Poloviční Rom. Po kom může mít miminko geny?

janeckovadenimarie
17. kvě 2020

Dobrý den bez blbych narážek mám přítele je poloviční Rom a neměnila bych ho je úžasný hodný slušný a není úplně Rom ani romský neumí má otázka zní takto i když na tom nezáleží spíš zvědavost nebo jestli jste některé se stejným příběhem čekáme miminko pokom může mít miminko geny přítel je Rom má černé vlasy a hnědo černé oči pleť napůl hnědý já špinavý blond a zelené oči bílá barva

agneska7
17. kvě 2020

Já jsem na půl mám tmave vlasy hnědé oči - manžel ,,běloch,, - světle vlasy modré oči , --- obě děti jsou po něm jsou bílé až průhledné světle vlasy modré oči na mě nejsou podobní vůbec jako by ani nebyli moji 😁😁😁 ale není to pravidlo no přítel může mít prostě ,,silnější,, geny a Mimi bude do romské rodiny to má na starost příroda no ... A popravdě jsem ráda že děti nejsou na moji stranu , ... A třeba na mě to někdo pozná někdo ne, romsky jazyk též neumím a vlastně se s Romama ani nijak nesykame krom mojí mamky a ségry 😄

veritanas
17. kvě 2020

Tak všeobecně, každý máme nějaký genofond..na každou vlastnost máš gen dominantní a ten recesivní... takže miminko může podělit geny úplně jiné než máš ty nebo přítel... např. Ty jsi nositelem genů pro zelené oči a modré oči ( např. Jako tvá máma), u tebe převládl gén zelených očí a miminko může mít klidně oči modré... Ale všeobecně platí, že tmavší geny většinou bývají dominantnější...

janeckovadenimarie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
janeckovadenimarie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaja2016
17. kvě 2020

@janeckovadenimarie No u tech cernochu jde o to, ze tam nekde v historii musel byt nejaky beloch - stava se to u americkych cernochu, a ten beloch mohl byt treba jeste z dob otroctvi. A ta sance, ze by bylo miminko u dvou cernochu i s touto historii svetle barvy a svetlych vlasu je asi 1: milionu. Jinak romove jsou puvodne z Indie, do CR prisli v 15.stoleti a po ceste potkali kde co. Velka cast ceskych romu zemrela v holocaustu a tusim ze vetsi cast soucasnych ceskych romu prisla ze Slovenska nasilnymi presuny za komunismu. Pokud si to spatne pamatuju, tak me prosim opravte. Samozrejme sance, ze by nejaky rom mel ciste Indicky puvod, aniz by tam hral roli nejaky predek z tech lokalit kde zili je minimalni. Je to prez 500let precejenom. To mas jako svetlovlasi zide a podobne. Bohuzel v historii dochazelo casteji i ke znasilnovani zen. Bude tam asi hrat i roli, jake mas predky ty. Jestli jsi z linii blondaku a nebo tam byl treba nejaky Ital, Francouz, Madar - pak spis miminko bude tmavsi. Ja mam treba italske predky ( asi tak z 1/8) a manzel je Gruzin a dcerka je tmava.

amazonkajanik
17. kvě 2020

@janeckovadenimarie hele,znám kluka(dnes chlapa 😂)tmavej,každej hned,že je rom a není. Táta i máma bílí,ale nějaká prababa bulharka. Ségra ze solarka tmavá,že prej romka 😂 kamarádka romka(ta by mě dala,že jí tak nazývám,dle ní a jejich rodiny jen c..anka)a na fotce to není poznat . Jinak co se tyce genetiky,těžko říct. I dvoum hnedookym se může narodit modroocko a pak je nedorozumění na světě 😁

darinka84
17. kvě 2020

@janeckovadenimarie no ja se musím smát tomuto tématu, protože my jsme s manželem oba tmavý, on teda zelené oči.. Tudíž jsem oprášila znalosti ze školy a počítala s hnedookou brunetou...dominantní alela, tak je to přece jasný... No a naše dítě je modroočka blondýna 😂😂😂 po mojemu taťkovi

orisek56
17. kvě 2020

No. Já mám kořeny v Rusku a v Moldávii. Mám hnědé oči, hnědé vlasy. Muž kořeny v Rumunsku. Černé hrubé a kudrnaté vlasy, modré oči (oci po Češce máme) a tetu v Rumunsku blonďatou modrookou, světla plet. No a naše první dcera je modrooka bloncka, jak kdyby nebyla naše 😆 a druhá zase tmavší plet hnědý vlasy, hnědý, oči.

20190418
17. kvě 2020

Ufff... Snad bude psát lépe než ty, i když bude mít tmavé oči a vlasy 🙂

lachtanice86
17. kvě 2020

Manžel blond a modrý oči, já kudrnata bruneta, hodně tmavý hnědý oči, dcera kudrnata blondýna a modrý oči

janeckovadenimarie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
drzticka81
18. kvě 2020

Tak ja jsem takovy sp.anelsky - francouzsky typ (tmave vlasy, hnede oci) a muj muz ma vlasy do zrz az oriskova a zelene oci- myslela jsem, ze je jasne, ze budeme mit tmave deti a ono: dva jsou spinavy blondaci s modrymi ocima a jedna je teda po me hnedooka a hnedovlasa. Ale je fakt, ze krom meho tatky (ten byla tmavy jako my s brachou), jsou vsichni prarodice deti modrooci a svetlovlasi.

mamio
18. kvě 2020

@janeckovadenimarie mám arabské geny... A jsem cernooka s lehce nazloutlou pleti a světlými vlasy, oči černé se u nás táhnou dlouho... Můj syn je však blondacek s modrozelenyma očima,po otci..

lenka_tom
19. kvě 2020

@janeckovadenimarie Jako malá jsem znala rodinu. Otec i matka romové jak poleno, první dvě dcery stejně tak, nejmladší syn zrzounek s bílou pletí a pihama. Dost pochybuju, že by paní matka ulítla, to by mi k ní nesedělo.

janeckovadenimarie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
hermanecka
19. kvě 2020

Muj tatka cerne vlasy jeste v 65,hnede oci,tmava barva vlasu..mamka hnede vlasy a hnede oci..tatku si s Romem pletou cely zivot..ja zelene oci,svetla pokozka(neopalim se)..babiccina vetev mela nemecky puvod..takze genetika je mocna..moje deti zase hnedooci,tmava pokozka..takze tak🙂

lenka_tom
19. kvě 2020

@janeckovadenimarie jakože by měla syna s někým jiným, než s manželem 🙂 Jen jsem tím chtěla říct, že tohle je sázka do loterie. Taky jsem zvědavá, po kom naše malá bude, ale celkově mi to je jedno.

janeckovadenimarie
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru