Počítání týdnů v těhotenství, pomůžete mi?

natyyna
10. únor 2015

Ahoj,prosim vubec ne nemuzu vyznat v oznacovani tydny. Kdyz jsem byla 5.2 u doktora tak me do prukazky napsal 6+6 a dal me moznost jit jeste na kombinovany test ktery se dela ve 13 tydnu a ja mam pocit ze to pocim spatne,prosim pomuzete me?diky

hapovab
10. únor 2015

Moc nerozumím otázce ohledně toho třináctého týdne, to máš ještě dost času když seš 6+6. Když seš 6+6 tak seš v šestém týdnu + 6 dní, takže další den už seš v sedmém týdnu.

natyyna
autor
10. únor 2015

No rikal me at uz si tam zavolam pry ted ze maji hodne plno, takze jsem to spocitala dobre ze se mam objednat na 20.brezen?moc se omlouvam za takovou blbou otazku ale nemam kolem sebe nikoho kdo by me poradil

tuca
10. únor 2015

ahoj, taky jsem z toho byla zmatena, ale divam se na tato stránky a je to jasnější 🙂http://www.maminkam.cz/tehotenska-kalkulacka nastavis si tam svoje datum, a vždy ti pak ukáže v jaké jsi týdnu a počítá to i ty dny 🙂 zkus třeba to pomůže

nyna87
10. únor 2015

Kdyz se budes objednavat,tak se te urcite zeptaj v jakym si tydnu a sami si to spocitaj.Delaj to denne,tak to nech na nich 🙂

polaks
10. únor 2015

No to závisí či je 6+6 od ms,alebo 6+6 od otehotnenia,ale ak robil sono,predpokladám,že podľa toho usúdil,že je to 6+6 od oplodnenia..teda reálne stáří plodu..

polaks
10. únor 2015

A k tým kalkulačkam,sú nastavené tak,že počítajú s tým,že má žena cyklus 28 dní,mne tá kalkulačka napr ukazuje,že som 6 týždni od ms,ale 5+4 dle lekárskeho označenia..lenže ja mám cyklus len 25 dní a keďže viem,kedy som asi otehotnela,tak som dnes v skutočnosti 4+1/2 a nie 5+4 ako podľa tej kalkulačky.
@natyyna

darkwitch
10. únor 2015

Kdyz si 6+6 tak si v sedmem tydnu budes zacinat osmy. Doktori to pocitaji jakoby od ms tedy datum oplodnenu plus ctrnact dni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru