Neschopenku mám od obvoďáka, chci ji od gynekoložky

pavla20
14. srp 2014

Ahoj,prosím vás..mám takový dotaz...Jsem od začátku těhotenství na neschopence kvůli nevolnostem..jenže jí mám psanou od obvodáka a nevím jak to mám udělat aby mi jí mohla napsat na gyndě..abych mohla mít nějaké vycházky...je to celkem na prd byt doma když je mi zrovna dobře...je mi třeba 2 dny zle a pak je mi zas na pár dní dobře..neumím vtom chodit..prosím o radu..Děkuji..🙂

kikimaruska
14. srp 2014

Jedině nechat ukončit u obvodního a ihned nechat napsat gynekologem. Podle zákona máš ale stejně nárok max.na 6 hodin vycházek za den. Někdo je napíše vcelku, ale zpravidla si je můžeš i rozdělit na dvakrát. Já třeba měla ráno 1/2 hodinky kvuli školce/škole staršího syna a zbývajících 5,5 hodiny od odpoledne do večera. Neomezené vycházky byly jen dříve a pouze některé dr.je psali (i s prvním synem se měla před lety jen 6 hod)...

bledul
14. srp 2014

Ahoj, já to měla stejně. Nakonec mi gynekoložka řekla, že si mě převezme. Šlo jen o předání papírů a bylo to 🙂

cell
14. srp 2014

Vždyť tu PN může obvodní vést dál, nebo se domluvte, ať ji převede na gynekologa, to není problém. Vycházky Ti mohou napsat oba dva, o neomezené vycházky se musí požádat posudkový lékař příslušné soc. zprávy

elennka
14. srp 2014

PN se neukončuje, ale převede se z jedné odbornosti na druhou- přepíše se v jedné kolonce oš. lékař a převzetí do péče.
jinak vycházky max, 6 h denně, jak psaly holky

arnettacek
15. srp 2014

Me gynekolog napsal papir o predani do pece. Byla jsem totiz v PN u obvodni lekarky. Lekarka predala papiry a neschopenku si prevzal gynekolog 🙂
Jo jinak natok mas na 6 hodin, jak pisi devcata! Ptala jsem se i na ty neomezene. Davaji se vsak k posudkovemu lekari a vetsinou se musi jednat o psychicky problem. Kdy je lehce dokazatelne, ze vzhledem k nemoci vychazky jsou k nicemu, jelikoz kdyz je pacient ve spatnem stavu, tak je ani nemuze vyuzit. Tak temto pacientum se pisi neomezene. My jako tehotne nemame narok! Jsem doma s vychazkami jiz od ledna a teprve v pondeli jdu na msterskou 🙂
Byla to dlouha doba, kdy jsem hlidala hodiny. Ja totiz kontrolu mela!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru