Proč ultrazvuk neodpovídá týdnům těhotenství?

monahr
17. kvě 2012

Ahoj holky.Dneska jsem byla na vysetreni.Podle dr.jsem dneska v 11t+6.no a podle UZ je dite v 10tt.neni to divny?a termin porodu mam prej zatim stanovenej dobre.....A mimco se vyviji pry dobre a srdicko bije dobre.Mate nekdo podobne zkusenosti?

cizinkaa
5. lis 2016

Je to uplne normalni. Zalezi kdy mas ovulaci. ☺️
Nas prdis mel rozdil vic jak tyden mezi velikosti a posledni menstruaci. Lekar rekl, ze se to s nejvetsi pravdepodobnosti kolem 20. tydne srovna. A nesrovnalo. Ma porad cca 5 dnu rozdil, ale je to uplne normalni standardne prospivajici mimino. Asi je malokdo, kdo by mel oba terminy totozne. ☺️☺️

cizinkaa
5. lis 2016

@marcelin91 pred 14 dny ti rekl tyden podle posledni menstruace. Pokud ti akorat cerstve vysel test, tak jeste nebylo co merit. ☺️ Ted uz mohl prcka trosku zmerit a kouknout na nej a proto ti rekl jiny termin odvozeny od realne velikosti prcka. 😉 je to naprosto normalni a mela jsme to tak kazda. ☺️ Ridit se to bude tydnem podle velikosti. Termin podle posledni menstruace je pouze orientacni. ☺️

marcelin91
5. lis 2016

Je děkuji, spadl mi kamen ze srdce 🙏🏽👍🏽🙋🏽

cizinkaa
5. lis 2016

@marcelin91 v pohode. A zadny stresy. Miminkum to neprospiva a vsechno bude jiste v poradku. 😊😉

luj89
5. lis 2016

Tenhle výpočet stáří miminka podle poslední MS mě hrozně rozčiluje. Vždyť je to tak nepřesný údaj, který se může klidně o 3 týdny lišit... Nechápu, že tomu dávají takovou důležitost, vždyť lidi nejsou stroje, aby se dali napasovat na nějaké tabulky a grafy..

iffka84
6. lis 2016

Jsou to zbytečný nervy! Náš prcek byl podle utz o 14 dní pozadu než podle ms, ze začátku mě dr vyděsil, že se těhotenství nevyvíjí jak by mělo. Ve 20.tt bylo miminko už skoro o 3 týdny větší, tak mě zase děsili, že to bude pořádnej macík 🙂 a nakonec se narodil 3 týdny před termínem, měl 2900g a na poradním sále mi řekli, že je úplně donošený a že mi dr špatně vypočítal stáří těhotenství. A to chodím k vyhlášenému gynekologovi s kvalitním vybavením. Tak nevím, čemu věřit. Ale Kubíček je krásný, zdravý a všechno dobře dopadlo 🙂 Takže hlavně se nenervujte a užívejte těhotenství 😉

ivanka12301
17. lis 2016

zdravím vás holčiny po dlouhé době děkuji za vaše názory a že jste mě tak mile uklidnily ale boužel dnes jsem 6 měsíců po potratu byl to boužel zamlklý potrat neměli sme srdíčko ted se již 2 měsíce snažíme o mimi znova a furt nic :(

bibijuliluci
4. led 2019

Já jsem také překvapená dle ultrazvuku jsem 10+2 a podle poslední menstruace 18+2 takže vůbec nechápu. Termín mám stanovený na 5.6.2019

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru