Na UTZ není miminko vidět - je to díky pozdější ovulaci?

sidbhi
12. bře 2014

Ahoj, jsem teď ve stresu a ráda bych znala názor někoho dalšího. Poslední MS jsem měla od 29.1.2014, jsem tedy dnes 6+0. Hcg mi měřili po týdnech 46, pak 2753, pak 25000. Dle lékařky roste krásně. Gestační váček také roste. Ovšem na první kontrole lékař v děloze viděl jen vysokou sliznici, následně lékařka viděla podlouhlý gestační váček, poté viděla oválný pěkný gestační váček, ale nenašla miminko. Řekla mi něco v tom smyslu že ať přijdu za 14 dní, že tomu "zkusíme dát ještě šanci" - to jsem byla 5+3. Opravdu už v 5+3 musí být vidět miminko ve váčku? Volala jsem své gynekoložce kterou mám jinde a nechala se vyšetřit i od ní a ona mi řekla, že jí těhu připadá mladší než by teoreticky mohlo být a že je taky možné, že se nevyvíjí. Jsem úplně ve stresu a je mi z toho těžko. Přitom mi na prvním vyšetření řekli že podle rychlosti nárustu hcg by to mohly být dvojčátka. U druhého těhu jsem byla na vyčištění, taky mi řekli že se mimi asi nevyvíjí ale na začátku třetího měsíce na vyšetření před vyčištěním miminko žilo, přesto jsem na vyčištění byla. Není možné, že mám prostě jen o hodně později ovulaci a že jsou tak miminka mladší než podle lékařských tabulek?? Nebo že mi jedna MS vynechala a otěhotněla jsem až z další a oni to počítají od té první? Jsem zoufalá, prosím poraďte. Moc děkuji.

nonnni
12. bře 2014

Dulezite je, kdy ti namerili tech 46hcg. Teoreticky bys opozdenou ovulaci mit mozhla, ale kdyz pises, ze jsi dnes 6+0 a 5+3 jsi byla na KO, takze v sobotu a navic, ze hodnoty jsou po tydnech, takze min 2 tydny nazpet, to jsi na 22.2. coz od 29.1. do 22.2., abys odovulovala a uz mela positivni test, tak ovulace byla spis ukazkove uprostred, ne-li drive.

V 5+3 by plod mel byt videt, ale otazka je, zda mela dobry UTZ+bylas dobre natocena...no mas to tak 50 na 50, drzzim palce...

Ale nechapu, proc jsi byla na vycisteni, kdyz zjistili, z miminko zilo...

andrejkonellis
13. bře 2014

No, ja mela posledni ms 31.1.; ovu by meka byt nekdy v pulce unora, s manzelem jsme se neuhlidali 23 a 24. unora a bum, jsem taky tehu 😀 mimi je malinkaty a teprve vcera jsme videli na utrz. Malinkatou tecku - gestacni vacek.... Dr. Rikal, ze je to klasicky pripad pozdni ovulace a tim padem je mimi o vic nez tyden mladsi nez by melo byt 😀 nebooooj, a tes se 😀 😀 😀

netanel
13. bře 2014

Ahoj holky, a mely jste uz pozitivni testy, nebo vam to merili z krve? ja mela posledni ms 1.2. a do dneska nemam ani ms, ani pozitivni test a jsem z toho taky na mrtvici.🙂

natureboy
13. bře 2014

Ahoj, bud trpělivá, já teď čekám na to stejné, v 5+3 mi viděla pouze váček a nic uvnitř, říkala že tomu dáme ještě 3 týdny, to už by mohlo být srdíčko 🙂 Podle toho co říkala,jsem pochopila že jedná o pozdější ovulaci... Ale krev mi nebrali...

katerinap1978
13. bře 2014

Ahoj. Zrovna včera jsem byla u svého Dr. a opět (již potřetí) mi dle UTZ posunul věk těhotenství o týden. Předchozí dvě těhu jsem měla mladší dokonce o celé dva týdny!!! Dívali jsme se do starých papírů. Obě ta těhotenství dopadla dobře - dnes jsou z těch malých teček na UTZ školačky 🙂
Takže možné je vše, jak vidno. Drž se, myslím na Tebe.

sidbhi
autor
13. bře 2014

Děkuji moc za vaše zkušenosti. Zítra mám jít zase na ultrazvuk a bojím se aby už bylo mimi vidět, jinak mě čeká další týden ve stresu. Všem vám ostatním přeji ať to i s vašimi miminky dopadne dobře tak jako věřím že i s mým (i).

kifsepixam
13. bře 2014

@sidbhi Taky jsem teď v 5+3 měla jen prázdný váček a v minulém těhu (ukončené v 21. týdnu - nebilo srdíčko), taky v 5+3 nic nebylo a prý je to normální, takže se nebojme bude to dobrý!

sidbhi
autor
13. bře 2014

@kifsepixam já dám zítra.vědět, snad to.bude v pořádku
Ve 21.týdnu, to je tedy moc smutné. To je mi líto. Teď už to určitě vyjde, moc ti to přeju a já si to také moc přeju aby to bylo všechno fajn. Kdy máš kontrolu?

kifsepixam
13. bře 2014

@sidbhi Mám kontrolu až 25.3, ale zítra jdu výjimečně taky, trochu špiním, takže mi asi dr. předepíše utrogestan, po své zkušenosti se hrozně bojím. Taky dám tedy zítra vědět. Drž se. Musí být dobře u nás obou!

kifsepixam
14. bře 2014

@sidbhi Tak co? U mě dobrý není tam hematom ani nic, miminečko trochu povyrostlo, už tam je gestační váček se žloutkovým a nepatrná tečka. Jen pro jistotu mám předepsaný uterogestan.
Držím pěsti tobě.

sidbhi
autor
29. bře 2014

@kifsepixam přeji krásný den, omlouvám se za pozdní reakce ale stěhovali jsme se a tak vůbec nebyl čas a ani připojení k internetu v počítači teď nemáme, pouze na telefonu. Jsem ráda za tvé dobré zprávy, i u nás je vše.skvělé, miminko krásné roste a srdíčko mu tluče už víc jak 14 dní, jeden doktor mimi neviděl a druhý za 4 dny i se srdickem krásné mimi. Jsem moc šťastná. Přeji stesticko do dalších mesicu

kifsepixam
29. bře 2014

@sidbhi Mám velikou radost, jen tak dál!!!Drž se!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru