Prvorodička a dvojčata. Co vše je potřeba?

aadys
22. črc 2023

Ahoj, včera jsme měli velký překvapení a zjistili jsme, že místo jednoho prcka jsou tam dva 😄
Jelikož jsem prvorodička a tohle je fakt velký šok a tak trošku jsme s tím nepočítali (ani já a ani chlap dvojčata v rodině nemáme) tak se snažím spoustu informací zjistit. Co je vše potřeba, co koupit, co naopak třeba nekupovat protože to bylo zbytečné. Na internetu je toho mrak, ale všechno takové polo informace, proto budu ráda za každou radu od Vás co máte dvojčata nebo vícerčata 😊

bertik20
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tulipdona
31. črc 2023

Co ti ještě můžu doporučit jsou monitory dechu a každé miminko do své postýlky, kvůli snímání. My máme dobrou zkušenost s angel care monitorem.
Pak jsme užili svadlery od lodgeru, ty byly super.
A pak obr sadu lahviček a saviček pokud nebudeš kojit.
Oblečení jsme užili taky dost, kluci hodně blinkali. Takže 20 body a než z nich vyrostli byli na rozpadnutí.😅 Oblečení doporučuji kvalitní, žádné pepco. Nejlepší je c&a, next, lindex, carter’s, h&m..

aadys
autor
31. črc 2023

@mom_of_four ono sedačky obecně velké téma 😄chůvičky asi nebudeme potřebovat hned máme fakt malý byt a je tam vše slyšet takže to bude v pohodě, odsávačku jsem říkala že koupíme až budeme vědět jestli budu vůbec kojit a jestli když tak zda to mrňousům bude stačit. V každým případě může chlap sednout do auta a dovézt😄 jinak my budeme mít automaticky dvě postýlky a druhou vytáhneme podle potřeby. Já jsem ráda připravena😂

aadys
autor
31. črc 2023

@tulipdona my koukali ještě na na snooza se to myslím jmenuje a je to na plýnku prave kvůli tomu pokud budou chtít být spolu aby se ten monitor “nemlátil” když jsou dvě. A mě se chlap smál když jsem říkala že aspoň 40 látkových plín budeme potřebovat 😂 aby se pak chlapec nedivil😂

hanyzka11
31. črc 2023

@aadys víš co a to je právě o tom, jaký děti budou. Když blinkaji a furt převlíkáš, tak toho potřebuješ víc, ale když si dítě ublinkne 1x denně a máš pračku a sušičku,tak určitě 20 body nepotřebuješ. Totéž látkové pleny, já jsem teda po každém utření pusy do prádla hned neházela. Prostě za 2-3 dny přehodím za čisté. Ale já teda neperu miminkovske prádlo zvlášť a tím,jak je nás víc, tak pračka jede skoro denně.Ale i pár kousků se dá dát na nějakej kratší program (kvůli spotřebě). Teď když jsem si věci chystala, jsem měla strach, že toho mám málo po starších dětech a brala si od jedné paní a něco od kamarádky a stejně točím dokola cca 6x body a 4 tepláčky, co se mi líbí nejvíc. A to mají teď minimálně 20 body s dlouhým a 15 s krátkým. Když jsem před 9 lety neměla sušičku,tak to bylo samozřejmě jiný. Takže fakt záleží na dětech a s nakupováním mega množství bych za sebe počkala.

hanyzka11
31. črc 2023

Čímž samozřejmě nechci říct, že máš mít 6 body a 4 kalhoty. To je samozřejmě málo 😁. Doporučuje se myslím 6 body na dítě v jedné velikosti 😉 Jen zase píšu moji zkušenost. Jak jsme se bavily na začátku. Dočtete se spoustu názorů a až v reálu vyhodnotíš, co nejvíc vyhovovalo tobě. A může ti 20 lidí říct, že je něco super a tobě to ve finále přijde jako blbost, kterou jste nevyužili.

aadys
autor
31. črc 2023

@hanyzka11 já si postupně píšu tenhle seznam, buď vymazávám, přidám nebo odkliknu jako koupené. Je to psané ještě v době kdy jsem si myslela že tam je jen jedno 😄 myslím si že je zdravé to vynásobit 1,5x ne hned 2x. A jak půjde čas tak radši přikoupíme. Ale obávám se že toho stejně budeme mít mrak protože babičky jsou jako postřelený😂🤦‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru