OGTT jinak než s glukozovým roztokem

dash1
11. led 2019

Dobry den, zjistila jsem z ruznych clanku, ze v pripade zvraceni nektera odberova pracoviste doporucuji matkam, aby namisto glukozoveho roztoku snedli nejaky konkretni rohlik a vypily caj.
Rada bych nasla pracoviste v Praze, ktere testy takto provadi, poradite, prosim? Zkousela jsem Vinohradskou a jeste jednu soukromou kliniku a zatim bez uspechu.
Dekuji

ajdamajda
11. led 2019

Byla jsem na testu poprvé klasicky . Podruhé vůbec ne a teď jen pro sychr a to odběr glykemie nalacno od gyndare . Bez dalších odběru 🙂

olga_
11. led 2019

@dash1 To by stejně vedlo ke zkresleným výsledkům. To už líp ty krevní testy. O tom, jak má test vypadat, si můžeš podrobně přečíst tady: https://www.tehotenskacukrovka.cz/
Je to web, který spravují lékaři od Apolináře a snaží se testy napříč republikou sjednotit a vymýtit přesně takový typ laboratoří, který hledáš. 🙂

zuzekk
12. led 2019

@olga_ tak snad se jim mýcení nepodaří.

j.a.n.i
12. led 2019

@olga_ No, i u toho Apolinare sami pisi, ze pokud nekdo roztok vyhodi, tak je možné udelat ten test s rohlikem...

elencze
12. led 2019

Test s rohlíkem je velmi nepřesný, to už bych test rovnou odmítla a nechala si jen zjistit glykemii ze žilní krve nalačno.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru