Prvotrimestrální screening ve FN HK nebo v Sanusu

misaa85
11. dub 2015

Ahoj holky. Máte lepší zkušenost s FN nebo se Sanusem? Jake vyšetření jste absolvovaly,jak probíhaji?Kde mají lepší ultrazvuk? Děkuju 🙂

zlatkavlk
13. dub 2015

Ahoj, od moji gynekoložky nám byl doporučen prvotrimestrální screening v Sanusu, který jsme koncem března absolvovali. V podstatě jde "jen" o UZ, který se dělá přes břicho, takže si s sebou můžeš vzít tatínka, celé vyšetření jsme nejdřív museli zaplatit a samotný UZ trval cca 10min, lékař byl příjemný, dostali jsme dva obrázky (jeden ve 3D, ale musím říct, že kvalita nic moc). Lékař na UZ měří velikost šije, hledá nosní kůstku, prý už se dá zjistit i pohlaví, ale náš prcek se k nám otočil zadečekem, takže jsme neviděli ještě nic, ale musím říct že lékař se opravdu snažil 🙂 K tomu jsem dostala ještě výsledky odběrů krve, kde se vypočítává pravděpodobnost vzniku trizomie, který jsem pak odevzdala zase svojí gynekoložce.

misaa85
autor
14. dub 2015

Ahojda. Moc děkuji za podrobné info. Hrozně se těším,až uvidíme mimco detailně, ale zároveň se bojím..ale snad bude vše Ok a třeba nám rovnou řeknou i pohlaví🙂Kdy mas termín porodu? Už jsi přemýšlela o porodnici?

zlatkavlk
15. dub 2015

Ahojky, tvé obavy chápu, taky jsem měla smíšený pocity, ale když jsme to mimčo viděli jak se mrská, tak jsem měla skoro na krajíčku 🙂 Termín mám spočítaný kolem 5.10., tak uvidíme... a porodnici zatím nijak neřeším, vypadá to na Náchod, protože to je jednak nejblíž a druhak jsem zaměstnanec nemocnice, takže bych mohla mít nárok na nadstandard, pokud to nezruší.... 😉 ale je to ještě daleko...
Kdy máš termín ty?

misaa85
autor
15. dub 2015

Ahojky. Já mám termín zhruba 3.11.,ale uvidíme 🙂Jasný, je ještě čas řešit porodnici, já se spíše ptám pro zajímavost 🙂U mě to bude nejspíš Fn Hradec Králové -mám to totiž nejblíž. Na tohle se hrozně těším, až uvidím mimco i s detaily 🙂

dajuse
21. led 2017

Ahoj muzu se zeptat pan gynekolog mi rekl ze mam zajet do hk na ten screening tak bych se chtela zeptat nejakou adresu a kontakt kam se presne jezdi. Dekuji

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru