Očkování proti černému kašli v těhotenství

sarivojvodova
23. pro 2015

Ahoj holky, právě jsem se dozvěděla, že ministerstvo podává návrh o tom, aby těhotné ženy byli povinně očkovány proti černému kašli. Důvodem je, že nakažených žen přibývá o desítky tisíc. Argumentují tím, že děti se mohou očkovat až v 9t narození, takže je lepší, když by se očkovalo už v těhu a látky se dostali do mléka a placenty. Co si o tom myslíte? 😉 Já jsem pro a nezajímají mě tady urážky a nadávky, zajímají mě jen slušné názory ať už jsou pro a nebo proti.

ssandy
24. pro 2015

@dita1979 h
@sarivojvodova od nestovic me odrazovali u kdyz jsem tehotna nebyla, ale tetanovku bych si propadnout nenechala.Uz jsem mela slabe protilatky a bylo to 3.tehotenstvi hned za sebou, tak jsem nechtela dal cekat.Takhle stacilo preockovat a ne ockovat 3x.Navic, kdybych mela nejaky uraz, tak mi to v nemocnici pichnou tak jako tak.Cernej kasel k tomu byl navic a jsem za to rada, dneska je to dost riziko.Zadnou reakci jsem nemela, ale to nikdo dopredu nevi.Dost me mrzi, ze mala nebyla indikovana na TBC, ted budu muset sehnat vakcinu, protoze tohle urcite ockovat chci.Jestli bude litat po svete jako ja nebo ani nemusi, vsak to sem muze domigrovat, tak se to hodi.

obyvatelka
25. pro 2015

Přijde mi to jenom jako způsob naší vlády, jak natlačit víc matek do očkování dětí. Poslední dobou se začíná dost ukazovat, že očkování nefunguje tak, jak bylo prezentováno, navíc je v něm plno látek, o kterých se neví, co udělají s tělem člověka. Povinné nebo ne, očkovat bych se nenechala ani za nic ☹ Vláda jenom využívá strachy nastávajících mamin o jejich děti, toť vše. Těhotným se zakazují i kapky do nosu a pak najednou přijdou s tím, že píchnout do nich tunu látek je naprosto v pořádku???? opravdu nerozumím, co za inteligenty v té vládě sedí :-P asi dostali tučnou obálku od farma firem, že o něčem takovém vůbec uvažují :-P

sarivojvodova
autor
27. pro 2015

Děkuji všem za názory 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru