Placenta nízko. Máte zkušenost?

berunkab
13. zář 2011

Prosím o radu, včera jsem byla na prohlídce a doktorka mi řekla, že mám moc nízko placentu. Ve 20. týdnu to prý ještě nic neznamená. Jen mě chce za 2 týdny opět vidět, zda se už zvedá. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Moc díky!!!!!!

miatia
22. bře 2012

@rejocka No jako teď jsem se dozvěděla, že ten kočárek musí kamarádka už prodat, potřebuje penízky 😒 měl stát 5.500,- sporťák + korba. Ach jo to je škoda, to mě mrzí ☹ no nic budem muset zajet do polska tam určitě seženem co potřebujem 🙂 To moc gratuluju, že jsi dopadla na genetice tak dobře 😉 jo no máš pravdu člověk se pořád k vůli něčemu bojí 😒 Ale teď co mrňousek kopinká je to lepší cítím se jistější 🙂 No myslím, že už ty pohyby cítím silněji, dokonce jsem dnes řekla miláčkovi, aby si sáhnul jestli něco ucítí a on nadšeně přikyvoval, že cítí mimíska jak se hemží 😀 To věřím, že se též moc těšíš až se drobeček začne vrtět 🙂 brzičko se dočkáš 😉

rejocka
26. bře 2012

@miatia ahoj no dlho som sa neozvala,predtav si,že už aj ja som chorá,včera sme mali tú manželovu oslavku,tam ešte nič a potom začalo hrdlo,tak som si len tak zmerala teplotu-37,5,potom 38,v noci ma triaslo 😠 no dnes už teplota len tak okolo 37,a uči ma bolia od hrdla,tak som volala gynek aj obvodnej,tak paralen sa môže kludne nad 38,5,bioparox a kloktat slanu vodu,veľa piť cajík,med citron,takže už som prečajovaná 😉a ešte homeogen9 sa môže,tak uvidíme a Ty čo nové?

miatia
26. bře 2012

@rejocka jejda tak to je hodně nepříjemné a snad to i brzičko odezní budu na tebe myslet 🙂 U mě vše při starém jen jsem teď začala více řešit ten kočárek. Rozšířila jsem výběr i na Tako Warrior a Firkon Verano Long 🙂 😉
http://www.batolatko.cz/kocarek-firkon-verano-l...
http://www.kocarky-tako.cz/kocarky/kocarky-warr...
To ti posílám pro představu 😀 oba se zdají dobré a přečetla jsem si o nich v celku kladné recenze 😉 Ta cena je taky celkem v normě tak že uvidíme, uvidíme 🙂

rejocka
26. bře 2012

@miatia ja som ešte taký riflový kočík nevidela-zaujímavý je 🙂 aj cena dobrá aj tvar sympatický,aj ten červený je pekný,len keď už bol na športový či by nebol veľmi háklivý,taký bledý 🙂 a vy kedy budete kupovať,objednávať?

miatia
26. bře 2012

@rejocka taky mě zaujal ten riflový 😀 ale šla bych nejspíš do nějaké jiné barvičky to bylo jen, aby sis mohla představit jak vypadá 😉 No to ještě nevíme zatím mám pořád nějak pocit, že s nakupováním i objednáváním je času dost možná tak za 2 nebo 3 měsíce už to bude asi aktuálnější 🙂 ale to už musíme být rozhodnutí, který vyhraje 😅

rejocka
26. bře 2012

@miatia a ked pôjdeš na tú stranku kde je riflový tak tam je aj ten náš CAPTIVA-čierno-bielo-červený čo naň hovoríš? 😉

miatia
26. bře 2012

@rejocka No je moc hezká musela bych pročenichat nějaké recenze, abych si dokázala udělat celkový obrázek, ale na pohled vypadá dobře 😉

rejocka
31. bře 2012

@miatia ahoj ako sa cítiš?Ty ideš skôr k dr ako ja tak daj potom vediet,čo nové ako rastiete,ja idem 11.4.no nakoniec som skončila s Atb-penicilin ten sa v tehu môže,už som nevládala a bála sa ,že samoliečbou a čajíkovaním to už nepojde,už ma bolelo veľmi hrdlo,ucho,zapchaty nos,teplota,dnes je už lepšie len to pravé ucho ☹ dominko to dostal odo mna už sa dostal zo svojeho a chytil aj toto a prešlo mu to na priedušky ☹ ,dúfam,že už bude všetko len dobré aj so všetkými mojimi troma detičkami 🙂 prajem vám pekný vikend s úsmevom na tvári 😉

lucifereeek
31. bře 2012

@miatia my máme TAKO tady tohle: http://www.kocarky-tako.cz/kocarky/kocarky-warr... tak snad budeme spokojení 🙂 ale má vše co jsem chtěla, tak snad jo 🙂

miatia
31. bře 2012

@lucifereeek Mě se ty kočárky líbí a hodně 😉 recenze co jsem četla jsou taky dobrý tak že si myslím, že budeš spokojená 😉 Zrovna nedávno mi volali z práce, že jsou ve slevě kočárky Xlander a o těch vím že jsou dobré tak že další dilema 😀 jsem zvědavá co nakonec vybereme my 😀

miatia
31. bře 2012

@rejocka Jejda tak aspoň, že máš ty antibiotika, že už ti to konečně zabere a já už myslela, že je vám líp 😒 Budu držet palečky, ať se z toho s dětičkama vyhrabete 😉 Já jdu teď ve středu 4.4. ke svému gynekologovi a 5.4. na genetiku z toho mám větší strach doufám, že budou jen dobré zprávy! To víš, že dám hned vědět 😉
Též přeji hezký i když zamračený a studený víkend a uzdravujte se 😉

rejocka
31. bře 2012

@miatia ďakujeme a prečo ešte aj na genetiku?U vás sa automaticky chodí aj tam?

lucifereeek
31. bře 2012

@miatia mě se líbil napřed x lander v barvě ametyst, ale nejde dát do uplného lehu, je menší ta korbička a taky se nedá předat ve směru a pak proti směru jízdy, tak jsem musela vybrat jiný 🙂 a tento splňoval všechna kriteria, pak jsem měla ještě v merku dorjan dany sport, ale tam se mi až tolik nelíbil ten sporťák, a to TAKO jak jsem viděla ve skutečnosti - tak sem byla rozhodnutá.

miatia
31. bře 2012

@rejocka protože při prvním vyšetření mi zjistili, že mám v pupečníku o jednu cévu míň ☹ Tudíž potřebují skontrolovat srdíčko a to jak mimísek prosperuje, protože když se tohle stane tak je větší nebezpečí na srdeční a ledvinové onemocnění 😖 Jako by nestačilo, že mám placentu nízko ještě toto ☹ Tak že nám drž palečky, protože to budem moc potřebovat!

miatia
31. bře 2012

@lucifereeek No mě se právě u toho Xlandru nelíbí, že ta hluboká korbička je menší, ale ten co mám vyhlídnutej má prostornej sporťák a velká kola 😉 ale třebas nakonec vyhraje to TAKO ještě vážně nejsme rozhodnutí 😅

lucifereeek
31. bře 2012

@miatia však máš ještě spoustu času 🙂 třeba to bude nakonec uplně jinej 🙂

rejocka
31. bře 2012

@miatia pravdaže budem na Vás myslieť a držať palce,neboj sa všetko dobre dopadne 🙂

miatia
31. bře 2012

@lucifereeek No třebas jo 😀 uvidím času je spousta máš pravdu 😉

miatia
31. bře 2012

@rejocka Doufám v to, že všechno dobře dopadne 😉 Uvidím co se dozvím 🙂 Ty se hlavně uzdravuj, ať je ti dobře, příště budu čekat dobré zprávy a hlavně napíšeš, že jsi zdravá jak rybička i s dětičkama 😉

rejocka
3. dub 2012

@miatia myslím na Teba-na Vás a čakám zajtra dobré správičky 🙂 🙂

miatia
4. dub 2012

@rejocka Tak už mám za sebou toho svého gynekologa 😉 miminko prospívá 😀 máme už 374g a pan doktor spokojen 😉 ovšem placenta se ani nehla ☹ pořád nízko navíc říkal, že je na zadní straně 😖 což kdyby byla v předu nebo na boku asi by se vytahovala rychleji 😒 no co nadělám musím doufat, že se umoudří a když ne no tak císařský řez zvládlo tolik ženskejch tak proč bych jej nezvládla já 😉
Zítra valím na genetiku tak že další nervíky, uvidíme třebas se tam konečně dozvím nějaké i dobré zprávy, doufám 😕
A co ty, už je vám líp?

rejocka
4. dub 2012

🙂
@miatia teším sa s tebou,že je bábätko vporiadku a krásne rastiete 🙂 neboj tá placenta sa ešte vytiahne,ešte máš čas 😉 a verím,že zajtra Ti na tej genetike povie len dobré správičky.Budem tu čakať 😉 my už celkom dobre,Dominko má ísť zajtra na krv-veľmi sa bojí a na krčné,či nedorástla nosná mandľa,vyberali mu už,no zvykne dorásť a robiť galibu.Náročný marec sme mali,snáď už bude len dobre ,že aj ja budem mať v stredu dobré správičky.Zajtra sa držte 🙂 😉

miatia
5. dub 2012

@rejocka Já jsem tak šťastná viděla jsem tu naši prďolku, paní doktorka říkala, že je naprosto v pořádku a spokojené miminko 🙂 cévka v pupečníku nám dorostla 😀 Ale nervíky to byly než jsme přišli na řadu 😅 mám 3D fotečku úplně nádhernou a už vím pohlaví je to kluk!!!!!!!!! 😀 Tak že mě to moje hříbátko úplně převezlo a místo holčičky nosím v bříšku chlapečka 😅 Ještě aby se i ta placenta umoudřila a budu úplně spokojená 😉
Jinak vám též držím palečky aby Dominiček dopadl dobře a vůbec, aby jste se z toho nemocnění už konečně vyhrabali a mohli si začít užívat konečně jara.

rejocka
5. dub 2012

@miatia tak to sa veľmi teším s Tebou 🙂 🙂 🙂 ,že je maličký vporiadku,a gratulujem,už sa aspoň viete prihovárať,keď už naisto viete,že chlapček 😉,verím tomu,že už od teraz už bude len dobre a do konca krásne tehotenstvo 🙂,placenta sa vytiahne,juuuj veľmi sa tešíííím... 🙂

miatia
5. dub 2012

@rejocka Já se taky těším hlavně, až toho svého bumbrlíčka budu držet v náručí 🙂 A co ty si myslíš, že v bříšku nosíš, schválně jestli se trefíš nebo budeš tak vedle jako já 😀

rejocka
5. dub 2012

@miatia no neviem,podla všeliakých vypočtou-činsky kalendar a babské vypočty-chlapček 🙂 ,podla prestena nad bruškom-dievčatko 🙂 ,na začiatku som tak nejako cítila,že chlapček 😉 ,teraz,že dievčatko 😉 ,no tip dám na chlapčeka 🙂 a tebe vtedy na ultrazvuku povedali najprv dievčatko?či ty si to tak cítila? 🙂 tak potom maličký Richardko to bude 😉

miatia
5. dub 2012

@rejocka Já pořád nějak cítila, že by to mohla být holčička 😀 a taky protože podle všech tabulek a výpočtů nám vycházela holčička 😅 ale ten můj mrňousek mě překvapil a nechal si narůs pindíka 😀 Mě je to vlastně docela jedno zda holka nebo kluk, pro mě je úplně nejpodstatnější, když jsem slyšela jak ta doktorka říká, že je zdravej a v pořádku 🙂 Ano, ano nakonec malounký Ríša 🙂
Tak uvidíš, jak ti to tipování vyjde 😉 třebas budeš úspěšnější než já 😉

rejocka
5. dub 2012

@miatia nám tiež na pohlaví nezáleží,po všetkých probl.čo som mala,si netrufam,chciet vyhradene nejaké pohlavie,dievčatko by bola príjemná zmena,s chlapcami to už vieme,tak tiež vyhoda a mamička 3 synov-také rozprávkové,len to zdravíčko pre všetkých.A priateľ je rád,že synček 😉,aj ste hneď kúpili niečo bledomodré? :-,ja sa vždy poteším nejakou drobnosťou-ponožtičky a tak,no keď budeme vedieť tak také poriadne ružové,alebo bledunko-modré hneď kúpime 😀 😀

miatia
5. dub 2012

@rejocka No na to se teprve chystám, protože přítel byl na noční tak teď odpočívá a já čekám,až se trošku prospí a můžem vyrazit koupit tomu našemu chlapečkovi něco pěkného moc se na to těším 😉
Tak tomu věřím, že též chceš hlavně zdravíčko proto svoje miminko 🙂 je to pravda s klukama už to umíš máš fůru praxe a s holčičkou by to bylo spestření 😉
Já třebas žádnou praxi nemám, když nepočítám hlídání sestřiných dětí, ale to už je dávno teď už jsou velcí a vlastně oba plnoletí 😀 a tak si říkám jaká asi budu maminka a jestli to všechno zvládnu ke spokojenosti našeho mimíska 😕

rejocka
5. dub 2012

@miatia pravdaže to všetko zvládneš,to všetko pôjde samo,taký prirodzený materinský inštinkt,že čo kedy spraviť,ktorý plač čo znamená a hneď od začiatku určite zapájaj tatinka do všetkého,aj pekný vzťah si vypestujú a aj Ty si budeš potrebovať oddychnuť,tak,ale určite takého aj ty doma máš a ešte keď aj dosť volna aj tvoj má,tak sa to pekne bude dať 🙂 potom mi napíš čo pekné ste Ríškovi kúpili 🙂 ,jaj tak sa teším s Tebou,dúfam,že zostaneme v kontakte aj potom,že si budeme vymieňať zase iné skúsenosti,čo papáme a tak,jáááj aby to už bolo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru