Nespavost v těhotenství. Měl to někdo?

betuse
17. únor 2012

Ahoj holky, moc prosím za rady či zkušenosti. Jsem v 7 tt těhotenství a už asi 10 dní jsem se nevyspala. Ať jsem sebe víc unavená , ne a ne usnout , a když už tak jsem za hoďku vzhůru, budím se 10x za noc a to každý den. Ráno brzy vstávám do práce a tam jsem poté k nepoužití. Měl to také někdo? Díky.

takyja
17. únor 2012

Já poslední dva měsíce těhotenství a nepomohlo nic... 😒

betuse
autor
17. únor 2012

díky ,já už začínám být hotová, vím že léky nemůžu, ale co třeba nějaké čaje nebo tak? Zkoušela jsem mléko s medem a to nic..... 😒 Snad to nebude dlouho trvat....

vanule
17. únor 2012

@betuse přidavám se...s usnutím nemám problém, ale v noci se probudím a pak čumím do tmy i několik hodin, ráno jsem unavená,ale nevím co by pomohlo 😒

betuse
autor
17. únor 2012

@vanule jó je to pak docela beznaděj

basimka
17. únor 2012

@betuse v zaciatkoch som bola strasne unavena a spala som kazdu volnu chvilku ale asi od 25tt som cez den nepouzitelna,, v noci sa prechadzam po byte od bolesti zaludka a ked ma neboli zaludok tak ma mala tak kope ze zas nespim,, je to unavne ,ale uz to nejak vydrzim...
prajem ti aby ti coskoro presla nespavost lebo bude aj horsie 🙂

zdeniii
17. únor 2012

Nebooj určitě se to zlepší a pak zase zhorší 🙂 páč budeš chodit v noci na záchod atd. Holt tělo trénuje na příhod miminka že se nevyspíš 🙂)

betuse
autor
17. únor 2012

myslíte , že můžu meduňkový čaj?

werunqa
17. únor 2012

ahoj, taky mam problemy se spanim 🙄 ..teda v I. trim jsem spala jako zabita.. 😉 za to tedka je to hruza.. 😖

vanule
18. únor 2012

dnes od 4h bylo po spaní, je to pěkný děs, chvíli jsme to zkoušela a když nic, tak jsem vstala a udělala věci, které bych normálně dělala ráno a né v noci......nej (horší/lepší) je na tom to, že se zatím necítím unavená, být po flámu tak jsem KO 😒

majinka1981
18. únor 2012

Já ted začala konečně v klidu spát. Ale měla jsem to spíš z nervů. Nemohla jsem usnout nebo se v noci budila, bála jsem se, že třeba výsledky z vyšetření budou špatné a pak jsem z toho nemohla usnout. Ale ted už mám klídek a zase spokojeně spinkám 🙂

yesu
18. únor 2012

Holky taky blbě spím.....minimálně jednou za noc jdu na záchod a pak třeba hodinu u dvě čumím do zdi a převaluju se než usnu!!!!!!

marketnieuw
18. únor 2012

@betuse pardon, ale otazka Mate to nekdo? me opravdu pobavila 😅 .... myslim, ze v urcite fazi to ma asi tak 99% tehotnych...
s rostoucim briskem bude hur 😀

betuse
autor
18. únor 2012

@marketnieuw já vím že s rostoucím bříškem to lepší nebude,ba naopak jen mě udivilo a zajímalo, že to je takhle brzy 😒

salomee
18. únor 2012

🙂 Ahoj všeci, já bych aji spala celou noc, a taky prakticky spím, nebýt toho, že mě vzbudí, jak se obracím - různé všelijaké ty bolesti, nepohodlí kvůli břichu... ale zatím jinak dobré. Na WC v noci nemusím, přes den často, i s pár kapkama😀, ale v noci nějak ne.

camelinka
18. únor 2012

jojo do pulky tehu sem byvala skoro kazdy den od 4 vzhuru a od druhy pulky se mi spalo jeste hur kvuli paleni zahy a velkymu pupku 😅

kosticka32
18. únor 2012

Ahoj holky já nemůžu spát tento poslední měsíc ☹ a že bych to potřebovala,načerpat ještě něco 🙂

nikollita
18. únor 2012

@betuse mě se to stávalo od otěhotnění do cca 10.týdne. Teď bych zase spala pořád. Např. dneska jsem ráno vstala o půl osmé, posnídala a šla zase spát cca od 10-13.30 🙂 a teď v 21.h. mě to zas bere 😀

betuse
autor
18. únor 2012

@nikollita jé tak doufám že to budu mít podobně 😉 ale dýl nevydržím , za těch 14 dní už jsem fakt vyřízená , ale zřejmě hormony dělají své a ještě s dvojčátky....
Asi jsem blbě formulovala otázku, vím že po polovině těhu si tím asi procházi většina, mě spíš právě zajímal ten začátek těhu a případně, co by mohlo pomoci. 🙂

lajla
18. únor 2012

jj od zacatku a moc se to nelepsi..tedy spise si myslim, ze uz se to nezlepsi 😝

svoba
18. únor 2012

v prvním trimestru ano. spala jsem hodně špatně ☹

betuse
autor
18. únor 2012

@lajla to klobouk dolů jak to vše zvládáš ještě se dvěmi princeznami 🙂

barbulinka1
18. únor 2012

ahojka, mě to taky trápilo ze začátku těhotentví, spala jsem 4 hodiny a stačilo...pak se to trochu zlepšilo ale pořád to není uplný vyspání :( stačí 6-7 hodin a jsem "prý vyspalá a stačí" 😀 takže tréninnk na miminko 🙂

nikollita
18. únor 2012

@betuse co si vzpomínám, tak mě nepomáhalo nic, ale to bude asi tím, že jsem věděla, že to způsobuje těhu a hormony, tak jsem doufala, že to samo přejde a přešlo.
V tom začátku to bylo šílené, chodívala jsem spát mezi půlnocí a druhou ranní a obvykle procitala kolem 6 ranní 😖 Navíc jsem měla docela noční můry (a taky se mi zdálo, že menstruuju 😒 🤐 no prostě hrůza
Začalo to ještě než jsem měla pozit. těhu test a s nástupem nevolností ta nespavost lehce odcházela. Teď mám pořád děsné nevolnosti, ale zase furt spím 🙂 To bude asi pořád něco 🙂 (aspoň nepřibírám 😀

betuse
autor
18. únor 2012

@nikollita tak to taky nic příjemnýho, jó každá má něco, já zkoušela včera mléko s banánem ale nic 😅 a už teď vím, že dnes zas budu hlouho koukat do stropu......ale to půjde, když je zítra neděle horší až budu v 5 vstávat do práce 😒

nikollita
18. únor 2012

@betuse teď si zas užívám spánku a říkám si, že se už potom NIKKKDYYY nevyspím 😀

betuse
autor
18. únor 2012

@nikollita to máš pravdu, po porodu bude dlouhý spánek vzácnost, i když třeba budem mít hodně spavá miminka 😉 no snad mě to nespaní taky brzy opustí a do září si ho ještě užiju...... 🙂

nikollita
18. únor 2012

@betuse určitě neboj, to se "zlomí" 🙂
Předpokládám, že na rodičovské se taky nevyspím, pak vstávat s dětmi do školky, školy, do práce a v důchodu zas nebudem moci spát 😀 Tak užívejme spánku v prvním těhotenství, v tom druhém těhu zas vstávat k prvnímu dítěti 😀 tak to už nic 🙂

monulkab
18. únor 2012

já měla to samé, tuším to začalo kolem 8.mého měsíce, nemohla jsem usnout, nebo ještě hůř, usla jsem ale třeba za hodinu jsem se vzbudila a pak jsem několik hodin nemohla zabrat, byla jsem ale na PN takže jsem to dospávala odpoledne. Nepomohlo mi bohužel vůbec nic, ale zkus se zeptat v lékárně jestli na to nejsou homeopatika, ty bys mohla.

sunnymood
19. únor 2012

jee koukám, že někdo má to samé...já se od ledna pořádně nevyspala..přes den mi tečou slzy jak si zívám, jen lehnu, tak nic...nebo se hned budím, všechno mě bolí, tu tlačí kyčel, tu ruka odkrvená, o prsou nemluvím...jsem úplně některé noci vyšťavená, podrážděná..strašně se mi zostřil sluch - slyším tikat hodinky, cítím kávu v pressovači ..no prostě na zabití😀 hele já zkusila vše-vyvětrat, teplou sprchu, teplé mléko, heřmánkový čaj..njradši bych si dala panáka 😀
některý den je to lepší, někdy prostě padám..takže chodím do postele hned, jak se mi chce spát, třeba jen na chvíli...
😉

zuzanka26
5. dub 2012

Ahoj holky,

já mám sama o sobě blbý spaní, ale te´d si to taky užívám. buď nemůžu ( už te´d!) najít polohu co mi vyhovuje, nebo mě bolí hlava a hlavně, dcera mi dost často stoná a nejvíc tak, že prokašle celé noci, takže si to těhu fakt užívám. Jsem z toho celkem špatná, vždy se bojím, jaký dopad ta moje únava může mít na miminko. Stále doufám, že žádný, že ho tím neohrozím. 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru