První pohyby miminka, kdy jsou cítit?

girls96
3. bře 2017

Ahoj maminky, zajimalo by me, kdy jsou citit a kdy jste vy citily prvni pohyby miminka - prvni tehotenstvi… Vim, ze se to s presnosti urcit neda a u kazde je to jinak, ale je mozne, ze uz citim pohyby v podobe obcasnych - jednou, dvakrat za den „bublinek“? Poprve jsem to citila vcera a dnes malinko taky. Treba si to pletu se strevama, ale prijde mi to takove jine nez streva… Dnes jsem 14+3tt

verunkanatalka
3. bře 2017

To se mi zdá brzo..já cítila pohyby až 20 tt.Pravdou je,že každá maminka to má jinak..☺

milejka
3. bře 2017

To se mě zdá moc brzo, to nebude ono. Každá to má jinak, ale prvorodička to takhle brzo neucítí. Já poprvé až v 19týdnu.😉

girls96
autor
3. bře 2017

@verunkanatalka
Neni to nijak vyrazne, tak prave nevim 🙂 nekde jsem cetla, ze uz to mozne je, nekde az kolem toho 20tt

girls96
autor
3. bře 2017

@milejka
Cetla jsem i, ze pani u prvniho tehu pohyby citila a ze v 16tt uz citila plne pohyby a miminko si i nahmatala... To mi ale prijde jako blbost

milejka
3. bře 2017

Tomu bych moc nevěřila. Byla jsem 3x těhotná, poprvý jsem pohyby cítila v 19tt, podruhý 17tt, po třetí jsem čekala dvojčata a pohyby jsem cítila v 18tt. Ono poprvý se to dá lehce splíst právě s těma střevama. Nejlíp to poznáte večer, v klidu, když budete ležet.

pajula123
3. bře 2017

Ja citila taky brzo,nejak jako ty,poprve tehotna,takze urcite je to mozne 🙂

cikom
3. bře 2017

@girls96 já jsem teď poprvé těhotná a pohyby sem poprvé začala cítit v 16tt a byly to určitě pohyby protože se to pořád stupňuje a ted sem v 19tt a občas se až leknu jakou dostanu herdu a manžel už i cítil jak se miminko prokoplo přes břicho. Když sem to cítila poprví tak to bylo jakoby mi někdo vevnitř v břichu pinkl prstem do břicha.

jitulina81
3. bře 2017

Ja citila pohyby az v 23tt. Placentu jsem mela na predni strane. Ale nebyly to žádní motylci a nebo bublinky...rovnou patickou do mocaku😝

dizinka
3. bře 2017

Já od 16. tt (první těhotenství).

teryane
3. bře 2017

Já jsem cítila pohyby hned na začátku 16tt... Teď jsem teda 17tt, tak doufám, že se těmi pohyby nemýlím, ale myslím, že ne :D. Cítila jsem je zatím tak třikrát a většinou když jsem se v noci vzbudila, tak než jsem zase usnula, položila jsem si ruce na bříško a cítila jen lehounce. I teď mi to přijde brzo a nemůžu tomu uvěřit, ale 14tt mi přijde až moc brzy. Vždyť to miminko je tak malinké ještě, že na to snad nemůže mít sílu, aby to bylo znát :D.

misula29
4. bře 2017

Mám stejný názor🙂 ze by něco co ma par gramů dokázalo kopnout tak ze by to bylo cítit tak brzo. I když jsem těhotná nebyla tak me v břichu kolikrát něco tukalo,ze jsem si říkala ze to je jako bych byla v tom. 🙂 prostě tomu nevěřím a mám pocit, ze někdo slyší trávu růst, ale budiž 😀

lenicka125
4. bře 2017

Ahojky.
Už po 12tt jsem špačkovala, že mi prdolka skáče po močáku, ale to jsem necítila pohyb jako spíš zatlačení a akutní potřebu :D Postupně pak různé mletí, bublinky, kdy si člověk nebyl jistý jestli je to prcek...
A přesně 17+0 nezaměnitelný kopaneček, až mi bříško poskočilo a od té doby se to stupňuje, včera (19+3tt) už se smál i partner když koukal jak se mi břicho vlní a poskakuje 🙂

maslicko
4. bře 2017

Ahojky..Já sem pohyby jako opravdu pohyby cítila ve 20tt ale myslím že už tak od 18tt sem si nebyla jistá jestli jsou to střeva nebo miminko😉

girls96
autor
4. bře 2017

Tak kopance ani stouchance to urcite nejsou, spis jen takove jemne bublinky. Na pohyby jako takove je to jeste opravdu moc malinke

mku
4. bře 2017

U prvniho je to trochu pozdeji, ja u druheho tehu je citim od 16tt😍

enalga
4. bře 2017

Rekla bych ze v patnactem tydnu je jeste brzy. To budou spise ta streva. Pohyby jako takove jsou nekde mezi 16tt a 20 tt jak u.koho.

ladyhacek
4. bře 2017

to je brzo. U druhuhé těhotenství je to prý kolem 16 týdne. U prvního kolem 20tt? No každopádn mě se zdálo, že cítím pohyby kolem 18 týdne - takoé bublinky > většinou večer když jsem ležela - DR na to nic a za dva týdny se pohnul až to cítil i manžel 🙂 U ná tedy cca 18-20 týden

veronikahappy
4. bře 2017

Ahoj já za sebe jsem to cítila kolem 14tt ... připomínalo mi to jako když bublinky ve sklenici narážejí na stěnu opravdu takový jemný... ale později když bylo vidět jak miminko posouvá nožičku bylo to o dost intenzivnější a nikdy na to nezapomenu je to skvělej pocit 😀

katie87
4. bře 2017

@girls96 proč ne, klidně to můžou být pohyby, já jsem u prvního něco cítila asi kolem 16tt a tak jsem nevěděla jestli je to ono. Když to začne být postupem času intenzivnější a častější, budeš to vědět na 100%. A se střevama to pro mě žádnou podobnost nemělo.

cherrinka87
4. bře 2017

Já cítila pohyby brzo, teda ty bublinky. Střeva to nejsou, takové pocity jsem neměla nikdy. 🙂.

nelinecka1
4. bře 2017

Já jsem ty bublinky taky cítila brzy, kolem 13.tt. Nějaký větší šťouchanec v 18 tt. Takže myslím, že to cítit určitě můžeš😊.

nevesta2708
5. bře 2017

První těhotenství, 16+1tt 🙂 na to nikdy nezapomenu🙂

lucifereeek
5. bře 2017

u prvního jsem to cítila v 18tt, u druhého už ve 12tt 🙂

kopretinak
5. bře 2017

První kopnutí 17+4tt, zaměnit to nejde. Je to strašně zvláštní pocit. Bublinky jsem cítila už dřív. Párkrát se mi stalo, že jsem prcka nahmatala, jako velkou bouli, která po pár vteřinách zmizela. To se mi stalo už někdy v prvním trimestru. Naposledy dnes v noci, jsem 19+6. Já jsem dost hubená, takže proto je to možné. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru