Riziko růstové retardace 1/110. Od kdy do rizikové poradny?

10. kvě 2021

Ahojky maminky,dnes jsem byla na screeningu a vyšlo mi riziko růstové retardace 1/110 Dr mi říkal,že bych měla chodit do rizikové poradny do porodnice aby mi mimi kontrolovali.
Od kterého týdne vás vaše Dr předala do rizikové poradny do porodnice,když vám vyšlo takové riziko?a jak to tam vše prosím probíhalo?a co následovalo pak,když miminko nerostlo,tak jak mělo?doktor mi říkal,že bych měla chodit od 20tt do rizikové poradny,ale,že pokud mi Dr predepise zadanou už teď,tak bych už mohla chodit do porodnoce.co je lepší?nechat si k předepsat už teď anebo počkat do toho 20tt?děkuji za rady20tdočte riziková poradny,ale té polid

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
meganx
10. kvě 2021

Nevím jaké jsem měla riziko, ale také mi vyšlo vyšší. Doktorka každou kontrolu miminko kontrolovala a predepsala mi Anopyrin.

autor
10. kvě 2021

@kelerub moc děkuji.me právě v nemocnici řekli,že budu muset chodit do rizikové poradny.

autor
10. kvě 2021

@meganx anopyrin mi chtěli taky předepsat,ale z důvodu,že kojim tak ho nemůžu.

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
emillyhk
10. kvě 2021

Měla jsem riziko 1:83. Od cca 13.TT Stacyl. Riziková poradna mi hrozila kvůli GDM, ale i tomu jsem se nakonec vyhnula. U mě byl problém v tom, že jsem skoro nepřibrala (před těhu 51kg, před porodem 57kg), takže mě moje doktorka kontrolovala cca každé tři týdny, hlavně placentu. Chápu, že chceš kojit, ale ten Stacyl (anopirin) opravdu výrazně snižuje riziko. Takže já bych zvážila ukončení kojení...

katule1990
10. kvě 2021

Mně žádné zvýšené riziko růstové restrikce nevyšlo, nicméně i tak se to stalo. Neporadím teda s rizikovou poradnou, ale můžu napsat, co se dělo, když mimčo nerostlo jak mělo. Na gyndě mi říkala, že to bude asi jen menší miminko, nicméně jsem pak byla na kontrole v nemocnici, protože jsem necítila skoro vůbec pohyby, a tam se jim ta velikost nezdála. Měla jsem přijít za 14 dní na kontrolu (36+3tt), kde se zjistilo, že syn zaostává ještě o víc, monitory tragický, takže hospitalizace a 37+1tt mi udělali sekci (poloha KP). Syn vážil jen 2,1 kg, byl úplně hubeňoučký, ale jinak je zdravý. Nicméně vůbec nic takovýho tě nejspíš nečeká, snad bude vše v pořádku 🍀.

autor
11. kvě 2021

moc děkuji,mno docela se toho bojím,malý má jen 8 měsíců,tak ukončit kojení nechci ☹ ale zase asi budu muset,pokud to miminku v bříšku pomůže.no dnes jdu na poradnu,tak jsem zvědavá co mi na to řekne dr.ale v nemocnici mi řekli,že mě chtějí hlídat od 2Ott,ale skrz toho,že mám i po sekcích,tak by bylo lepší,kdybych tam chodila už teď,ale zdá se mi to hrozně brzo.

autor
11. kvě 2021

tak mám se objednat už do porodnice,do rizikové poradny.dr nemá moc kvalitní UTZ,tak se asi bojí,že by něco zanedbala.

emillyhk
11. kvě 2021

Držím palce, ať je vše v pořádku ✊😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru