Pomalu rostoucí hCG. Máte zkušenost?

kafka8
2. dub 2012

Ahoj, jsem tu nová a trápí mě jedna otázka, tak bych ráda věděla jestli nemáte zkušenosti. Jsem po druhém IVF, 8.3. jsem byla na embriotransféru a po 14 dnech HCG bylo 54, za 2 dny 78, byla jsem upozorněná, že to asi nevyjde. Po týdnu jsem šla znovu na krev a HCG 441, sice roste, ale pomalu. Znovu mám jít na krev ve čtvrtek, s tím, že bych měla jít do nemocnice na pozorování, ale to se mi moc nechce. Je tu i možnost mimoděložního těhotenství. Máte někdo s tímto zkušenos
ti, že by HCG rostlo pomalu a nakonec to bylo dobré? Děkuji

kafka8
autor
9. dub 2012

@ujujuju moc, moc děkuji 🙂 zrovna jsem se dozvěděla alespoň trochu pozbuzující zprávu, volal mi známý, že jeho známý má mezí svými známými nějaké kapacity (to je komplikovaná věta), a že by mi mohl zařídit vyšetření na nějaké soukromé klinice, zítra bych měla vědět víc. Tak do té doby než budu vědět, musím tady zabránit aby na mě sáhli.

kafka8
autor
9. dub 2012

@evaviki jj, taky mě ten přístup udivuje, tak snad se zadaří a budu moci přejít jinam, moc dobře ví, že se jedná o mé druhé IVF, tak nevím jak si můžou dovolit mi vůbec něco takového navrhnout

kafka8
autor
10. dub 2012

Tak tu máme nový den a HCG o 500 vyšší než včera, na ultrazvuku stále nic a chtěli mi udělat tu revizi dělohy, dle ultrazvuku možnost mimoděložního těhotenství je prý malá a mám atypickou dělohu, tak nevím. Dneska mě prohlížela doktorka a pak primář a taky se mu změnil po ultrazvuku jeho odhodlaný výraz se mnou něco dělat. Jen mě překvapila jeho otázka jestli hcg nemůže být následek hormonální stimulace 🙂, to mě trochu vyděsilo. Dohodla jsem se, že ještě počkáme, tak další testy budou ve čtvrtek. Už mám za sebou 5 lékařu, z toho 2 primáři a nikdo neví co dělat.

jessika
10. dub 2012

@kafka8 To je skoro detektivka, kde se ten prcek skrývá. Moc moc ti přeju, aby se brzo ukázal tam, kde má. Držím palce!!!

kafka8
autor
10. dub 2012

@jessika děkuji 🙂 a gratuluji k radostnému očekávání 😉

ivca87
10. dub 2012

@kafka8 Ahoj, čtu si tvůj příběh a nestačim se divit, jak jednal ten první doktor. To je síla. Moc ti přeju, aby vše dopadlo dobře a abys brzy zjistila co se děje. Snad bude všechno v pořádku, držím ti palce 😉

yes79
10. dub 2012

Ahoj, nedalo mi nepřečíst si celou diskuzi. Kroutím nad chováním doktorů hlavou. Myslím na tebe, ač tě neznám a držím palce vší silou jak mohu ať to všechno dobře dopadne. Holt si ta vyjímka, že se u tebe mimčo ukáže asi později 😀. Nedej se 😀

simca31
10. dub 2012

ahoj cetla sem celi tvuj pribeh a mam mraz po zadech to je fakt sila fakt neni doktor jako doktor ale je opravdu divne ze ti roste hcg a mimi neni videt ale snad te utesim moje segra si myslela ze je tehotna sla na gyndu vzali ji krev a uz a nic tam nebylo rekli ji ze ma hormonalni poruchu tak sla domu s pocitem ze se nic nedeje mela problemy se zaludkem a doktor ji poslal na laparku ze ji vyndaji zlucnik pak kdyz se probudila z narkozi tak ji rekli ze je tehotna a ze je tak ve 4 mesici 🙂 fakt dnes se muze stat cokoliv a dofam ze i ty si ten pripad ze se mimi schovava a pak se ukaze v plne krase drz se preju moc sili a at vsechno dobre dopadne 🙂 ale byt tebou sla bych do jine nemocnice tady to vypada na kocorkouv

kafka8
autor
10. dub 2012

holky moc děkuji za podporu, jste všechny zlaté 🙂 tak snad se teď všechno k lepšímu obrátí, kontakty trochu zapracovaly, sice z nemocnice neodcházím, ale přecházím do výhradní péče zástupce primáře, která by mě měla dneska navštívit, vše vysvětlit a dohodnout se na dalším postupu. Revize dělohy je zamítnuta a prý nebudou do mě řezat dokud nenajdou plod a nebudou mít jistotu . A v případě, že se mi nebude něco zdát, tak mám telefon, kam volat. Tak se mi trochu ulevilo.

yes79
10. dub 2012

@kafka8 to jsou aspoň konečně nějaké dobré zprávy a máš trochu svoji jistotu 🙂 tvůj příběh sleduju a budu sledovat, je to napínavé jak kšandy 😀 a moc ti posílám psychickou podporu

ivca87
10. dub 2012

@kafka8 Ahoj, tak alespoň, že se něco děje, viď? Já taky četla celou diskuzi 😀 Piš dál, jak se to vyvíjí, jsme zvědavé 😉 🙂 Stejně je to zvláštní, že to HCG tak stoupá, to mimčo tam určitě někde je schované 😉

ujujuju
10. dub 2012

@kafka8 tento tvoj príbeh je ako z nejakého filmu, ale tento život píše tiež riadne scénare, stále na teba myslím, verím že je to už na dobrej ceste a všetko bude O.K.

kafka8
autor
10. dub 2012

@ujujuju tak už konečně za mnou někdo přišel a pořádně mi řekl co a jak. Sice výsledek ještě nevím, jelikož jsem prý netypický příklad s kterým se ještě nesetkali. Dohodli jsme se,že mi budou dělat každý den ultrazvuk a krevní testy a budou mě sledovat dokud nenajdou, kde se skrývá a na žádnou revizi ani laparoskopii nepůjdu, pokud to nebude bezpodmíněčně nutné, můj ošetřující lékař bude přímo primář. Mám se ale připravit na to, že to z velkou pravděpodobností nedopadne těhotenství dobře, protože to nevypadá na těhotenství v děloze a příjdu o to, ale pokusí se, aby následky na mém zdraví byly co nejmenší. Takže happy end se konat nebude ☹

yes79
10. dub 2012

jejda, jak to? to teda nejsou moc dobrý zprávy, to mě mrzí, ale zatim je pořád naděje, jak se říká "naděje umírá poslední", drž se

kafka8
autor
11. dub 2012

@yes79 prý musí hcg stoupat minimálně o 65% za 2 dny a já to mám nějakých 40-50%, tak to nevypadá dobře ☹

kafka8
autor
11. dub 2012

tak dneska na UTZ konečně se mnou někdo mluvil a ukazoval mi to, nikde nic, po mimi ani vidu ani slechu, nové hodnoty hcg budou až zítra. V děloze mám jako by něco, ale prý to úplně nevypadá jak by mělo, má to 2mm a je to takové kolečko, prý ale musí mít kolem sebe ohraničený bílý proužek a to nemá, takže zase je třeba čekat.

mia75
11. dub 2012

@kafka8 Velmi drzim palce, aby si to zvladla, aj ked to nebude dobre ☹ Ja som takto mala kusok mimca v sebe, HCG stupalo, ale pomaly, trapili sme sa skoro mesiac a potom sme uz dohodli reviziu.

jessika
11. dub 2012

Proč až zítra?

kafka8
autor
11. dub 2012

@jessika prý aby to viděli až po dvou dnech a mohli spočítat ty procenta

kafka8
autor
11. dub 2012

jo a včera večer za mnou přišel můj "oblíbený" pan doktor a chování zcela stejné a zase mi chtěl dělat laparoskopii a odběr vejcovodů, aniž by viděl jediný můj UTZ. Tak jsem mu řekla, že s ním můj zdravotní stav konzultovat nebudu. Příjde mi, že to dělá naschvál, četla jsem na něj nějaké recenze na netu a všude píší, že je arogantní debil, bez kousku lidského přístupu.

yes79
12. dub 2012

ach jo, no teda, to mě mrzí, drž se

kafka8
autor
12. dub 2012

tak dneska to vypadá tak, že hcg 4400, což je málo. Vypadá to na děložní těhotenství, jelikož se tam již něco objevilo, takže počkáme na nové výsledky do soboty a pokud se nám to hcg nezvedne minimálně o těch 65%, tak revize dělohy, protože bude jasné, že se to špatně vyvíjí. Kdybych dala na toho doktora, který je do teď pevně přesvědčen, že se jedná o mimoděložní těhotenství, tak fakt nevím, co by mi už v mém těle všechno chybělo. Doporučení pro všechny, nedejte na názor jednoho doktora!!!

yes79
12. dub 2012

ježiš, to jsou nervy, a fakt že sis stála za svým a nenechala si hned všechno vzít, to je doktor teda, budu držet co se dá, ať se to ještě v dobré obrátí

kafka8
autor
12. dub 2012

@yes79 děkuji, ale už pomalu přestávám věřit ☹ , jsem ale ráda, že to snad není to mimoděložní a doufám, že se zase zítra všechno nezmění, tady je totiž všechno možné. Už bych chtěla jít domů.

yes79
12. dub 2012

@kafka8 to se ti ani nedivím, že už toho máš plný zuby, aspoň nějaké plus, kdyby to nebylo mimoděložní, když to nevyjde teď, tak si dáš chvilku pauzu a pak na to vlítnete a povede se 🙂

kafka8
autor
12. dub 2012

@yes79 tohle je z IVF, druhý pokus ☹, ale rozhodli jsme se, že to nějakou dobu přestaneme úplně řešit, možná za rok za dva, už jsem přehormonováná a nějak i z toho všeho unavená

yes79
12. dub 2012

@kafka8 aha, ale to vůbec nevadí, my máme taky holčičku z IVF, moje kamarádka už má za sebou všechny pokusy IVF, nějaký UIU, když už to vzdali, tak se jim to povedlo ani nevěděli jak 😀, tak nevěš hlavu, zázraky se dějí, když je nejmíň čekáš

ujujuju
12. dub 2012

@kafka8 ahoj, tak stále bojuješ, v tej nemocnici je to naozaj na infarkt a vy už nemáte žiadne zamrazené embryjká???
ale asi máš pravdu treba tomu dať na chvíľu pokoj, lebo tie naše telá sú nadopované hormónmi, potom sme precitlivené a myslíme iba na to ako mať dieťa a všetko ostatné akoby nám unikalo, ja mám ešte 2 zamrazené emb . tak chcem ešte o pár mesiacov vyskúšať a ak to nevýnde tak pauza ako ty vravíš.
Držím ti palce, nech si čo najskôr doma

kafka8
autor
12. dub 2012

@ujujuju bohužel ne a nikdy k zamražení nevydželi, první pokus jich bylo oplodněných 16 a zůstalo 1 a u druhého pokusu 21 a zústaly 2 a ty zavedli, takže žádná sláva. Vajíček dost, ale nějak to dohromady nechce bojovat.

yes79
12. dub 2012

@kafka8 my taky neměli na zamražení, a ještě k tomu sem měla docela málo vajíček zralých a na oplodnění jich bylo jen 5

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru