím kluka🙂) A jestli to bude holka-tak budu fakt překvapená🙂))
Holky,tak se mějte krásně, hezký víkend, peci ty se opatruj a suzy ty odpočívej-žádné okna,jasné? 😉 papa
peci uricite pako nejsi..ja jsem tak nejak od zacatku tusila ,ze tam mam dva kluky no a jeden tam fakt je 🙂
pajku pochválit nemůžu, protože tam nemá fotečku, ale suzzi-tobě to tak sluší, jsi fakt krásná ženskí a to těhotenství to mooooooooc sluší 🙂
Je fakt,ze pri holkach mi vubec nedrzeli vlasy a ted je mam takovy husty a pevny ,asi na tom neco bude,ze holky berou krasu 🙂 😀
suzzi-protože mě to vždycky znervoznovalo a byla jsem opravdu nesvá, tak jsem se domluvila, že dojdu rovnou na krev, tak jdu 7.6. na odběry
a děkovat nemáš zač, když to někomu sluší, tak ho ráda pochvalím 🙂
Tak to delas dobre s tou krvi, budes mit tak jistotu 🙂 ja musela testovat tu moznost jsem nemela jit na krev.Nikdy nezapomenu jakyho jsme s manzou dostali krasnyho Mikulase 🙂
Peci mas facebook?
No peci vsak jsem to tu dnes psala ty jeho poznamky jaky mam velky bricho 🙂 ale on je desne rad...vis svoje vlastni deti skoro nevidi kaslou na nej coz je smutny...tak se na tohohle prdolu uplne trese a rika mi,ze mu budu taky odstrikavat mliko,ze chce taky krmit a ne jenom ja 😀
suzzi já při každém testu opravdu měla srdce až v hlavě, říkala jsem si, to nemůžu přežít a ruka se mi třásla tak, že jsem se nemohla do te skleničky trefit......to už nechci zažívat
To je skoda my jsme s holkama v kontaktu i na FB ,tak s tim budes muset neco udelat 😉
to je krásné no tak si dovedeš představit, jak je natěšený můj chlap, když svoje vlastní děti nemá, už kvůli něj se modlím, aby to vyšlo...
ja uplne se vracim zpatky s tim testovanim jsem to mela presne tak....ale clovek se boji pri testu ,pak zjistis,ze je pozitivni a pak se clovek strachuje skoro cele tehu 🙂 je to boj.
No tak to je jasny,ze kdyz deti nema ,tak mu je chces dat...ale ja vim,ze to ted vyjde urcite 😉
Peci jdu se na chvili projit uz me boli za tim PC zada ...preji ti krasny vikend a hlad pekne pupicek 😵 a zaloz si ten FB 😉 paaa
A nezapomen,ze na tebe myslim a drzim vse co mam 😵
a ještě, když vidíš, jak se chová k mojím a dal by jim první poslední, opravdu je má moc rád a mají spolu hezký vztah, tak to si říkáš, že si moc zaslouží mít svoje vlastní....
suzzi-tobě taky a opatruj to sluníčko v bříšk a dávej na něj pozor, taky na vás myslím 🙂 pa,pa
jo tak tohle jsem si rikala ja...kdyz jsem mohla mit s prominutim 3 deti s idiotem ,ktery si jich ani nevazil proc bych nemohla dat jedno jemu ,kdyz se k holkam chova tak hezky 🙂

suzzi, já ho jedla poprvé a bylo mi tak zle, že jsem si nemohla ani vyčistit zuby a to bylo všechno z toho.....a já myslela, jaké nemám těhu příznaky a prd